Підготовче засідання у справі Крайтора “забуксувало” – потерпілому дали 10 днів на пошук адвоката

Хмельницький міськрайонний суд 6 серпня не зумів провести підготовче засідання у справі за обвинуваченням колишнього керівника Управління СБУ у Хмельницькій області Віктора Крайтора.

Віктор Крайтор. Фото НГП

Річ утім, що головуючий суддя Олег Антонюк більше години витратив на з’ясування обставин щодо потерпілого Олега Топольницького, який має суттєві проблеми зі здоров’ям. Чоловік прибув на судове засідання зі своєю бабусею, яка раніше була допитана прокурорами у якості свідка по цій справі. На запитання головуючого він малослівно говорив і погано орієнтувався у суті провадження.

Це спонукало суддю Антонюка винести окрему ухвалу після півторагодинного перебування у нарадчій кімнаті. Суть її зводиться до роз’яснення Топольницькому можливості особисто звернутися до Хмельницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Цей центр має надати потерпілому безкоштовного адвоката, який представлятиме його інтереси в суді.

У справі – троє прокурорів. Фото НГП

Разом з тим, у суді представник двох потерпіх Шеремет і Полудніцина Євгенія Закревська висловила готовність представляти інтереси Топольницького за умови згоди останнього. У коментарі НГП вона додала, що підготувала клопотання щодо повернення обвинувального акту, який сьогодні мав би розглянути суд.

“Я направила клопотання щодо повернення обвинувального акту прокуратурі, оскільки, на мою думку, не в повній мірі відображена правова кваліфікація дій обвинуваченого Крайтора. Зокрема, там мали би бути більш ширші кримінальні статті, – це 115 ККУ (умисне вбивство), 121 ККУ (умисне тяжке тілесне ушкодження) і ч.3 ст. 365 ККУ (перевищення влади або службових повноважень, що спричинили тяжкі наслідки)”, – зазначила адвокат.

Додамо, що Віктора Крайтора обвинувачують у вчинені ряду злочинів, а саме: за ч. 2 ст. 365 КК України – перевищення службових повноважень; ч. 1 ст. 119 КК України – вбивство через необережність; ст. 128 КК України – спричинення необережного тяжкого тілесного ушкодження.

Наступне судове засідання відбудеться 16 серпня.

Як писав НГП, потерпілою стороною у справі виступають донька загиблої жінки біля будівлі обласного СБУ Ірина Шеремет; хмельничани Володимир Гаман, який одержав осколочне поранення у живіт біля будівлі обласного СБУ; Олександр Полудніцин, отримав кульове поранення в живіт і Олег Топольницький, який також був поранений.

Нагадаємо, що 19 лютого 2014 року кілька сотень мітингувальників з центрального Майдану вирушили під стіни Управління СБУ області. Внаслідок спроб проникути окремих активістів усередину адмінбудівлі співробітники СБУ застосували вогнепальну зброю. У результаті смертельне поранення одержала 72-річна Людмила Шеремет, яка згодом померла в лікарні.

Фактично ця подія спричинила подальшу ескалацію конфлікту. Група невідомих закидала будівлю “коктейлями Молотова”, що спричинило вигорання поверхів.

Ближче до вечора того дня від кулі загинув 21-річний Дмитро Пагор. Ще п’ять осіб отримали вогнепальні поранення різного ступеня тяжкості.

Згодом Президент удостоїв Шеремет і Пагора звання Героя України (посмертно).

20 лютого 2014 року Віктор Крайтор написав заяву на звільнення. Екс-начальник обласного СБУ зізнався, що це він віддав наказ стріляти. Перед багатотисячним натовпом став на коліна та просив прощення.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 27

 1. Витя держись мы с тобой. А где это шобло со Свободы это они все организовали в этих прокурорах–мудаков все есть – только у них нет совести как у ихнего алкаша и взяточника Луценка.

 2. Підозрюваного суд виправдає, бо він сміливий та чесний офіцер і не втік за бугор, а бере вину на себе.

 3. Я вже неодноразово писав, що “Свобода”, “Правий сектор” та інші такі “націонал-свідомі” та ультра-патриотичні радікальні організації по суті “зіграли на руку” Путіну, якому такий хаос і громадянська війна на / в Україні були необхідні для того, що б призупинити просування НАТО на схід. Пересічні (рядові) члени цих організацій (зазвичай маргінали, яким пообіцяли “манну небесну”) про це і про те, що їх просто використовують, звичайно не знали і не здогадувалися (бо тупі та жадібні), а от керівництво … можливо і “на зарплаті” у Путіна.

 4. Такие как потерпевший Топольницкий делали майдан. Не понимали, и все.

