Мінрегіон розглядає кілька варіантів формування адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня на Хмельниччині, зокрема облдержадміністрація пропонує п’ять проектних районів: Городоцький, Кам’янець-Подільський, Старокостянтинівський, Шепетівський, Хмельницький.
«Є питання по потенційному Городоцькому округу. Чи потрібен він? Поки питання відкрите, але схиляємось до того, що не потрібен», – зазначив голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін.
З обговорюваними варіантами формування адміністративно-територіального устрою не погоджуються і у Славуті.
Як зазначає сайт міста Шепетівка, Славутська районна державна адміністрація направила листа до Хмельницької ОДА, де вказала причини, чому саме Славута має бути адміністративним центром північного району Хмельниччини.
Зокрема вони пишуть, що: цей район є найбільшою населеною територією північного регіону області; до його складу входить два міста обласного значення; зручна логістика; одні з перших в області розпочали територіальну та медичну реформи.
«У зв’язку з підготовкою до проведення адміністративно-територіальної реформи в Україні, зважаючи на історичні, економічні, соціальні передумови, засвідчуємо про свою готовність до об’єднання з громадами населених пунктів півночі Хмельниччини та звертаємося до Вас з проханням підтримати ініціативу створення Славутського району (округу, повіту) у складі Ізяславського, Полонського, Славутського, Шепетівського районів, Нетішинської та Славутської міських об’єднаних територіальних громад з адміністративним центром в місті Славута.
Вважаємо за необхідне обгрунтувати доцільність такого об’єднання навколо Славутського району в ході впровадження адміністративно-територіальної реформи в державі.
Славутський район один із перших у Хмельницькій області долучився до реформи децентралізації влади та місцевого самоврядування шляхом утворення об’єднаних територіальних громад, в результаті чого усі без винятку населені пункти району увійшли до складу ОТГ» – йдеться у листі, який підписали голова Славутської райдержадміністрації Олександр Мельник, районної ради – Леонід Радзивілюк, міські голови Славути Василь Сидор та Нетішина – Олександр Супрунюк та голови Громад: Ганнопільської – Маргарита Медведюк, Крупецької – Валерій Михалюк, Берездівської – Віктор Васьківський, Улашанівської – Микола Гизимчук.