Сергій Лабазюк: Не можна допустити колапсу системи освіти після карантину!

Народний депутат України Сергій Лабазюк подав в комітет з питань бюджету пропозиції, якими пропонує залишити фінансування програми «Спроможна школа»  у сумі щонайменше 3 мільярди гривень. Про це повідомила прес-служба нардепа.

Лабазюк підкреслив, що у зв’язку із наслідками поширенням COVID-19 уникнути скорочення видатків бюджету, очевидно, не вдасться.

Зокрема, за інформацією нардепа, пропонується скоротити на 1,5 млрд грн із загального фонду фінансування програми «Спроможна школа для кращих результатів», залишивши лише надходження зі спеціального фонду.

«Однак, наповнення спеціального фонду – під великим сумнівом, враховуючи фінансову кризу та епідеміологічну ситуацію  в країні», – зазначив народний депутат на своїй сторінці в Facebook.

Він також додав, що варто врахувати і суттєве звуження джерел наповнення місцевих бюджетів у зв’язку із ухваленим законом №3220, а також можливі зміни щодо скасування зарахування у 13,44% від ставки акцизу на місця.

«Зараз Міносвіти фактично сформували комісію по відбору шкіл для фінансування за цією програмою. Обладміністрації подали переліки проектів, в тому числі з Хмельниччини. А це – ремонти покрівель, майданчиків, залів, класів», – повідомив Лабазюк.

Тому, він подав профільному комітету свої пропозиції, якими пропоную залишити фінансування програми «Спроможна школа» щонайменше у сумі 1 млрд. за загальним фондом та у 2 млрд. – за спеціальним фондом.

«Дуже сподіваюсь, що освіта наших дітей опиниться не на останньому місці під час ухвалення рішення. Адже це – наше майбутнє», – підкреслив Сергій Лабазюк.

Нагадаємо, Верховна Рада направила проект #3279 щодо змін до Держбюджету (скорочення видатків у зв’язку із наслідками коронавірусу) на доопрацювання в профільний комітет. Зокрема, законопроект передбачає скорочення видатків на програму «Спроможна школа» на 1,5 млрд гривень.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.