Хмельницький міськрайонний суд 6 серпня не зумів провести підготовче засідання у справі за обвинуваченням колишнього керівника Управління СБУ у Хмельницькій області Віктора Крайтора.
Річ утім, що головуючий суддя Олег Антонюк більше години витратив на з’ясування обставин щодо потерпілого Олега Топольницького, який має суттєві проблеми зі здоров’ям. Чоловік прибув на судове засідання зі своєю бабусею, яка раніше була допитана прокурорами у якості свідка по цій справі. На запитання головуючого він малослівно говорив і погано орієнтувався у суті провадження.
Це спонукало суддю Антонюка винести окрему ухвалу після півторагодинного перебування у нарадчій кімнаті. Суть її зводиться до роз’яснення Топольницькому можливості особисто звернутися до Хмельницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Цей центр має надати потерпілому безкоштовного адвоката, який представлятиме його інтереси в суді.
Разом з тим, у суді представник двох потерпіх Шеремет і Полудніцина Євгенія Закревська висловила готовність представляти інтереси Топольницького за умови згоди останнього. У коментарі НГП вона додала, що підготувала клопотання щодо повернення обвинувального акту, який сьогодні мав би розглянути суд.
“Я направила клопотання щодо повернення обвинувального акту прокуратурі, оскільки, на мою думку, не в повній мірі відображена правова кваліфікація дій обвинуваченого Крайтора. Зокрема, там мали би бути більш ширші кримінальні статті, – це 115 ККУ (умисне вбивство), 121 ККУ (умисне тяжке тілесне ушкодження) і ч.3 ст. 365 ККУ (перевищення влади або службових повноважень, що спричинили тяжкі наслідки)”, – зазначила адвокат.
Додамо, що Віктора Крайтора обвинувачують у вчинені ряду злочинів, а саме: за ч. 2 ст. 365 КК України – перевищення службових повноважень; ч. 1 ст. 119 КК України – вбивство через необережність; ст. 128 КК України – спричинення необережного тяжкого тілесного ушкодження.
Наступне судове засідання відбудеться 16 серпня.
Як писав НГП, потерпілою стороною у справі виступають донька загиблої жінки біля будівлі обласного СБУ Ірина Шеремет; хмельничани Володимир Гаман, який одержав осколочне поранення у живіт біля будівлі обласного СБУ; Олександр Полудніцин, отримав кульове поранення в живіт і Олег Топольницький, який також був поранений.
Нагадаємо, що 19 лютого 2014 року кілька сотень мітингувальників з центрального Майдану вирушили під стіни Управління СБУ області. Внаслідок спроб проникути окремих активістів усередину адмінбудівлі співробітники СБУ застосували вогнепальну зброю. У результаті смертельне поранення одержала 72-річна Людмила Шеремет, яка згодом померла в лікарні.
Фактично ця подія спричинила подальшу ескалацію конфлікту. Група невідомих закидала будівлю “коктейлями Молотова”, що спричинило вигорання поверхів.
Ближче до вечора того дня від кулі загинув 21-річний Дмитро Пагор. Ще п’ять осіб отримали вогнепальні поранення різного ступеня тяжкості.
Згодом Президент удостоїв Шеремет і Пагора звання Героя України (посмертно).
20 лютого 2014 року Віктор Крайтор написав заяву на звільнення. Екс-начальник обласного СБУ зізнався, що це він віддав наказ стріляти. Перед багатотисячним натовпом став на коліна та просив прощення.