Наприкінці літа 2019 року Хмельницький міськрайонний суд отримав обвинувальний акт щодо колишнього начальника Управління СБУ у Хмельницькій області Віктора Крайтора. Останній опинився на лаві підсудних після бурхливих подій під “управою”, які 19 лютого 2014 року завершилися смертями двох учасників протистоянь та іще кількома пораненими. Генпрокуратура обвинуватила його за ч. 2 ст. 365 КК України (перевищення службових повноважень); ч. 1 ст. 119 КК України (вбивство через необережність); ст. 128 КК України (спричинення необережного тяжкого тілесного ушкодження).
Справа Крайтора почала “пробуксовувати” з самого початку через об’єктивні обставини — давалися взнаки суттєві проблеми зі здоров’ям в одного з потерпілих-“майданівців”. 27 серпня у суді мали зачитувати текст обвинувального акту, однак головуючий суддя Олег Антонюк відклав засідання на 17 жовтня через незрозумілу позицію того ж самого “майданівця”, адвокат, якого, до речі, пропустила останнє засідання.
У середині вересня хмельницький суд одержав ще один обвинувальний акт для винесення вироку за подіями під УСБУ. Цього разу він стосувався колишнього співробітника спецпідрозділу “Альфа” Віталія Тарадая, який, перебуваючи в приміщенні УСБУ 19 лютого 2014 року, за наказом Крайтора здійснив декілька пострілів із кулемету калібру 7,62 мм модифікації Калашникова у напрямку нижньої частини дверей центрального входу Управління, перекритих непрозорим антивандальним ролетом. Від пострілів троє мітингувальників Володимир Гаман, Олександр Полудніцин і Олег Топольницький отримали поранення ніг і тулубу. Четверта потерпіла Людмила Шеремет отримала вогнепальне поранення голови і через кілька днів померла в лікарні.
Тарадая, як і Крайтора, судять за ч. 2 ст. 365 КК України, ч. 1 ст. 119 КК України і ст. 128 КК України.
На першому підготовчому засідання 3 жовтня адвокат Тарадая Андрій Кузняк повідомив, що підготував клопотання про об’єднання справи свого клієнта зі справою Крайтора.
“Під час досудового розслідування, як на мене, штучно роз’єднали справи Віктора Крайтора і Віталія Тарадая. Адже у нашому провадженні Крайтор проходить свідком, а Тарадай — свідок у його справі. Також одні й ті ж обставини подій і потерпілі”, — сказав адвокат.
Суддя Олександр Піндрак пояснив, що питання об’єднання має розглянути нова колегія суддів, яка буде створена шляхом жеребкування. А поки справу Тарадая відклали на 18 жовтня через неявку всіх потерпілих та їх представників.
Незалежний громадський портал.