Хмельницька облрада проситиме Зеленського винести питання продажу с/г землі на референдум

Фракція Аграрної партії у Хмельницькій облраді ініціювала на розгляд чергової сесії зверення до президента Володимира Зеленського з питання проведення всеукраїнського референдуму щодо можливості продажу сільськогосподарської землі в Україні.

Відповідне зверення оформлено як проект рішення і включено до порядку денного сесії облради, яка відбудеться 19 вересня.

У тексті звернення наголошується, що “там, де землю обробляють малі і середні аграрії – село продовжує жити: у людей є робота, місцеві бюджети отримують податкові надходження, а самі аграрії відіграють ключову роль в підтримці соціального та культурного життя громади. Там, де землю забрали великі агрохолдинги, а особливо, ходлинги з капіталом іноземного походження, спостерігається інша картина: люди працюють вахтовим методом, а більшість сіл виявляються просто не потрібні, економічно невиправдані, що веде до їх повільної смерті”.

Тому депутати хочуть звернутися до президента Зеленського з проханням терміново ініціювати широке, публічне, суспільне обговорення покрокового запровадження прозорого й цивілізованого обігу земель в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь. А також ініціювати проведення всеукраїнського референдуму щодо заборони іноземним фізичним та юридичним особам прямо або опосередковано набувати у власність українські землі сільськогосподарського призначення.

Як відомо, 2 вересня президент Володимир Зеленський розпорядився, щоб уряд підготував, а парламент ухвалив до 1 грудня законопроект про ринок земель сільськогосподарського призначення та скасував мораторій на продаж землі.

Зокрема, глава держави роздав доручення, назвав дедлайни та призначив відповідальних. Так уряд має розробити та внести на розгляд парламенту законопроект про ринок земель с/г призначення – до 1 жовтня 2019 року. Відповідальні: прем’єр-міністр Олексій Гончарук і міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков та голова парламентської фракції “Слуга народу” Давид Арахамія голова комітету з питань аграрної політики та земельній політиці Микола Сольський відповідальні за те, щоб Рада прийняла закон про ринок земель і скасувала мораторій на продаж землі до 1 грудня 2019 року.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 8

 1. Герега или лобзик зашевелились через аграриев?

 2. Що Герега, що “ЛОБЗІК” у Раді нулі, тому хоть на місцевому рівні попіаряться.

 3. ЗЕМЛЯ ПОВИННА СТАТИ ВЛАСНІСТЮ ГРОМАДИ

 4. Пізно пити Боржомі. Раніше хмельницьким зебілам треба було думати. Беня с мальчіком кловуном раздеребанять Україну до краю. Зато назло їм проголосували.

  • Позор! — Позор джунглям! Человек в стае! Вон его! Вон! Вон!…

  • Петр Аляксеич суши сухари. Пора готовиться худеть на нарах.

   • Хто такий Петр Алексейович, про якого згадують зебіли, коли їх тикають мордами в їх дерьмо? Це їх надресирували в Трускавці. Хай забудуть вже Порошенко, а вирішують проблеми. Але це з області фантастики.

 5. Тараненко, думай своєю головою що пишеш. Сесія ще не прийняла ніякого рішення, а ти вже знаєш що вона проситиме.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.