Колишнього начальника хмельницького КЕВ відправили під цілодобовий домашній арешт

Колишнього начальника Квартирно-експлуатаційного відділу м. Хмельницький (КЕВ) Петра Хохуна, підозрюваного в одержанні неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 369-2 КК України), відправили під цілодобовий домашній арешт.

Про це свідчить ухвала Хмельницького міськрайонного суду від 3 січня.

Водночас слідчий просив суд застосувати до підозрюваного тримання під вартою. Таке клопотання від обгрунтував наявністю ряду ризиків: можливе переховування Хозуна від органів досудового розслідування або суду; незаконний вплив на свідків у цьому ж кримінальному провадженні, знищення, приховування або спотворення будь якої із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення та продовження вчинення кримінального правопорушення.

При цьому слідчий суддя взяла до уваги той факт, що з моменту викриття підозрюваного (24 грудня) минув значний проміжок часу, будь-яких спроб переховуватися, або в інший спосіб перешкоджати розслідуванню, він не робив, що значно зменшує факт існування зазначених ризиків.

“Варто зауважити, що при застосуванні найсуворішого запобіжного заходу, визначення застави є обов`язком слідчого судді. З врахуванням пропорційності суми неправомірної вигоди та доходів підозрюваного, максимальний розмір застави, який може бути застосований у данному випадку є посильним для підозрюваного, отже при можливості внести відповідну суму застави,  виконання підозрюваним певних обов`язків не убезпечило б його присутність за місцем роботи та вчинення інших дій на шкоду слідству, в порівняні з цілодобовим домашнім арештом. Таким чином, враховуючи наведені ризики, найефективніше забезпечити належну процесуальну поведінку підозрюваного зможе цілодобовий домашній арешт”, – наголошується в ухвалі.

Цілодобовий арешт діятиме до 24 лютого включно. Протягом цього часу Петро Хохун повинен прибувати до слідчого, прокурора, суду за кожною вимогою; не відлучатися із населеного пункту, в якому він проживає, без дозволу слідчого, прокурора або суду; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання, утримуватися від спілкування зі свідками, іншими службовими та посадовими особами КЕВ м. Хмельницький, посадовими та службовими особами ТОВ «Газпромпостач», не відвідувати адміністративну будівлю КЕВ м. Хмельницький та її структурні та підпорядковані підрозділи, адміністративні приміщення ТОВ «Газпромпостач», здати на зберігання до органу міграційної служби свої паспорти для виїзду за кордон.

У разі доведення вини підозрюваному загрожує позбавлення волі до десяти років.

За даними досудового розслідування, Петру Хохону інкримінують вимагання коштів у директора ТОВ «Газпромпостач» за нестворення штучних перешкод у ході реалізації договорів постачання природного газу протягом 2019 року, укладенні договорів постачання природного газу у 2020 році, а також перемозі вказаного ТОВ під час проведення тендеру на постачання природного газу для хмельницького КЕВ.

У середині грудня 2019 року Хохун відправив свого бухгалтера до Києва для отримання хабара на суму 80 тис. грн. Під час передачі коштів для Хохуна директор ТОВ «Газпромпостач» акцентувала увагу на тому, що вона передає 80 тис. грн із розрахунку 150 гривень з 1000 куб. м використаного природного газу КЕВ.

Після повернення бухгалтера КЕВ до Хмельницького Хохун заявив, що вона може залишити собі 20 тис. грн, а решту передати йому. Передача грошей відбулася через водія, який керував службовою автівкою.

Крім цього, по другому епізоду Хохуна підозрюють у вимаганні 40 тис. грн за ухилення від призову на строкову військову службу у Збройних Силах України. За цю суму він обіцяв вплинути на військового комісара Красилівського районного військового комісаріату.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 7

 1. А куди сховали пана Байдича ? Щось дуже довго розслідують знущання над песиком.

 2. Вор доложен сидеть в тюрьме!!!

  • У нас у тюрмах лише злодії?

   • а хотелось бы …………

    • Отож бо. Вся правоохорона система – суцільна гниль, працюють лише по замовленню або для показника. Суди ж нічим не кращі.
     Саме з цих інституцій і потрібно починати будувати цивілізовану країну, у якій головною цінністю є людина, її честь, гідність та право на нормальне життя, на справедливий та неупереджений суд. Хіба можна хоча б щось побіне сказати про них?

 3. “При цьому слідчий суддя взяла до уваги той факт, що з моменту викриття підозрюваного (24 грудня) минув значний проміжок часу, будь-яких спроб переховуватися, або в інший спосіб перешкоджати розслідуванню, він не робив, що значно зменшує факт існування зазначених ризиків.”, але майно встиг переписати…….

 4. Під домашній арешт на державних харчах з ресторанним обслуговуванням

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.