На закупівлі комп’ютерного томографа вартістю 8 млн грн для Городоцької ЦРЛ “наварили” півмільйона

Головне управління Нацполіції в Хмельницькій області розслідує кримінальне провадження за результатами проведення тендеру із закупівлі комп’ютерного томографа для лікувального корпусу у Городоцькій центральній райлікарні.

Про це свідчить ухвала Хмельницького міськрайонного суду від 5 серпня.

За даними досудового розслідування, 2 жовтня 2018 року державне підприємство «Хмельницька служба єдиного замовника» оголосило тендер на придбання комп’ютерного томографа очікуваною вартістю 8 млн 850 тис. грн. Перемогу здобуло київське ТОВ «Медгарант»із запропонованою сумою 8 млн грн. У подальшому між Хмельницькою службою єдиного замовника і «Медгарант» заключено договір на поставку комп`ютерного томографа NeoViz 16 ClassicMulti-slice CT Scanner.

18 грудня 2018 року ТОВ «Медгарант» здійснило імпорт вказаного томографа від нерезидента NEUSOFT MEDICAL SYSTEM CO.LTD (Китай) за ціною 6 млн 288, 3 тис. грн. Згідно з наявною інформацією, митна ставка для цієї продукції становить 0%. Разом з ПДВ (440181,77 грн.) вартість імпортованого комп`ютерного томографа становила 6 млн 728,4 тис. грн.

Разом з тим, постанови КМУ від 25.03.2009 № 333 «Деякі питання державного регулювання цін на лікарські засоби і вироби медичного характеру призначення» та від 17.10.2008 № 959 передбачають граничні постачальницько-збутові надбавки до 10%, що нараховуються на лікарських засобів до задекларованої зміни оптово-відпускної ціни з урахуванням податків та зборів, а граничні торгівельні (роздрібні) надбавки не вище 10%, що нараховуються до закупівельної ціни з урахуванням податків та зборів.

В свою чергу, ціна вказаного томографа повинна була становити максимум 7 млн 401 тис. грн. Тобто, ТОВ «Медгарант» здійснило націнку вартості даного товару у розмірі 18,9% , а саме 1 млн 271 тис. 506,74 грн., чим завищило вартість томографа від допустимих 10% на 8,9% на загальну суму 598 тис. 657,44 грн.

Єдиним конкурентом на торгах виступило ТОВ “Ілатанмед” з ціною 8,50 млн грн.

За даними видання “Наші гроші”, ТОВ «Медгарант» належало до групи братів Германа та Володимира Фісталів. Зараз її записано на киянина Олександра Островського, керує нею Ольга Кривокобильська.

Як писав НГП, у квітні 2019 року у Городку відкрито новий корпус районної лікарні з харчоблоком. На нього витрачено а об’єкт витрачено 45,06 млн. грн. державних коштів, по 3,5 млн грн коштів громади району і обласного бюджету.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.