На Хмельниччині більшість комунальних очисних споруд потребують модернізації та реконструкції

У Хмельницькій ОДА відбулося розширене засідання колегії, на якому проаналізували екологічний стан водних ресурсів (поверхневих водойм) та оренду водних об’єктів в області. Доповідала з цього питання директор Департаменту природних ресурсів та екології  облдержадміністрації Тетяна Дзюблюк.

Тетяна Дзюблюк звернула увагу учасників засідання, що у червні-липні цього року Департаментом проведено виїзні наради спільно з представниками райдержадміністрацій, органів місцевого самоврядування та керівниками комунальних підприємств та обстежено 22 комунальні очисні споруди.

За їх результатами встановлено відсутність очистки зворотних вод або неефективну роботу каналізаційних очисних споруд, зумовлену різноманітними причинами.

Так, на сьогодні очистка зворотних вод не здійснюється у місті Городок, селищах Летичів, Стара Синява та Віньківці через несправність очисних споруд. Неефективно працюють очисні споруди у містах Волочиськ, Деражня, Дунаївці, Ізяслав, Красилів, Старокостянтинів (старі очисні споруди), селищах Нова Ушиця, Понінка, Ярмолинці, які потребують модернізації та реконструкції.

Якість поверхневих вод річки Південний Буг на різних ділянках різна. У верхній частині басейну, де Південний Буг має ознаки малої річки, розташоване місто Хмельницький, яке здійснює істотний вплив на стан річки та якість води у ній. При цьому найбільший об’єм зворотних вод відводиться міським комунальним підпри­ємством “Хмельницькводоканал” з каналізаційних очисних споруд № 2 (с. Давидківці) – 14,5 млн м3 у рік (39744 м3/добу) при середньорічних витратах води у створі водовід­ведення – 224640 м3/добу. Проте найгірша (критична) ситуація складається в період літньо-осінньої межені, під час якої середньо­місячні витрати води в річці дорівнюють 14686 м3/добу, що значно менше, ніж скиди зворотних вод.

Посадовець повідомила, що у містах Хмельницький, Кам’янець-Подільський, Славута та Шепетівка очищення зворотних вод проводиться в межах нормативних показників, але через фізичне та моральне зношення очисні споруди потребують реконструкції.

У смт Білогір’я збудовано очисні споруди потужністю 100 м3/добу при потребі 300 м3/добу. Відсутність блоку механічної очистки, передбаченої проектом, негативно впливає на процес очищення стоків. Знезараження зворотних вод перед скидом не проводиться, хоча облаштовано нову електролізну.

У місті Полонне реконструйовано очисні споруди, але первинна ланка механічної очистки стічних вод залишається в аварійному стані.

Очисні споруди у смт Ярмолинці перебувають у напівзруйнованому стані, при цьому придбано нову установку для знезараження зворотних вод (електролізну), яка на момент ознайомлення не використовувалася.

Потребують реконструкції очисні споруди ТОВ “Понінківська картонно-паперова фабрика “Україна”. Керівництвом фабрики виготовлено проект ре­конструкції блоку біологічної очистки зворотних вод, який проходить про­цедуру оцінки впливу на довкілля згідно з вимогами чинного законодавства. На проведення робіт з реконструкції зарезервовано 16,0 млн грн коштів підприємства. Крім того, проведено ремонт споруд механічної очистки та вжито заходів з вилучення плаваючих домішок перед очисними спорудами. Незважаючи на вжиті заходи, очисними спорудами підприємства не забезпечується очищення зворотних вод до нормативних показників.

“Однією з причин порушення технології очистки зворотних вод є некваліфікований обслуговуючий персонал. Тільки у трьох комунальних підприємствах міст Кам’янець-Подільський, Славута та Хмельницький працюють інженерно-технічні працівники з відповідною освітою”, – наголосила Тетяна Василівна.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.