Сьогодні Хмельницький апеляційний суд обрав більш суворий запобіжний захід хмельницькому громадському діячеві (Артуру Сторожуку – НГП), звинуваченому у шахрайстві щодо Героя України.
Як повідомляє прес-служба суду, особисте зобов’язання для активіста і власника ломбарду змінили на цілодобовий домашній арешт.
9 серпня цього року Артуру Сторожуку було оголошено повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки».
Його підозрюють у тому, що він, будучи директором одного із ломбардів, 4 серпня 2011 року уклав договір із військовим – нині Героєм України (Ігор Гордійчук – НГП) про поворотну фінансову допомогу на розвиток матеріально-технічної бази свого підприємства терміном на півроку з обов’язковою сплатою 2,5% від суми позики на місяць. За цим договором підозрюваний отримав кошти у сумі 20 тисяч доларів.
На думку правоохоронних органів, Сторожук не мав права укладати договори про отримання від фізичних осіб будь-які фінансові позики, не забезпечив виплат відсотків та не повернув зазначені кошти їх власнику, чим завдав потерпілому збитків у великих розмірах.
12 серпня ухвалою слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду підозрюваному обрали запобіжний захід – особисте зобов’язання. Прокурор на ухвалу подав апеляційну скаргу, у якій просив застосувати щодо директора ломбарду запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном на 60 днів.
Цілодобовий домашній арешт за місцем проживання діятиме до 4 жовтня цього року.
Сам активість повністю відкидає всі підозри. Каже, що з Гордійчуком особисто не знайомий і ніколи не зустрічався. Визнав, що кошти військовослужбовець дійсно вкладав у фірму, але через посередника. І через посередника забрав з відсотками, вклавши в інший бізнес.
“Я звертався до слідства ще пару місяців тому і звертаюсь повторно тут, у відкритому зверненні – я готовий пройти поліграф та відповісти на всі ці запитання, а з 2017 року це приймається як доказ в суді. З відповідним письмовим клопотанням я вже звернувся. І попереджаю слідчого – в разі відмови зможу через суд домогтися направлення мене на таку експертизу. Це моє законне право, це один з варіантів захисту і доведення своєї невинуватості”, – написав Сторожук у “Фейсбуці”.
І додав, що 21 серпня отримав офіційну відмову в проходженні детектора брехні. Тому пообіцяв подати скаргу слідчому судді та прошу суд призначити відповідну таку експертизу.