 5. НА ЛАВІ ПІДСУДНИХ ПОВИНЕН БУТИ СКОРОБОГАТИЙ І СИМЧИШИН. НІЧОГО, БОГ Є НА СВІТІ, НАВІТЬ ЯКЩО ЦИХ ДВА УБЛЮДКА НЕ ПОНЕСУТЬ ПОКАРАННЯ ТО ЇХНІ ДІТИ РОЗПЛАТЯТЬСЯ СВОЄЮ ДОЛЕЮ. ЧУЄШ СКОРОБОГАТИЙ ТИ РОЗПЛАТИШСЯ СВОЇМИ ДІТЬМИ . СИМЧИШЕНА ЦЕ ТЕЖ СТОСУЄТЬСЯ, СКІЛЬКИ Б ТИ НЕ КРАВ ТВОЇ ГРОШІ НЕ ДОПОМОЖУТЬ ВІДВЕРНУТИ БУМЕРАНГ ПРОТИ ТВОГО РОДУ.

 6. А чому всупереч чинному законодавству України не здійснюєтьсяі кримінальне провадження щодо організації “кривавого” нападу на приміщення Хмельницького обласного управління СБУ?
  Роз’яснюю: У відповідності до затверджених відповідними постановами Верховної Ради України статутів Збройних Сил України (які таким чином надбали статус Законів Ураїни), такі установи, як Обласні управління СБУ тощо, були прирівняні до військових частин. І відповідно, чергові вартові, які здійснювали охорону та оборону данних приміщень , у випадку нападу на ці приміщення були зобов’язані (а не тільки мали право) застосувати силу і зброю, не очікуючи команди «зверху» . Тим більше, що у ввідповідності до чинних вимог там усюди стояли таблички (вони еавіть підсвічувалися), які визначали охороняєму територію.
  Оце (невікриття данного провадження) є справжнім злочином, щодо якого теж належить здійситиі кримінальне провадження.

  • Чому потерпілими завжди виявляються прості,патріотично налаштовані глупиши, юродиві, чи під дією алкоголю ассоціальний елемент? Жодного бичари, які на сценах толкають пламені тексти, жодного “протокольного”активіста чи навіть активного городського сумасшедшего серед потерпілих не має!!!

   • Тому, що вони “глупиши”, але не просто “глупиши”, а жадібні і дурні “глупиши”!

 7. Слава Крайтору настоящий офицер! Его можно привлечь только за халатность. А халатность заключалось в том, что поздно отдал приказ лупить кастрюлеголовых. Но за то, что не дал расстащить оружие орден надо давать!

  • Абрам, ты что, тоже в армии не служил? Никакого “отдельного” приказа “лупить кастрюлеголовых” Крайтору отдавать не нужно было. Для этого есть устав внутренней и караульной службы… Елки-палки, сколько сейчас “откосивших” людей рассуждают на тему применения оружия…

  • Що це за кукурікання зі сторони параші? Вставати з пляшки наказу не було.

 8. Вбивцю і хабарника Крайтора на нари!

  • Що, серед учасників / організаторів того злочинного нападу і тепер “стрілки переводите” (що б уникнути відповідальності)?

 9. 19 февраля 2014-го в центре Хмельницкого по приказу полковника СБУ Крайтора офицер “Альфы” Тарадай открыл огонь по демонстрантам

  Крайтору спокойно дали уволиться из СБУ, организатор убийства на свободе, в СБУ при Януковиче он украл много денег, занимаясь вымогательством и рэкетом, служил в экономическом департаменте СБУ, затем возглавил областное управление. Сейчас ездит на “Порше”, богатый человек, на жизнь ему хватает. Он тогда даже не вышел к людям, он не пытался остановить стрельбу, он дал команду.

  А убийца Тарадай даже не думает никуда прятаться и уезжать в Россию – он все эти годы на службе в “Альфе”, получает зарплату от государства, все льготы. Хотя ни в каких боях на Донбассе не участвовал, в 14-м году в бой не пошел. У него только бабушка на “боевом счету”.

  Того эсбэубушника, кто застрелил Пагора, вообще не удалось установить, “свои” ” не сдали”. Дело в том, что оружие и пули, как сообщили “Цензор.НЕТ” в управлении спецрасследований ГПУ, из дела о гибели Героев Небесной сотни исчезли!

  Память погибших в Хмельницком Людмилы Шеремет и Дмитрия Пагора отравляет факт, что их убийцы остаются безнаказанными. Тарадай, очевидно, – удобный пример для воспитания сотрудников. Если подойдет демонстрация и будет приказ – стреляйте, мы вас отмажем. И вот это самое горькое, что можно сказать спустя 5 лет…

  Юрий Бутусов, “Цензор.НЕТ”

  • Що, серед учасників / організаторів того злочинного нападу і тепер “стрілки переводите” (що б уникнути відповідальності)?

 10. Эх Путенко,колись же тебе вичислять і я реально відчуваю що ти задрот який потім як крайтор буде повзати на колінах і скигліти як останнє падло

 11. Путенко, всі вже зрозуміли що ти хамовитий слабкий задрот, що хамить та обзиває людей. А тепер іди нахуй.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.