Суд призначив цілодобовий арешт хмельницькому активісту, якого підозрюють у шахрайстві

Сьогодні Хмельницький апеляційний суд обрав більш суворий запобіжний захід хмельницькому громадському діячеві (Артуру Сторожуку – НГП), звинуваченому у шахрайстві щодо Героя України.

Як повідомляє прес-служба суду, особисте зобов’язання для активіста і власника ломбарду змінили на цілодобовий домашній арешт.

9 серпня цього року Артуру Сторожуку було оголошено повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки».

Його підозрюють у тому, що він, будучи директором одного із ломбардів, 4 серпня 2011 року уклав договір із військовим – нині Героєм України (Ігор Гордійчук – НГП) про поворотну фінансову допомогу на розвиток матеріально-технічної бази свого підприємства терміном на півроку з обов’язковою сплатою 2,5% від суми позики на місяць. За цим договором підозрюваний отримав кошти у сумі 20 тисяч доларів.

На думку правоохоронних органів, Сторожук не мав права укладати договори про отримання від фізичних осіб будь-які фінансові позики, не забезпечив виплат відсотків та не повернув зазначені кошти їх власнику, чим завдав потерпілому збитків у великих розмірах.

12 серпня ухвалою слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду підозрюваному обрали запобіжний захід – особисте зобов’язання. Прокурор на ухвалу подав апеляційну скаргу, у якій просив застосувати щодо директора ломбарду запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном на 60 днів.

Цілодобовий домашній арешт за місцем проживання діятиме до 4 жовтня цього року.

Сам активість повністю відкидає всі підозри. Каже, що з Гордійчуком особисто не знайомий і ніколи не зустрічався. Визнав, що кошти військовослужбовець дійсно вкладав у фірму, але через посередника. І через посередника забрав з відсотками, вклавши в інший бізнес.

“Я звертався до слідства ще пару місяців тому і звертаюсь повторно тут, у відкритому зверненні – я готовий пройти поліграф та відповісти на всі ці запитання, а з 2017 року це приймається як доказ в суді. З відповідним письмовим клопотанням я вже звернувся. І попереджаю слідчого – в разі відмови зможу через суд домогтися направлення мене на таку експертизу. Це моє законне право, це один з варіантів захисту і доведення своєї невинуватості”, – написав Сторожук у “Фейсбуці”.

І додав, що 21 серпня отримав офіційну відмову в проходженні детектора брехні. Тому пообіцяв подати скаргу слідчому судді та прошу суд призначити відповідну таку експертизу.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 19

 1. Якась фігня… А де шановний І.Гордійчук (тоді полковник, командир дислокованого у м. Хмельницькому 8-го полку спецназу) узяв такі кошти, готівкою в інвалюті?

  • Він приймав участь у операції НАТО у республіці Афганістан, зарплата на той час у офіцера на місії була більше 2000 дол США

 2. Звання Герой України майорить у статтях. Що обманули. Був у відрядженні заробив 20 тис. Тай жити потрібно на якісь кошти. Полюбе в часті корупцією займався такі кошти чесно не відкладеш.

  • Окрім грошей від НАТО, він отримував стандартне грошове забезпечення, читайте закони.

 3. Дорого ж бюджету обходяться Герої. 400 тис зп і 700 тис в рік пенсія. Як ти такий патріот йди на пенсію хай молоді кадри керують ліцеєм. Вступ в ліцей і навчання бесплатним не стали!

 4. Скажу ще одне: Не по-офіцерськи (Може по-украйонско-генеральськи?) брати участь у такому брудному і сумнівному бізнесі, як ломбард. Поклав би ці гроші в банк, як у свій час зробив я, використавши отримані подібним способом, але у значно меншому обсязі (тому я і засумнівався; дивись мій коментар вище), мої гроші. А я, дурень, ще брав участь у допомозі йому та іншим таким “постраждалим” військовослужбовцям цієї частини.

  • І взагалі, беручи у 2000-их роках (протягом майже 10 років і досить успішно, для інших, а не для себе особисто) участь у організації соціальної допомоги військовослужбовцям та членам їх сімей, у мене склалося стійке враження, що сучасних військовослужбоців і зокрема офіцерів (а командирів і начальників, враховуючи їх можливості, особливо) цікавить лише особистий зиск (вигода). І при цьому вони зовсім не керуються чинним законодавством, інтересами держави і суспільства, вимогами обороноздатності країни, морально-етичними нормами та т.н. “офіцерською честю”.

 5. Це цивільна справа, тому на протязі трьох років треба було подати позов в суд та отримати позитивне рішення про стягнення, а так як цей Гордійчук проспав, тому зараз хоче хоть якимось чином себе реабілітувати. В мене був такий випадок, а поліціянти справи не порушують, а рекомендують звертатись в суд.

 6. Справа все більше схожа на замовну!!!! Гордійчук- якщо ти вже замарався лихварським бажанням наварити пару сотень відсотків на проблемах простих українців, вийди разом з Сторожуком на поліграф.

 7. Ну нарешті:)
  Ато панькаються з цим недоактивістом!
  З нетерпінням чекаємо справедливого вироку років так на 5-8.
  Хоть менше лайна в соц.мережах буде.

  • О прихильник Картавого та шобли ворюги з’явився. Може це сам картавий пише. Радіє що тепер про їх темні справи не будуть знати адекватні хмельничани!!! Радій радій Картавий!!!рано чи пізно не Артур а ти переїдеш на вул. Камянецьку, в будинок напроти зупинки 5 колесо.

   • На нари підора до мурчикіа щоб запетушили козла їбучого

   • Єх ти аноім”ист”,
    Рано чи пізно ми тебе хлопнемо,люди вже працюють,а коли будем хлопати то без суда,а з “сечею”,і народ дізнається по запаху хто воняє в Хмельницькому крім зека сторожука!

    • Смердить від вас тільки, зайд. Смердить крадіжками грошей хмельничан, пафосним патріотизмом прикриваючись.
     Прибула в Хмельницькій банда із Синяви, в банді були картаві шулера. Банда занімалась темними ділами, но за нею слідили очі Сторожука.

     • Яка наївність… Я впевнений (і щодо цього Сторожука, і Семчишина, і згаданого генерала І.Гордійчука, і багатох інших), що: “Яке їхало, таке і здибало”.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.