Суд звільнив від кримінальної відповідальності жінку, завербовану ФСБ Росії на збір даних про хмельницьких “есбеушників” і спецпризначинців

Уродженку Красного Луча Луганської області, обвинувачену за ч.1 ст.14, ч.1 ст.111 КК України (“Готування до злочину”, “Державна зрада”), звільнено від кримінальної відповідальності.

Про це свідчить ухвала Хмельницького міськрайонного суду від 10 вересня.

За матеріалами справи 8 січня 2019 року жінка, повертаючись з міста Хрустальний Луганської області до Хмельницького через станицю КППВ “Станиця Луганська” з боку т.зв. “Луганської народної республіки”, була затримана в приміщенні контрольно-пропускного пункту і доставлена до будівлі незаконного збройного формування “Міністерство державної безпеки “ЛНР”. Там же невстановлений співробітник ФСБ РФ запропонував їй здійснювати діяльність, спрямовану на надання допомоги в проведенні підривної діяльності проти України шляхом встановлення постійного конспіративного зв`язку та виконання відповідних поставлених їй завдань суспільно-небезпечного характеру на території України.

Обвинувачена добровільно надала співробітнику ФСБ письмову розписку на згоду співпрацювати. Основним засобом зв`язку  було визначено телефонний додаток “WhatsApp” та її особистий номер телефону, на який мали надходити відповідні завдання, а також з якого повинні були надсилатися звіти про їх виконання. Надавши згоду на збір та передачу іноземній спеціальній службі, жінка безперешкодно виїхала з Луганську до Хмельницького.

Того ж дня завербована жінка отримала перше завдання – з’ясувати місце проживання колишнього учасника незаконно збройного формування, встановити можливі факти його співпраці з органами СБУ та схилити його до співпраці з ФСБ Росії.

25 квітня  вона, перебуваючи у Хмельницькому, отримала на “WhatsApp” друге завдання, яке полягало у зборі персональної і службової інформації стосовно співробітників УСБУ у Хмельницькій області та військовослужбовців військової частини А0553 (8 окремий полк спеціального призначення ЗСУ, який розташований у Хмельницькому).

Водночас, жінка, усвідомлюючи можливість доведення особливо тяжкого злочину до кінця та маючи можливість це зробити, проігнорувала перше та друге завдання, які були надані їй представником ФСБ РФ, не вчинивши на виконання злочинних завдань іноземної організації ніяких дій, звернулась до Управління Служби безпеки України у Хмельницькій області із заявою про свій зв`язок з іноземною організацією.

Під час засідання громадянка визнала свою винуватість в межах висунутої підозри і не заперечувала проти звільнення від кримінальної відповідальності і закриття кримінального провадження. Відповідно до ч.2 ст.111 КК України звільняється від кримінальної відповідальності громадянин України, якщо він на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їх представників ніяких дій не вчинив і добровільно заявив органам державної влади про свій зв`язок з ними та про отримане завдання.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. Самый гуманный суд в мире! Ура товарищи!!!

  2. Абрам не тільки москаль а й мент.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.