САП просить хмельницький суд передати справу депутата Харкавого до Вищого антикорупційного суду

Спеціалізована антикорупційна прокуратура звернулася до колегії суддів Хмельницького міськрайонного суду з проханням забезпечити передачу матеріалів справи за обвинуваченням депутата Хмельницької облради Миколи Харкавого (ч.2 ст.15 ч.4 ст.190, ч.4 ст.27 ч.2 ст.15 ч.4 ст. 369 КК України.) до Вищого антикорупційного суду.

Відповідну заяву, яку 10 вересня переповіла головуюча суддя Світлана Данькова, напередодні розгляду справи отримав хмельницький суд.

Прокуратура посилається на те, що 5 вересня запрацював Вищий антикорупційний суд, а тому кримінальні справи, які стосуються корупції, мають бути підслідними саме новоствореному суду.

Водночас сторона захисту вимагала присутності прокурора на засіданні, який сьогодні не прибув до Хмельницького. Тому засідання відклали на 17 вересня.

Нагадаємо, що 10 вересня Верховна Рада ухвалила  в першому читанні законопроект, яким встановила, що Вищий антикорупційний суд повинен розглядати справи, які були у підслідності Національного антикорупційного бюро і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

За відповідний законопроект про внесення зміни до закону “Про Вищий антикорупційний суд” проголосували 345 нардепів.

Автори змін вказують, що станом на 5 вересня 2019 року (початок роботи суду) лише 5% справ, які має отримати Суд, розслідувалися НАБУ та належать до категорії справ високопосадової корупції.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 11

 1. Якщо не передадуть значить вже взяли хабар.

  • Хмельничанин ви схожі своїми коментарями на бабку з-під під’їзду! Як я все чекаю коли в наших громадян буде розвинене не тільки відчуття все купили, а і ще хоч якась правова свідомість! Ну чому не можна елементарно дивитися новини! Напишу можливо комусь буде пізнавально))) Так Антикорупційний суд почав діяти з 5 вересня, однак Верховна рада лише в першому читанні проголосувала за зміни! Тому на даний момент не має ніяких правових підстав передавати вказану справу в Антикорупційний суд, це перше! Друге Харкавого звинувачують в шахрайстві, що знову ж таки не є підсудністю ( компетенцією) Антикорупційного суда! Це так якщо коротко і доступно!))) але взагалі буде цікаво спостерігати за розвитком подій!)

   • Це точно! Менталітет наших людей просто «заточений» на «хліб і видовища», люди люблять смакувати плітки, особливо з негативним присмаком, які самі ж вигадують. Парадоксально, але факт. Тому відсутність бажання або здатності до будь-якого аналізу породжує таких «чудо-експертів», як коментатор-«Хмельничанин». Такі багато не говорять, тому що їм немає чого сказати, і думати – не їхній профіль, в них функція одна: викинути в повітря своє «сміття з голови». Хто, кому, на підставі чого? – Інтернет не працює, очевидно, нічого не працює, світла немає. Як в тому анекдоті: «женщина, молдаванин – не важно, любой, понимаешь?»))))) Свідомі люди очікують логічного завершення цієї сфабрикованої справи. Закон і Бог в поміч!

 2. А коли за Картавого візьмуться?

  • Спочатку за Вас плануємо.

  • Аноним, понятно? Ты по своему пупку сначала прикинь, а то Абрам уже надорвал свой! Так надорвался, что со ртом теперь аккуратней приходится. А вообще, рецепт один – перед тем, как открывать рот, важно проверить – включён ли мозг? Если он есть, естественно.

 3. Це не судді, а слизняки, які два роки не можуть розглянути цю справу. Всіх грати в шию. Тяганина ознака очікування хабаря.

  • О, а ось громадянка Ніна – експерт по слизняках. Наша країна багата на таланти.))) Правда, не зовсім зрозуміло причому тут судді? Але талановиті люди – талановиті в усьому, багатьох з них самовпевнені в цьому.)))

 4. Психолог ! Ти що зі Скарженець коментуєш ?

  • Ні, я не з області коментую, а з іншої частини України, територіально, а Ви (може й разом з Ніною) перебуваєте в Скаржинцях, так? В принципі, я можу звернутись, щоб Вам допомогли фахівці-психологи по місцю Вашого фактичного перебування, якщо потрібно терміново, звертайтесь!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.