Хмельницька облрада наполягає, що мораторій на продаж с/г земель, має діяти до повернення окупованих територій

Депутати Хмельницької обласної ради звернулися до президента щодо проведення всеукраїнського  референдуму щодо можливості продажу сільськогосподарської землі в Україні.

За проголосувала більшість обранців на черговій сесії 19 вересня.

На думку обранців, скасування мораторію та запровадження в Україні ринку земель сільськогосподарського призначення є одним з кроків, які виходять далеко за рамки сьогодення та визначають подальшу долю не тільки аграрного сектору, а і всієї країни на десятиріччя вперед.

“Одним з найважливіших питань, яке хвилює нас, аграріїв та всіх жителів Хмельницької області є чи стануть українці наймитами на власній землі, чи продовжать і далі в Україні рости земельні латифундії? Це не тільки економічне, а й соціальне питання. Там, де землю обробляють малі і середні аграрії – село продовжує жити: у людей є робота, місцеві бюджети отримують податкові надходження, а самі аграрії відіграють ключову роль в підтримці соціального та культурного життя громади. Там, де землю забрали великі агрохолдинги, а особливо, ходлинги з капіталом іноземного походження, спостерігається інша картина: люди працюють вахтовим методом, а більшість сіл виявляються просто не потрібні, економічно невиправдані, що веде до їх повільної смерті. В результаті, їх мешканці опиняються замкненими всередині депресивних територій, тому що не можуть продати свою хату та перебратися в інше місце”, – сказано у зверенні.

Загалом, депутати Хмельниччини звернулися до Володимира Зеленського з чотирьма проханнями:

  • терміново ініціювати широке, публічне, суспільне обговорення покрокового запровадження прозорого й цивілізованого обігу земель в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь, у тому числі із залученням держави і громад, як суб’єктів цього обігу;
  • ініціювати проведення всеукраїнського референдуму щодо запровадження в Україні ринку землі сільськогосподарського призначення, в тому числі щодо заборони іноземним фізичним і юридичним особам прямо, або опосередковано набувати у власність українські землі сільськогосподарського призначення, а також щодо переважного права державі і громадам купувати українські землі сільськогосподарського призначення;
  • провести інвентаризацію всіх земель в Україні, наповнити державний земельний кадастр, створити умови, аналогічні європейським, для кредитування і підтримки аграріїв;
  • до врегулювання вищезазначених питань, а також повернення окупованих територій, продовжити мораторій на продаж сільськогосподарських земель.

Нагадаємо, що уряд планує запустити ринок землі з 1 жовтня 2020 року. Придбати землю сільськогосподарського призначення зможе тільки резидент України.

За словами прем’єр-міністра Олексія Гончарука, купити землю зможе український громадянин чи компанія, власник якої знаходиться в українській юрисдикції. Також Гончарук уточнив, що землю зможуть купувати і ті українські компанії, бенфіціарами яких будуть іноземці.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Хмельницька обласна рада тільки те і робить, що захищає інтереси аграрних феодалів, адже зняття мараторії – далеко не на їх користь!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.