На Хмельниччині суд стягнув з підприємця 20 тисяч гривень компенсації за затримку виплати зарплати

Полонський районний суд задовольнив позов жінки про стягнення з її колишнього роботодавця 20 тисяч гривень. Це компенсація за затримку розрахунку після звільнення. Приватний підприємець вчасно не виплатив продавчині 2350 грн присудженої їй зарплати, повідомляє прес-служба Хмельницького апеляційного суду.

Ще у 2016 році той же суд за іншим рішенням встановив факт трудових відносин, а саме, що жінка була найманим працівником підприємця протягом травня 2014 року. Відтак, стягнув на її користь 2350 грн боргу із заробітної плати. Це рішення набрало законної сили у січні 2017 року, однак кошти підприємець сплатив лише у вересні 2018 року. Тож саме за цей період суд і нарахував компенсацію у понад 46 тисяч гривень.

“Враховуючи, що визначена сума середнього заробітку за весь час затримки розрахунку при звільненні значно перевищує суму заборгованості по заробітній платі, тому слід застосувати принцип співмірності і зменшити розмір середнього заробітку, оскільки заборгованість відповідача перед позивачем була незначною та не перевищує її середньомісячний заробіток”, – йдеться у рішенні суду. Тому суд стягнув лише 20 тисяч гривень.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. Застосовуючи принцип співмірності бажано цьому судді теж заробітну плату платити в розумних межах, а то вони вже стали жирними котами.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.