“Є питання по потенційному Городоцькому округу. Чи потрібен він?” Як у Мінрегіоні дискутували про округи Хмельниччини

Заступник міністра розвитку громад і територій В’ячеслав Негода провів відеоконференції щодо формування адмінтерустрою субрегіонального рівня Вінницької, Волинської, Донецької, Житомирської, Херсонської, Хмельницької областей.

Як повідомляє сайт “Децентралізація”, такі онлайн-конференції Мінрегіон планує провести з усіма регіонами. До них залучатимуться народні депутати, експерти, представники обласних державних адміністрацій та асоціацій органів місцевого самоврядування. За результатами цих обговорень обласні державні адміністрації доопрацюють свої пропозиції перед тим як подавати їх на розгляд Уряду.

«В процесі формування нових районів (округів, повітів, чи як би вони не називалися) важливо пам’ятати, що вони створюються виключно для організації державної виконавчої влади на місцях. Це вже будуть не ті райони, куди людям потрібно їздити за послугами: адміністративними, соціальними, медичними та іншими. Усі послуги ми передаємо на рівень спроможних громад. В районах залишаться лише служби, які координуватимуть діяльність державних органів, а отже «їздити в район» вже не буде за чим», – сказав В’ячеслав Негода.

Що стосується Хмельницької області, то ОДА пропонує 5 проектних районів: Городоцький, Кам’янець-Подільський, Старокостянтинівський, Шепетівський, Хмельницький.

Експерти пропонують варіанти на 5 і на 4 райони (без Городоцького, оскільки Городок є замалим для того, щоб бути адмінцентром майбутнього району). Були також пропозиції щодо утворення навіть трьох районів: Кам’янець-Подільського, Шепетівського, Хмельницького.

«Є питання по потенційному Городоцькому округу. Чи потрібен він? Поки питання відкрите, але схиляємось до того, що не потрібен», – сказав народний депутат Віталій Безгін.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. Герегу спитали?

  2. Придурки, в Городку буде райцентр – так сказав Герега. Бо в нього ГРОШІ! А в кого гроші, в того і влада. Дійшло, придурки?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.