Шахрай-міняйло з Дубівського ринку отримав 6 років тюрми за конвертацію валюти нижче ринкового курсу

Хмельницький міськрайонний суд визнав винним громадянина Максима М. (ч. 4 ст. 190 КК України,) у шахрайстві, вчинене в особливо великих розмірах і призначив покарання у вигляді позбавлення волі на 6 років з конфіскацією всього належного йому майна, за виключенням житла.

Про це свідчить вирок суду від 6 вересня.

За даними досудового розслідування, протягом січня-лютого 2015 року обвинувачений під приводом проведення операцій з обміну валюти за значно нижчим від ринкового курсом, заволодів грошима трьох осіб, двоє з яких – це подружжя. Зокрема, гривні у долари він обмінював на курсом 17,1-17,5 грн за один долар. При цьому на той момент ринковий курс був вищим за 20 грн/дол.

Під час валютних операцій обвинувачений гарантував можливість їх проведення за допомогою бабусі, яка мала кіоск на Дубівському ринку у Хмельницькому, демонстрував цю жінку, хоча остання не була йому родичкою.

Загалом, міняйло Максима М. завдав майнової шкоди потерпілим на суму 2,4 млн грн.

Суд з’ясував власне шахрайські наміри обвинуваченого. Так, спочатку на придбання валюти чоловік отримував від потерпілих невеликі суми коштів, щоб останні йому повірили, швидко повертав їм валюту по заниженому від ринкового курсу. Вподальшому пропонував передачі вже коштів у більшому розмірі, при цьому повертав лише частину валюти, а потім взагалі коштів не повертав.

Натомість невизнання обвинуваченим своєї вини суд розцінив як намагання уникнути кримінальної відповідальності.

Крім цього, суд частково задовольнив цивільні позови потрепілих. Зокрема, першому потерпілому Максима М. повинен компенсувати 1,71 млн грн матеріальної шкоди і 25 тис. грн моральної шкоди. Подружжю – 793,5 тис. грн матеріальної шкоди і 25 тис. грн моральної шкоди.

На вирок може бути подана апеляція протягом 30 днів до Хмельницького апеляційного суду з дня його проголошення.

Треба наголосити, що 27 травня 2016 року Хмельницький міськрайонний суд засудив Максима М. на 6 років тюрми за тими ж обставинами. Однак Апеляційний суд Хмельницької області 30 листопада 2016 року скасував вирок суду першої інстанції і відправив справу на новий розгляд.

Підставою для скасування послужила порушена таємниця нарадчої кімнати судом першої інстанції. Так, після проголошення вироку 27 травня 2016 року через 12 днів суд вирішив питання з цивільного позову потерпілого подружжя, повністю відмовивши.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. Развел жадных лохов.

  2. Есть талантливые люди и лохи жирные))

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.