На Хмельниччині 50 тисяч боржникам можуть відключити газ

На 1 серпня 2019 року року споживачі газу Хмельниччини більш ніж у 1,5 рази збільшили заборгованість за використане блакитне паливо порівняно з аналогічним періодом минулого року. Відтак, загальний борг подолян, що користуються газом, сягнув понад 386 млн грн. Найбільше боргують, власники приватних елітних будинків з допоміжними будівлями, басейнами та теплицями.

Про це повідомляє “Економічна правда”.

З початку 2019 року ТОВ “Хмельницькгаз збут” уже розіслав 49823 письмових повідомлень споживачам-боржникам про припинення газопостачання. В порівнянні з 7 місяцями 2018 року ця цифра зросла в 1,8 раз. У разі непогашення боргу, відповідно до Правил постачання природного газу, після отримання повідомлення, газопостачальна компанія вимушена буде надати відповідне доручення АТ “Хмельницькгаз” на відключення газу та стягнення боргу в судовому порядку.

В серпні  уже надано 4711 доручення на припинення подачі газу клієнту- боржнику на загальну суму 20,7 млн.грн. За 7 місяців 2019 року відключено від системи газопостачання 1669 боржників на суму 10,1 млн.грн., за аналогічний період 2018р. було проведено припинення газу 1404 абонентам-боржникам на суму 7,8 млн.грн.

Наразі борги у понад 5 тис. грн. мають 8713 подолян, більше 10 тис. грн. – 1423 клієнтів. Крім того, майже 75 подолян заборгували колосальні суми: від 30 до 108 тис. грн.

У газовій компанії додали: якщо споживач був відключений за борги, то повторне приєднання до системи газопостачання можливе лише за стовідсоткового погашення заборгованості та сплатою усіх витрат, пов’язаних з припиненням-відновленням подачі газу.

Крім того, якщо споживач має борги перед надавачем послуг понад 1 місяць, то, відповідно до законодавства, йому відмовлять в отриманні державної допомоги-субсидії.

В свою чергу, заборгованість перед ТОВ “Хмельницькгаз збут” має також і державний бюджет щодо компенсації пільг та субсидій за використані споживачами обсяги газу. Наразі сума боргу складає 36 млн. грн.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 3

  1. Той хмельницькгаз за.бав вже, в людей субсидії, а вони за нех.р, за газ якого ті люди взагалі не брали кошти збивають, с.ки.
    По елітних будинках – то чого ж ви їх не відключаєте – га? Мудаки, бл.ть.

  2. Фірташу гроші – ой як необхідні!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  3. Скажу по собі, що цифри дуті. Я не подаю показники майже 10 місяців, тому що споживання газу не значне, але рахунки вони мені присилають і загальна сума майже 4 тис. грн., тоді як спалено газу аж на 300 грн.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.