Вбивства під СБУ: справи Крайтора і Тарадая хочуть об’єднати

Наприкінці літа 2019 року Хмельницький міськрайонний суд отримав обвинувальний акт щодо колишнього начальника Управління СБУ у Хмельницькій області Віктора Крайтора. Останній опинився на лаві підсудних після бурхливих подій під “управою”, які 19 лютого 2014 року завершилися смертями двох учасників протистоянь та іще кількома пораненими. Генпрокуратура обвинуватила його за ч. 2 ст. 365 КК України (перевищення службових повноважень); ч. 1 ст. 119 КК України (вбивство через необережність); ст. 128 КК України (спричинення необережного тяжкого тілесного ушкодження).

Віктор Крайтор зі своїм адвокатом. Фото НГП

Справа Крайтора почала “пробуксовувати” з самого початку через об’єктивні обставини — давалися взнаки суттєві проблеми зі здоров’ям в одного з потерпілих-“майданівців”. 27 серпня у суді мали зачитувати текст обвинувального акту, однак головуючий суддя Олег Антонюк відклав засідання на 17 жовтня через незрозумілу позицію того ж самого “майданівця”, адвокат, якого, до речі, пропустила останнє засідання.

У середині вересня хмельницький суд одержав ще один обвинувальний акт для винесення вироку за подіями під УСБУ. Цього разу він стосувався колишнього співробітника спецпідрозділу “Альфа” Віталія Тарадая, який, перебуваючи в приміщенні УСБУ 19 лютого 2014 року, за наказом Крайтора здійснив декілька пострілів із кулемету калібру 7,62 мм модифікації Калашникова у напрямку нижньої частини дверей центрального входу Управління, перекритих непрозорим антивандальним ролетом. Від пострілів троє мітингувальників Володимир Гаман, Олександр Полудніцин і Олег Топольницький  отримали поранення ніг і тулубу. Четверта потерпіла Людмила Шеремет отримала вогнепальне поранення голови і через кілька днів померла в лікарні.

Віталій Тарадай (крайній справа) зі своїй адвокатом. Фото НГП

Тарадая, як і Крайтора, судять за ч. 2 ст. 365 КК України, ч. 1 ст. 119 КК України і ст. 128 КК України.

На першому підготовчому засідання 3 жовтня адвокат Тарадая Андрій Кузняк повідомив, що підготував клопотання про об’єднання справи свого клієнта зі справою Крайтора.

“Під час досудового розслідування, як на мене, штучно роз’єднали справи Віктора Крайтора і Віталія Тарадая. Адже у нашому провадженні Крайтор проходить свідком, а Тарадай — свідок у його справі. Також одні й ті ж обставини подій і потерпілі”, — сказав адвокат.

Суддя Олександр Піндрак пояснив, що питання об’єднання має розглянути нова колегія суддів, яка буде створена шляхом жеребкування. А поки справу Тарадая відклали на 18 жовтня через неявку всіх потерпілих та їх представників.

Незалежний громадський портал.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 4

 1. 19 февраля 2014-го в центре Хмельницкого по приказу полковника СБУ Крайтора офицер “Альфы” Тарадай открыл огонь по демонстрантам

  Крайтору спокойно дали уволиться из СБУ, организатор убийства на свободе, в СБУ при Януковиче он украл много денег, занимаясь вымогательством и рэкетом, служил в экономическом департаменте СБУ, затем возглавил областное управление. Сейчас ездит на “Порше”, богатый человек, на жизнь ему хватает. Он тогда даже не вышел к людям, он не пытался остановить стрельбу, он дал команду.

  А убийца Тарадай даже не думает никуда прятаться и уезжать в Россию – он все эти годы на службе в “Альфе”, получает зарплату от государства, все льготы. Хотя ни в каких боях на Донбассе не участвовал, в 14-м году в бой не пошел. У него только бабушка на “боевом счету”.

  Того эсбэубушника, кто застрелил Пагора, вообще не удалось установить, “свои” ” не сдали”. Дело в том, что оружие и пули, как сообщили “Цензор.НЕТ” в управлении спецрасследований ГПУ, из дела о гибели Героев Небесной сотни исчезли!

  Память погибших в Хмельницком Людмилы Шеремет и Дмитрия Пагора отравляет факт, что их убийцы остаются безнаказанными. Тарадай, очевидно, – удобный пример для воспитания сотрудников. Если подойдет демонстрация и будет приказ – стреляйте, мы вас отмажем. И вот это самое горькое, что можно сказать спустя 5 лет…

  Юрий Бутусов, “Цензор.НЕТ”

 2. Всё было не совсем так.Так что то,что написал Бутусов. неправда.Что,он там был,видел?

 3. тоді на сцені крім скорозбагаченого стояло ще багато типа майданівців..і саме тетяна баєва сказала йти до сбу..а не до судів…це чуло дуже багато людей…так напевно й воне в чомусь винна-ми так думаємо.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.