У Хмельницькому на одного пасажира, який платить за проїзд, припадає майже 3 пільговика

У Хмельницькому громадському транспорті впродовж тижня, спеціальна робоча група проводила обстеження пасажиропотоку, повідомляє Хмельницька міська рада.

«Протягом тижня робоча група проводила обстеження пасажиропотоку у тролейбусах міста. Метою такого обстеження було встановити коефіцієнт співвідношення між платними і безплатними пасажирами, бо ми бачимо, що в останні місяці структура пасажиропотоку різко змінилася: зменшилася кількість платних пасажирів і зріс відсоток безплатних пасажирів, – зазначив голова робочої групи Андрій Бондаренко. – Це відбувається тому що частина людей масово виїжджає за кордон, в основному ті, які платять за проїзд. Значна частина людей купила автомобілі за заниженими цінами («євробляхи») і пересіла з громадського транспорту на приватний. Це все спровокувало певне недофінансування транспортної галузі і те, що місто Хмельницький починає «тонути» у заторах і потрібно думати над якимось стратегічними рішеннями в транспортній галузі».

За словами заступника міського голови Андрія Бондаренка, результати моніторингу показали, що коефіцієнт співвідношення становить від 2,65 до 2,8. Це означає, що на одного пасажира, який платить за проїзд, припадає майже 3 пасажира, які не платять (пільговики).

«Такі обстеження необхідно проводити щороку, адже, як свідчить моніторинг, проведений нашим підприємством у січні 2019 року, кількість платних пасажирів зменшилась порівняно з відповідним періодом минулого року на 113 тисяч осіб. Крім того, ми маємо щомісячну статистику щодо перевезення пільгової та іншої категорії пасажирів. Підприємство несе великі збитки через пільговиків. Завдячуючи владі міста і бюджету, підприємству виділяють близько 90 млн грн. Це все повинна була робити держава, відповідно до Конституції України відшкодувати за пільговий проїзд. Проте, держава жодної копійки не відшкодовує, все переклала на плечі міського бюджету. Сьогодні, враховуючи ті реалії, що дорожчає і електроенергія, і запчастини, відповідно піднімаємо суттєво заробітну плату працівникам, нам цих коштів не вистачає. Тому було прийнято рішення провести моніторинг. Минулого року ХКП «Електротранс» користувався коефіцієнтом співвідношення 2,021. Сьогодні він становить 2,889», – додав директор ХКП «Електротранс» Віктор Паламарчук.

За результатами обстеження буде створено робочу групу із затвердження коефіцієнтів співвідношення кількості безплатних пасажирів до платних на міських маршрутах електротранспорту. Підсумовані результати моніторингу будуть систематизовані і передані на затвердження виконавчому комітету міської ради. Відповідно до затвердженого виконкомом коефіцієнту співвідношення платних і безплатних пасажирів буде здійснено відшкодування з міського бюджету витрат Хмельницькому комунальному підприємству «Електротранс» за перевезення громадян пільгової категорії.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 4

  1. не зовсім вірно, кондуктори – квитки роздавала аби як – на проїздний давали то – пільговий, то – безкоштовний, інколи – проїздний.

  2. Все вірно, бо в тролейбусах їздять в основному пільговики.

  3. Мониторить надо не днём когда пенсы на базар едут, а в часы пик утром и вечером. Но у товарища Бондаренко в это время либо начало, либо конец рабочего дня. Поэтому информация искажена.

  4. А не проще было бы пенсионерам выплачивать определенную сумму каждый месяц – именно на проезд. Вот увидите, можно было бы нормально ездить. Но так дерибанить сложно, вот и типа мониторят, что-то там кому-то типа возмещают)))))))))).

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.