Хмельницький зоокуточок не закриватимуть. Однак влада визнала – звірі знаходяться в екстремальних умовах

Хмельницька влада відмовилася закривати міський зоокуточок, розташований у центральному парку імені Михайла Чекмана.

Це випливає з проекту рішення виконкому як реакція на однойменну електронну петицію містян, що зібрала необхідну кількість голосів.

У проекті рішення виконкому зазначено, що зоокуток був сформовано стихійно, через потребу у догляді поранених звірів та птахів, яких зносили мешканці міста у сподіванні на турботу працівників парку. Додатково потреба у створенні зоокутка виникла через необхідність облаштування вольєру для ведмедя, що був залишений напризволяще гастролюючим цирком.

Наразі усі тварини розташовані у вольєрах, які відповідають нормам чинного законодавства та видовим потребам тварин. Щорічно проводяться роботи щодо поліпшення умов їх утримання. Дорослі ведмеді, які через вікові обмеження потребують особливого догляду, будуть передані в реабілітаційний центр благодійного фонду «Міжнародна організація Лоренца Ентоні» у м. Самбір, що на Львівщині.

Фото “Є”

Разом з тим, влада визнала: екстремальні умови, в яких тварини знаходяться влітку, в період високих температур, часто порушують у них обмін речовин, особливо водно-електролітний, гальмується діяльність центрів голоду. В умовах теплового стресу тварини різко зменшують споживання корму, практично залишаючись голодними, багато п’ють.

Як відомо, 3 серпня громадянка Анастасія Гой зареєструвала електронну петицію щодо закриття міського зоокуточка. Вона наголосила, що у зоокуточку тварини знаходяться в жахливому стані.

“У зоокуточку можна побачити птаха з відбитим оком, з якого йде кров, овечок, які лежать у тісних воль`єрах майже нерухомо, черепах, які знаходяться в надто тісному басейні, в який ще до того ж постійно кидають монети. Окремої уваги заслуговують ведмеді, клітки яких за розмірами трохи більші, ніж самі тваринки. Це ніякий не зоокуточок, а просто “концтабір для тварин”, – вважала ініціатор е-петиції.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 11

 1. та залиште ви цей зоокуток у спокої…та старих ведмедів залиште у спокої…не розумію навіщо їх перевозити у той Самбір…вони ж можуть дорогу не перенести та померти в дорозі від стресу..а ця Анастасія Гой нехай краще займеться своєю родиною а не пхає носа в зоокуток..в нормальних умовах та в любові там живуть тварини..а наші діти завжди можуть подивитися на тварин та птахів..дякуємо за цю можливість..

  • А ти, схоже, нічого взагалі не розумієш! Вроджена відсутність емпатії – патологія, що не лікується! І таких більшість. Тому світ і гине, бо їм все нормаз, до смаку і для розваги. Хай страждають в клітках звірі, аби дитинка могла подивитися !!!

  • Якось бачив як ваші діти кидали камінці у лелеку. А мамаші бухали пиво на лавочці. Так що не треба нам зоокуточка. Підніміть культуру виховання своїх дітей. Тварини не експонати, по телевізору нехай на них дивляться.

 2. І ми живемо в екстремальних умовах. Та це не значить що не виживемо.

 3. Була Наташа, був зоокуточок без проблем.
  З’їли свободівські шакали жінку, яка душу вкладала в ту роботу і замість окраси міста зоокуточок став проблемним.

  • Треба усю шоблу Картавого, разом з ним, в цей куточок посилити.

   • Справедливо!
    А Гончарука до нещасних медведів прибиральником.
    Васю Новачка разом з дружиною-дизайнером парку до нутрій доглядати.
    А то тільки торгові точки свої ставлять на підставних переселенців.

    • Першим піде під суд цей Вася Мудачок. Глист маниківський, ярчайший приклад ” із грязі в князі”

     • Через рік після виборів буде ” з князів в грязь”

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.