Рада Дунаєвецької міської ОТГ виділятиме кошти на проекти Молодіжної громадської ради та впровадить посаду відповідального за роботу з молоддю. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 20 серпня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.
На зустрічі представники місцевої влади, шкіл та молоді громади обговорили основні аспекти роботи Молодіжної громадської ради Дунаєвецької міської ОТГ.
За словами голови Молодіжної громадської ради попереднього скликання Іллі Осадчука, головною причиною неефективної роботи громадської ради була відсутність членів ради в подальшій роботі.
“На початку роботи нам делегували молодь майже з кожного населеного пункту громади, проте надалі частина членів Молодіжної громадської ради не з’являлась на її засідання. Це призводило до неможливості прийняття рішень через відсутність кворуму”, – зазначив він.
Учасники консультації також зауважили необхідність виділення коштів на проекти, запропоновані Молодіжною громадською радою. Присутня керуюча справами виконавчого комітету Дунаєвецької міської ради Галина Панасевич зазначила:
“Ми готові виділяти кошти, якщо молодь буде виявляти ініціативу та пропонувати проекти, що змінюватимуть громаду”, – також цю пропозицію підтримав депутат Дунаєвецької міської ради.
Учасники консультації під час обговорення дійшли висновку, що для більш ефективної роботи Молодіжної громадської ради потрібно також, щоб у міській раді був відповідальний працівник за роботу з Молодіжною громадською радою.
“Такий працівник дозволить зняти навантаження з голови Молодіжної громадської ради та налагодити ефективну взаємодію з місцевими посадовцями”, – зазначив голова Молодіжної громадської ради попереднього скликання Ілля Осадчук.
Координатор ГО “Центр UA” Олег Черненко зауважив: “Для ефективної роботи молодіжної громадської ради найважливіше залучити проактивну молодь громади. Вона забезпечить сталість роботи та не дасть ігнорувати свої інтереси”
За підсумками публічної консультації учасники визначили, що на початку Молодіжна громадська рада працюватиме у форматі ініціативної групи. Згодом, коли з’являться члени ради, що працюватимуть постійно можна проводити установче засідання і формалізувати роботу. Таким чином вдасться уникнути найбільшої проблеми, відсутності “кворуму” при прийнятті рішень.
Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!