До наказу МОУ від 29.04.2016 № 232 внесено зміни, згідно з якими тепер для спецпризначенців передбачено 67 речових предметів, повідомляє інформаційне агентство Міністерства оборони України.
Наразі спеціалісти ГУ РМС ЗС України вже розробили й успішно випробували 33 предмети речового забезпечення, які найближчим часом закуплять і відправлять у війська. Решту новинок розроблять, вдосконалять і випробують до кінця 2020 року.
Тож на які новинки можуть очікувати бійці Сил спеціальних операцій?
Оновлений комплект військової форми спецпризначенців кардинально відрізнятиметься від загальновійськового. Ергономіка, якість матеріалів (легші за вагою і менш об’ємні), функціональність виробів значно покращаться. При цьому його вартість ушестеро більша, якщо порівнювати із загальновійськовим комплектом.
Начальник відділу розробки речового майна ГУР РМС ЗС України підполковник Василь Саковець розповів, що куртка для бійця стане вдвічі легшою. У виготовленні демісезонної та літньої білизни планують використовувати синтетичні матеріали, що покращить відведення вологи від тіла і прискорить висихання одягу.
Невеликі об’єм та вага комплекту забезпечить компактність і зручність під час транспортування, що є важливим для спецпризначенців.
Демісезонну білизну виготовлятимуть за американським аналогом, застосують клац третьої генерації, який використовують для другого шару білизни. У виробництві білизни для військових загальних підрозділів використовують бавовну. Футболки — трекінгові, виготовлять з полімерних матеріалів, у флісовій куртці додадуть кишені.
Нові зразки взуття для військових ССО також кардинально відрізнятимуться від поширених у війську. Їх замовлять в іноземних виробників.
«На жаль, на території України поки що немає конкурентів у виготовленні взуття, які забезпечать нову якість матеріалів та технологію виробництва», — зауважив підполковник Василь Саковець.
У порівнянні з літніми черевиками, якими забезпечують сьогодні, новинка має нижчу висоту, кращий захист бортів, а головне високоякісні матеріали для паропроникності. У такому взутті військовому буде значно комфортніше. Під час виготовлення нових демісезонних та зимових черевиків використають кращої якості мембрану, нубук, поліуретан, гуму.
Пара такого взуття коштуватиме понад 4 тис. грн. Нагадаємо, що вартість взуття для бійців загальних військових підрозділів становить 1400 грн.
У переліку речового майна для підрозділів ССО є новий спальний мішок та намет. Вони будуть надійними і компактними, щоб військовий зміг швидко і легко скласти їх у рюкзак. За зразок взяті кращі іноземні варіанти. Як і для виготовлення демісезонних костюмів для захисту від води.
Бійцям ССО, які успішно проходять Q-курс і діють безпосередньо у бойових групах, видаватимуть ножі.
«Нещодавно ножі успішно пройшли військово-дослідні випробування. В основі виробу — штатний швейцарський ніж. Цей ніж є інвентарним майном», — розповів фахівець.
Еластичні ремені також успішно пройшли дослідні випробування і, можливо, їх закуповуватимуть для всіх підрозділів ЗСУ.
Колір усіх речових виробів для Сил спеціальних операцій обиратимуть командири військових частин самостійно.