До міського голови Хмельницького звернулись з проханням унеможливити дискримінацію нещеплених дітей

Відповідна петиція була зареєстрована 14 серпня та вже зібрала понад 300 голосів хмельничан.

Автор петиції Горобець Марія Леонідівна наголошує, що у Хмельницькому та Україні в цілому на даний момент проводиться масова політика дискримінації нещеплених та примусу до вакцинації.

«Право на добровільну вакцинацію підкріплене Конституцією і законами України, а також міжнародними правовими актами, підписаними Україною. Однак в нашому місті дедалі частіше нещеплені або частково щеплені діти виявляються жертвами дискримінації, здорових — без жодних ознак захворювання — дітей не допускають в дитячі колективи (сади, школи) попри наказ про їх зарахування. Це є грубим порушенням їх права на освіту, закріпленого Конституцією і законами України. За наявності медичних довідок із висновком лікаря, що дитина може відвідувати навчальний заклад (відсутність протипоказань), керівник зобов’язаний прийняти дитину до закладу!

Статтею 53 Конституції України гарантовано право на освіту і нікому не може бути відмовлено в цьому праві: «Кожен має право на освіту. Повна загальна середня освіта є обов’язковою. Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах» (ст.53).

Згідно ст.3, ч.2 Закону України «Про освіту»: «В Україні створюються рівні умови доступу до освіти. Ніхто не може бути обмежений у праві на здобуття освіти. Право на освіту гарантується незалежно від віку, …стану здоров’я, інвалідності, громадянства, національності, політичних, релігійних чи інших переконань…»

Таким чином, відмова у прийнятті або відсторонення наших дітей від відвідування навчальних закладів через відсутність щеплень є порушенням конституційних прав. Таке рішення приймається виключно міською радою, тому ми і звертаємось до Вас, Симчишин Олександр Сергійович, як до міського голови, з проханням унеможливити дискримінацію нещеплених дітей у нашому місті.

Просимо захистити право дітей на освіту та сприяти змінам у законодавстві, які зроблять неможливою дискримінацію дітей за станом здоров’я».

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 13

 1. Ніхто не відбирає право на освіту у не щеплених дітей – вчитись можна індивідуально вдома або дистанційно. Перш ніж щось писати – виясніть, чи відповідає це дійсності.
  Стаття 15. Запобігання інфекційним захворюванням у дитячих закладах Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”: “Прийом дітей до виховних, навчальних, оздоровчих та інших дитячих закладів проводиться за наявності відповідної довідки закладу охорони здоров’я, в якому дитина перебуває під медичним наглядом. Довідка видається на підставі даних медичного огляду дитини, якщо відсутні медичні протипоказання для її перебування у цьому закладі, а також якщо їй проведено профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень і вона не перебувала в контакті з хворими на інфекційні хвороби або бактеріоносіями. Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється. У разі якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв’язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів вони можуть бути прийняті до відповідного дитячого закладу та відвідувати його.” – цю норму виконувати не потрібно, хоча це теж закон? (запитання до Горобець Марії Леонідівни)

 2. А липові довідки про щеплення приносити можна? Чи дітей приводити в школи/садки з явними ознаками застуди чи грипу -це нормально? Матусі, скажіть, хто з вас “за” те, щоб ваша дитина заразилась від іншої дитини, чиї хитродупі мамусі і татусі вирішили усіх обманути, у тому числі і себе? А чи хотіли б ті, хто хвору дитину привів у садок чи школу або купив довідку, щоби їх дитина мала потім ускладнення від хвороби, а той, не дай Бог, померла чи лишилась калікою на все життя?
  Змінити щось можна лише якщо почати змінювати себе.

  • Тоже нашли автортета Комаровского или как его, пусть хасидам расказывает какое благо от прививок

 3. Щоб себе змінити треба мати у голові мізки, а не картопляне пюре.

 4. Около 400 детей в Мире каждый день умирают от кори.

 5. якщо петиція про недопущення набере голосів і інша набере, що тоді?

 6. невігласи, як міський голова може заборонити дію Законів України? в нас же не ХНР

  • Це ж антивакцинатори та ще й мабуть постійні клієнти гомеопатичного відділу в першій аптеці. Що ти від них хотів?

 7. Ця Горобець слаба на голову. Всі батьки в цивілізованому світі вакцинують своїх дітей від можливих тяжких хвороб, а у нас із-за аферистів лікарів розповсюджена паніка, так як одиничні випадки призвели до негативних наслідків після прививок. Послухайте Комаровського він все дотепно розказує.

  • Судячи з вашої хамської риторики, не впевнений, що до вас дійде нижче написане, але може дійде до інших, більш цивілізованих дописувачів:
   1. Не “поодиночні негативні випадки”, а випадки з летальним результатом або пожиттєвою інвалідністю.
   2. Чи готові ви до того, що саме ВАША дитина стане цим самим випадком?
   3. Комаровський – не істина в останній інстанції. Вмійте критично мислити і не “хавайте” без роздуму все, що вам “втюхують” з екрану. На ютюбі можна знайти багато відео, де розумні люди обґрунтовано дотримуються іншої думки, ніж Комаровський. Чи ви, окрім Комаровського, більше нікого не знаєте?
   4. Вакцинація – не зло, але її потрібно проводити грамотно: не всім без розбору, а з вивченням імунологічної карти дитини. Тільки тоді можна максимально усунути ті “поодиночні” випадки. Але хто ж цим хоче займатись? Це дорого! Краще всіх скопом!
   А кілька смертей та інвалідів на мільйон – це ж просто статистика, так?

 8. зверніться до мера, щоб на територіі міста долар був по 4

 9. Я тоже могу написать что 1000000 детей в мире умирает от кори. Как проверишь? Собственно как и твое утверждение)))

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.