У Хмельницькому зелені відходи з городів від власників приватних домоволодінь на полігоні ТПВ приймаються безкоштовно

Восени власники приватних домоволодінь активно наводять лад у своїх господарствах і на перший погляд найлегшим способом позбутися «зелених відходів» є спалювання, але цього в жодному випадку не можна цього робити, адже це завдає величезної шкоди довкіллю, створює загрозу для життя рослинного і тваринного світу, а нерідко і людей, та може призвести до некерованих надзвичайних ситуацій, особливо у пожежно-небезпечний період.

До складу тарифу на вивезення твердих побутових побутових відходів не входить плата за вивезення листя, зелених відходів з городів та гілля. Таким чином ХКП «Спецкомунтранс» не має підстав для здійснення навантаження та вивезення гілля, листя та зелених відходів з території майданчиків та загальноміської території.

Тому Хмельницька міська рада закликає власників приватних домоволодінь компостувати листя та відходи з городів у компостних ямах на власних земельних ділянках. Також можна власним транспортом вивезти листя на територію полігону твердих побутових відходів. І можна замовити спецтехніку для вивозу листя на територію полігону ТПВ. Від фізичних осіб прийом листя та «зелених відходів» безкоштовний.

Подібна ситуація з гіллям – можна вивезти власним транспортом, замовити транспорт або скористатися послугами ХКП «Спецкомунтранс», яке у перший тиждень місяця здійснює вивіз гілля від приватних будинків відповідно до графіку, який надано квартальним та власникам приватних домоволодінь. Для того щоб гілля приймали на полігоні твердих-побутових відходів або його забрали працівники комунального підприємства з гілок потрібно сформувати в’язанки з довжиною гілля 0,8-1,2 м.

Листя, зелені відходи з городів та гілля від власників приватних домоволодінь на полігоні ТПВ приймаються безкоштовно.

Також управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста нагадує: відповідно до Правил благоустрою території міста Хмельницького забороняється спалювати листя, гілля, сухостій, сміття, побутові та інші відходи. Порушення вимог цих Правил та природоохоронного законодавства тягнуть за собою накладення штрафів на громадян від 340 грн до 1360 грн і на посадових осіб та громадян – суб’єктів підприємницької діяльності від 850 грн до 1700 грн.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.