Вчора у Кам’янець-Подільському районі на території села Панівці введена в експлуатацію сонячна електростанція (СЕС) “Кам’янець-Подільська” компанії “Подільскенерго”.
Пікова потужність станції, яка вже почала відпускати електроенергію в мережу, складає 63,8 МВт, що робить її другою в країні за потужністю.
Заплановане щорічне виробництво електроенергії складе 68,2 ГВт / год, що дозволить забезпечити електроенергією третину з 13 тисяч домогосподарств у Кам’янець-Подільському, повідомляє прес-служба інвесткомпанії ICU, яка виступила співінвестором проекту, передає БізнесЦензор.
Очікується, що виробництво екологічно чистої електроенергії станцією “Кам’янець-Подільська” дозволить забезпечити скорочення викидів вуглекислого газу на 67 тис. тонн щорічно.
Інвесторами проекту на паритетних засадах виступили група ICU та американський фонд VR Capital Group. Загальний обсяг інвестицій в будівництво СЕС “Кам’янець-Подільська” склав близько $ 55 млн.
Площа, котру займає електростанція, складає 110 гектарів та розташовується на полях фільтрації Кам’янець-Подільського цукрового заводу, які наразі не є придатними для сільського господарства.
Щорічно в бюджет села Панівці «Подільськенерго» буде сплачувати 2,6 мільйона гривень в якості орендних платежів, що зробить компанію головним платником податків для місцевої громади.
На станції встановлено 220 тисяч монокристалічних модулів провідного світового виробника сонячних елементів і модулів Longi Solar, а також силові трансформатори компанії ETD.
Генеральним підрядником будівництва виступила українська компанія, що спеціалізується на проектуванні та будівництві об’єктів відновлюваної енергетики та розподільчих мереж – KNESS. Більше 50% комплектуючих станції виготовлено на українських підприємствах.
Як зазначив керуючий партнер ICU Макар Пасенюк, “Кам’янець-Подільська” СЕС – це перший з трьох спільних з VR Capital Group проектів в галузі альтернативної енергетики.