Сьогодні Хмельницький міськрайонний суд планував кілька годин витратити на розгляд кримінального провадження за обвинуваченням колишнього начальника Управління СБУ у Хмельницькій області Віктора Крайтора. Зокрема, планувалося дослідження доказів. Однак до зали суду не прибув жоден із групи прокурорів, попередньо надіславши клопотання про перенесення засідання.
Крім цього, головуючий суддя Олег Антонюк отримав від свого колеги, судді Олександра Піндрака матеріали справи за обвинуваченням колишнього співробітника спецпідрозділу “Альфа” Віталія Тарадая. Тарадай, як і Крайтор, обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень за ст. 365 ч. 2 КК України (в редакції Закону від 07.04.2011 р.), ст.ст. 119 ч. 1, 128 КК України за одних і тих же фактичних обставин. А тому, як зазначив в ухвалі суддя Піндрак, у разі необхідності в одному провадженні можуть бути об`єднані матеріали досудових розслідувань щодо декількох осіб, підозрюваних у вчиненні одного кримінального правопорушення.
Натомість суддя Антонюк наголосив, що без прокурорів не можливо розглядати питання щодо об’єднання справ Крайтора і Тарадая.
Наступний розгляд у справі Крайтора призначено на 17 лютого 2020 року.
Як писав НГП, потерпілою стороною у справі Крайтора виступають донька загиблої жінки біля будівлі обласного СБУ Ірина Шеремет; хмельничани Володимир Гаман, який одержав осколочне поранення у живіт біля будівлі обласного СБУ; Олександр Полудніцин, отримав кульове поранення в живіт і Олег Топольницький, який також був поранений.
Нагадаємо, що 19 лютого 2014 року кілька сотень мітингувальників з центрального Майдану вирушили під стіни Управління СБУ області. Внаслідок спроб проникути окремих активістів усередину адмінбудівлі співробітники СБУ застосували вогнепальну зброю. У результаті смертельне поранення одержала 72-річна Людмила Шеремет, яка згодом померла в лікарні.
Фактично ця подія спричинила подальшу ескалацію конфлікту. Група невідомих закидала будівлю “коктейлями Молотова”, що спричинило вигорання поверхів.
Ближче до вечора того дня від кулі загинув 21-річний Дмитро Пагор. Ще п’ять осіб отримали вогнепальні поранення різного ступеня тяжкості.
Згодом Президент удостоїв Шеремет і Пагора звання Героя України (посмертно).
Більше на цю тему читайте у публікації “Вбивства під СБУ: справи Крайтора і Тарадая хочуть об’єднати“