На Хмельниччині у серпні найбільше подорожчали яйця, подешевшали – фрукти, пшоно та овочі

Індекс споживчих цін у Хмельницькій області в серпні порівняно з попереднім місяцем становив 99,9%, з початку року – 102,4%.

Про це повідомляє Головне управління статистики в області.

Ціни на продукти харчування та безалкогольні напої в серпні зросли на 0,2%. Стрімким було зростання цін на яйця – 41,5%. На 5-1,1% подорожчали гречані крупи, молоко, свинина, яловичина, сметана, хліб. Водночас подешевшали на 3,3-0,1% цукор, макаронні вироби, м’ясо птиці, пшеничне борошно, риба та продукти з риби, сало, але найбільше (на 10,7-5,3%) – фрукти, пшоно та овочі.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби зросли на 0,9% через подорожчання тютюнових виробів на 1,8%.

Одяг та взуття подешевшали на 4%, зокрема, одяг – на 4,1%, взуття – на 3,9%.

Зниження цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 1,2% відбулось за рахунок зменшення тарифів на природний газ на 4,5%. Разом з тим дорожчими на 0,5% стали оренда житла, його утримання та ремонт.

У сфері охорони здоров’я ціни зменшились на 0,8%, у т.ч. на фармацевтичну продукцію – на 1,1%.

На зниження цін на транспорт загалом (на 0,3%) вплинуло здешевлення палива та мастил (на 1,5%) та автомобілів (на 1,1%). Тривало зростання цін на обслуговування та ремонт власних транспортних засобів (на 4,6%).

У сфері зв’язку зафіксовано підвищення абонентної плати за користування послугами мобільного зв’язку на 1,5%. Разом з тим дешевшими на 2,2% стали мобільні телефони. Загалом у цій сфері ціни підвищились на 0,1%.

Серед інших товарів та послуг збільшилась вартість фінансових послуг (на 2,4%), послуг ресторанів та готелів (на 1,1%), знизились ціни у сфері відпочинку та культури (на 0,5%).

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.