У міст знову хочуть забрати пайову участь – скільки втратять громади Хмельниччини?

Парламент хоче скасувати пайову участь, однак Асоціація міст України закликає не позбавляти громади важливого джерела доходів.

Як повідомила НГП консультант з комунікацій проекту «ПУЛЬС» при Хмельницькому відділі Асоціації міст України Анна Сіра, якщо відповідний законопроект буде прийнято у другому читанні, міста Хмельниччини втратять значні кошти. До прикладу, Кам’янець-Подільський може втратити понаж 2,7 млн. грн., а Славута – більше 1,6 млн грн. (на основі даних надходжень цього внеску до міського бюджету за 2018 рік).

Йдеться про прийнятий у першому читанні проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні» (№1059 від 29.08.2019 р.), яким, зокрема, передбачається відміна пайової участі забудовників у розвитку інфраструктури населеного пункту.

Асоціація міст України наголошує, що пайова участь складає значну частку надходження бюджету розвитку місцевих бюджетів. Так у 2018 році місцеві бюджети отримали близько  1,6 млрд грн. А зазначеним законопроєктом всупереч частині третій статті 142 Конституції України компенсації втрат місцевих бюджетів не передбачається.

Таким чином, скасування пайової участі розбалансує місцеві бюджети, заблокує завершення розпочатих проєктів і не дозволить почати нові, адже видатки з бюджетів розвитку це:
► капітальні видатки на будівництво, ремонт та реконструкцію дитячих садків, шкіл, лікарень, об’єктів водопостачання, водовідведення, дорожнього господарства, комунального транспорту тощо;
► розроблення містобудівної документації.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 5

  1. В основному втратять корупціонери, які на пайовій участі наживались. Пайовий внесок здебільшого розходився пр кишеням. Тому чиновники міст заскавуліли. Заберають годівницю!!!

    • Скільки в нас рішень на кожну сесію виносять про відтермінування сплати пайового внеску!!! Це як безвідсотковий кредит надати!! Кто за це має відкат?))

  2. Надо отменить !!! Мало того что строишь и делаешь за свои деньги так ещё 7.5% отдай им. А когда показываешь им “КОШТОРИС” то крутят носом, мол занижена стоимость. А своим дают відтермінування.

  3. Треба,щоб % передавались натурою, а потім продавались на відкритих торгах.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.