Депутати облради вирішуватимуть долю нардепа-кнопкодавки з Хмельниччини

Сьогоднішнє пленарне засідання сесії Хмельницької облради обіцяє бути гарячим, адже депутати голосуватимуть за направлення звернення до керівництва країни із засудженням факту неособистого голосування народним депутатом України Оленою Копанчук, яка була обрана по 189 виборчому округу та звернуться з проханням до Президента внести відповідні зміни до Конституції України.

Нагадаємо, Копанчук піймали на кнопкодавстві 12 вересня активісти руху «Чесно» під час голосування за законопроєкт про внесення змін до закону “Про будівельні норми” щодо удосконалення нормування у будівництві (№1052) за основу.

Днями представники низки громадських організацій області та громадські діячі звернулися до облради з вимогою винести на голосування питання про відповідне звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України та голови депутатської фракції партії «Слуга народу» щодо неприпустимості неперсонального голосування в парламенті.

Під зверненнями підписались представники комунальних закладів та підприємств, засобів масової інформації, адвокати та голови ОСББ, представники громадських організацій та підприємств  – ЧП «Укрспеізоляція», ВПЗ Нетешин, ГО «Захист прав людини», ГО «Захист прав малого бізнесу», ГО «Захист тварин», ГО «Комунальник», ГО «Водний світ», ГО «Фермер», МГО «Центр економічного розвитку міста», МГО «Асоціація підприємців», ГО «Барс», також «Хмельницька обласна організація добровольців АТО» та волонтерські організації області.

У тексті звернення, яке депутати обговорюватимуть на засіданні, зокрема йдеться про прохання до Президента України, як гаранта Конституції України, який наділений правом законодавчої ініціативи вжити реальних та дієвих заходів з викорінення такого ганебного явища як неперсональне голосування народними депутатами в парламенті під час проходження пленарних засідань, шляхом ініціювання процедури внесення змін до Конституції України та інших пов’язаних законодавчих актів України в частині доповнення ч. 2 ст. 81 Конституції новою підставою для дострокового припинення повноважень народного депутата, як зафіксованого технічними засобами будь-яким способом та будь-якою особою факту неперсонального голосування народним депутатом під час пленарного засідання.

Обговорення обіцяє бути гарячим, адже ще вчора в лавах фракцій щодо цього питання тривали палкі дискусії. Попри те, що подія резонансна та переважна більшість депутатів публічно засуджує кнопкодавство, особисті інтереси деяких представників облради можуть, вважаю,  завадити їм проголосувати за звернення із засудженням дій Олени Копанчук.

Зокрема, скоріш за все за звернення не голосуватиме депутатська фракція політичної партії ВО «Батьківщина». Розповідають, що один з неформальних лідерів фракції Федорчук Володимир Володимирович проводив «роз’яснювальну роботу» з колегами по фракції. Зацікавленість в провалі голосування у нього доволі банальна — Федорчук є партнером Олени Копанчук по бізнесу, пов’язаному з альтернативною енергетикою. Зокрема, Копанчук є засновником ТОВ «Екосонце-1», а Федорчук його бенефеціарним власником, що видно з реєстрів юридичних осіб.

Є вагання щодо голосування й у фракції «Рідна Хмельниччина» (колишня «Солідарність») через небажання вступати у конфронтацію з чинною владою.

Вірогідно підтримають рішення фракція політичної партії «Об’єднання «САМОПОМІЧ», фракція Радикальна Партія Олега Ляшка та фракція політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Свобода».

Для них це принципове голосування, адже риторика політсил збігається із думкою громадськості щодо неприпустимості неперсонального голосування і навряд чи заради Копанчук вони схочуть втрачати електоральну підтримку.

Цілком зрозуміло, що рішення підтримає фракція «За конкретні справи». Олена Копанчук була опонентом керівника фракції Вадима Лозового під час виборів в парламент по 189 округу. І звичайно таку неприпустиму помилку ЗКС Копанчук не пробачать.

До кінця не зрозуміло як поводитиметься фракція Аграрної партії України, вочевидь вони визначатимуться на засіданні фракції перед пленарним засіданням сесії.

У будь-якому випадку, це голосування стане певним індикатором для чинної облради, перевіркою на стійкість. Або вони ляжуть під партію «Слуга народу» проваливши голосування з надією на дружбу з партією влади, або збережуть принципову позицію та засудять кнопкодавство, як факт, що викликав велике обурення в суспільстві.

Петро Костюк.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. До дупи голосування, та лист громадськості.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.