Обласний літературно-меморіальний музей Миколи Островського пропонують перейменувати в «Музей пропаганди»

Виконавчі органи Хмельницької обласної ради повідомляють про проведення процедури громадського обговорення щодо перейменування обласний літературно-меморіального музею Миколи Островського, інформує сайт міста Шепетівки.

Зокрема, пропонується змінити назву КЗК «Обласний літературно-меморіальний музей М.Островського» на повну юридичну назву «Музей пропаганди в Україні 1917-1991 рр.», коротку назву «Музей пропаганди», а також профіль музею з літературно-меморіального на історичний. В основі концепту музейної установи буде дослідження комуністичної тоталітарної пропаганди, осмислення природи та наслідків тоталітарного минулого крізь призму засобів, видів, механізмів впливу на свідомість людей, розвінчування історико-політичних міфів, спродукованих радянською пропагандистською машиною. Дослідження та популяризація знань про пропаганду та протидію їй, розвінчування історично-політичних міфів часів тоталітарного режиму, розкриття  антилюдяної, антинародної  та антиукраїнської політики «великого  терору»,  яка  суттєво  деформувала людину  та  систему її цінностей в спеціалізованій музейній установі, яка сприятиме відновленню національної пам’яті українського народу, відстоюванні прав та свобод людини, формуванню у громадян України критичного мислення, дієвого патріотизму та власної ідентичності.

Пропозиція щодо зміни назви та профілю КЗК «Обласний літературно-меморіальний музей  М.Островського» на «Музей пропаганди в Україні 1917-1991 рр.» надійшла від трудового колективу КЗК «Обласний літературно-меморіальний музей М.Островського».

У разі надходження інших пропозицій (зауважень) щодо зміни профілю та назви «Обласний літературно-меморіальний музей  М.Островського» на назву, яка буде відповідати змісту фондової колекції музею, вони будуть враховані під час проведення громадського обговорення.

Громадські обговорення пройдуть 16 березня 2020 року о 13-00 год за адресою: м. Шепетівка, вул. Островського, 2, кінолекційна зала музею.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 6

  1. Лучше сразу в музей доктора Геббельса. Зачем маскироваться?

  2. Ви знаєте, дивишся на весь цей абсурд і невже тільки в нашій країні такі недолугі керівники??? Хто не приходе до влади, хоче залишити по собі слід. За 28 років існування України, коли перейменували вулиці, міста, знищили пам”ятники, ми стали краще жити??? Та яка різниця по якій вулиці їхати, коли вона у вибоїнах і ямах??? Чому цивілізовані люди в Європі, навіть коли Наполеон програв війну, не знищують пам”ятники йому? Та яка різниця як буде називатись музей? Він був і залишиться пам”яткою архітектури, нашою історичною спадщиною. Залиште його в спокої, невже більше не має чим зайнятись???

    • Більшість стала жити краще. Машини, одяг, побутова техніка, житло – все на порядок краще, як в гнилому совку. А про поїздки за кордон чи Буковель ніхто навіть подумати не міг. А є ще духовна сторона і особиста свобода громадян, але, такі, як ти, навіть не розуміють, що це таке)))) І, в Європі (Польща, Балтія) теж позносили комуняцькі пам’ятники, та й Гітлеру немає чомусь ні одного пам’ятника.

  3. Місцевому сволотівському осередку ніяк не йметься, спати очевидно через музей спокійно не можуть. Сланець з будьоновцями із купола також здирати будете? Невже щоб нарешті ями там позасипати? Дибілоїди.

  4. В Шепетівці можуть займатися нагальним справами. Всі проблеми з опаленням давно вирішені. Як і з іншими побутовими справами.

    • Для “дєтєй пріроди” персонально: “Пропозиція щодо зміни назви та профілю КЗК «Обласний літературно-меморіальний музей М.Островського» на «Музей пропаганди в Україні 1917-1991 рр.» надійшла від трудового колективу КЗК «Обласний літературно-меморіальний музей М.Островського». Яке твоє діло до музея, зебіле, нехай ним займаються музейники. Ти що, нєвхірєнний фахівець з музеєзнавства?)))))

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.