Як розпорошилися “депутатські кошти” на Хмельниччині: від будівництва водогону – до закупівлі музичних інструментів, ноутбуків та меблів

Вперше у 2019 році уряд затвердив розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій.

Як свідчить постанова КМУ від 23 січня №39, Хмельницька область отримала 12,8 млн грн. Найбільше грошей зайшло місту Хмельницький (8,81 млн грн) і Теофіпольському району (1,96 млн грн).

Якщо обласному центру субвенцію спрямували на продовження будівництва другої черги водогону від с. Чернелівка Красилівського району до Хмельницького, то бюджет Теофіпольського району розділить майже 2 млн грн на 22 “міні-проекти”.

Найменші суми направлять на придбання друкувального пристрою для Лисогірської загальноосвітньої школи I-II ступенів (5 тис. грн), закупівлю ноутбука для Шибенського дошкільного навчального закладу “Сонечко” (9 тис. грн), придбання комп’ютерної техніки для Волиця-Полівської сільської бібліотеки с. Волиця-Польова (12 тис. грн), закупівлю обладнання та предметів довгострокового користування (ноутбук та жарова шафа) для Михнівського дошкільного навчального закладу (17 тис. грн), придбання обладнання та предметів довгострокового користування (ноутбуки та тенісний стіл) для Михиринецької загальноосвітньої школи I-II ступенів (20 тис. грн).

Натомість левову частину субвенції дадуть на корегування документації з будівництва будинку культури на 500 місць в смт Теофіполь (Завершення будівництва із зменшенням місць до 493) – 396 тис. грн; придбання апарату штучного дихання для Теофіпольської центральної районної лікарні – 204 тис. грн; капітальний ремонт (заміна вікон) Базалійської загальноосвітньої школи I-III ступенів  – 175 тис. грн.

Також мізерну субвенцію одержали бюджети Антонінської селищної об’єднаної територіальної громади (152 тис. грн), Ізяславського району (290 тис. грн), Білогірського району (337 тис. грн), Красилівської міської об’єднаної територіальної громади (394 тис. грн), Красилівського району (424 тис. грн), Нетішина (512 тис. грн).

Аналітики мережі “Опора” проаналізували, що субвенція на соціально-економічний розвиток окремих територій, мали би вирішити хоча б частину проблем регіонів, певною мірою урівняти та збалансувати їхній розвиток, забезпечити його сталість. Однак таких завдань не виконала і де-факто перетворилася на елемент взаємодії політиків із територіальними громадами задля здобуття електоральних переваг на найближчих виборах.

Попередні результати досліджень підтверджують що бюджетні кошти все частіше витрачаються на дріб’язкові придбання на зразок принтерів, м’ясорубок, шкільних парт чи велосипедів, а не на суттєві інфраструктурні проекти.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. ПОДАВИСЬ ТИ СВОЇМИ СУБСИДІЯМИ І ЩОБ ПОЗДИХАЛИ ДЕПУТАТИ ВІД КРАСИЛІВСЬКОГО РАЙОНУ, В ЯКИХ НЕ ВИСТАЧИЛО КЛЕПКИ, ЩО ВІДСТОЯТИ СВІЙ РАЙОН.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.