Енергоблок №1 Хмельницької АЕС, який більше року був на ремонті, підключено до енергомережі

10 квітня о 1 годині 26 хвилин після продовження терміну експлуатації та відновлення турбогенератора енергоблок №1 Хмельницької АЕС підключено до енергомережі.

Триває набір потужності, повідомляє інформаційний центр ВП ХАЕС.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Загалом, енергоблок №1 502 доби знаходився на ремонті.

Як відомо, проектний термін експлуатації енергоблоку №1 ХАЕС закінчився 13 грудня 2018 року. Для проведення комплексу робіт з продовження терміну експлуатації енергоблок було виведено в планово-попереджувальний ремонт (ППР). Продовження терміну експлуатації енергоблоків АЕС, за умови підтвердження рівня їх безпеки регулюючим органом, є визнаною у світі практикою та дозволяє зберегти існуючий рівень енергогенерації в Україні.

Нагадаємо, що 25 липня 2019 року НАЕК «Енергоатом» отримав ліцензію на експлуатацію ядерної установки енергоблоку №1 Хмельницької АЕС після того, як 18 липня 2019 року Колегія Державної інспекції ядерного регулювання затвердила Висновок державної експертизи з ядерної та радіаційної безпеки Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблоку №1 Хмельницької АЕС та встановила дату наступної періодичної переоцінки безпеки цього енергоблоку – 13 грудня 2028 року.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.