Чого чекати хмельничанам після старту другої хвилі трансформації системи охорони здоров’я

Наприкінці листопада минулого року уряд ухвалив Програму медичних гарантій, яка запрацює з 1 квітня цього року, давши старт другій хвилі трансформації системи охорони здоров’я в Україні. Коментуючи новації, котрі очікують хмельничан, в інтерв’ю газеті «Проскурів» начальник управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради Борис Ткач зазначив, що з 1 квітня консультації профільних спеціалістів, всі види діагностики, хірургічні операції, лікування в стаціонарі стануть безоплатними. Пріоритетними визначили допомогу породіллям та новонародженим до одного місяця, лікування інфарктів та інсультів, діагностику новоутворень. Такі послуги держава фінансуватиме за підвищеними тарифами.

У той же час, аби отримати безкоштовну послугу, пацієнт повинен узяти направлення у свого сімейного лікаря чи терапевта. Без такого документа можна буде звернутися лише до акушера-гінеколога, стоматолога, психіатра та нарколога. А ще отримати екстрену медичну допомогу.

Якщо ж людина не хоче йти до сімейного лікаря, то є постанова Кабміну, якою затверджено медичні послуги, що можуть бути платними. Є в цьому переліку пункт, яким передбачені платні послуги для тих, хто забажає отримати медичні послуги в лікарні без направлення сімейного лікаря, тобто в обхід амбулаторії сімейної медицини. Платиш, скажімо, 40 гривень і йдеш у лікарню без направлення, але й лікування для такого пацієнта буде платним.

Однією з вимог до лікувальних закладів для реалізації Програми медичних гарантій є комп’ютеризація медзакладів. На сьогодні у Хмельницькому комп’ютеризовано понад 70 відсотків. Якщо говорити про амбулаторний прийом, то, як мінімум, один комп’ютер має бути на двох лікарів, які працюють у дві зміни. В стаціонарі — один, як мінімум, на відділення, але, якщо відділення велике, як-от хірургічне, де працюють 18 хірургів, то, звісно, одного комп’ютера мало.

З міського бюджету на комп’ютеризацію вторинної ланки системи охорони здоров’я вже виділено майже два мільйони гривень, але навіть цих коштів не вистачить на повну комп’ютеризацію, констатує Борис Ткач. Будуть залучатися кошти зі спецрахунків і позабюджетні. Тому є надія що до 1 квітня на 95 відсотків лікувальні заклади міста буде комп’ютеризовано.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Один коментар

  1. Смерти

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.