Була на заробітках у Росії і отримувала зарплату у ФАПі – на Хмельниччині завідуючій дали 1 рік тюрми

Дунаєвецький районний суд визнав винною завідувачу фельдшерським пунктом у селі Пижівка Новоушицького району Мар’яну Ковальчук за ч.1 ст. 366 (“Службове підроблення”), ч.2 ст.191 КК України (“Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем”) і призначено покарання у вигляді позбавлення волі на 1 рік із позбавленням права обіймати посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями строком на два роки.

Про це свідчить вирок суду від 12 березня.

За даними досудового розслідування, обвинувачена підробила «Табель робочого часу за вересень 2017 року ФАП с. Пижівка», куди внесла дані, що протягом 1-13 вересня 2017 року відпрацьовувала по 8 год. Насправді ж у ці дні вона перебувала у Росії на заробітках.

Таким чином, Ковальчук отримала з бюджету 1172 грн. 99 коп за фактично невідпрацьовані дні.

У судовому засіданні завідуюча ФАПом свою вину у вчиненому визнала повністю, покаялася, повністю підтвердила фактичні обставини справи, зокрема пояснила, що працює завідуючою фельдшерським пунктом з 2015 року.

Зазначила, що у серпні 2017 року була у відпустці на 30 днів і мала приступити до роботи 1 вересня. Однак вчасно з відпустки не повернулася, оскільки в той час була на роботі в Росії. У табелі, який віддала на затвердження, і який заповнювала в кінці вересня, помилково заповнила, що була на роботі.

Просила суворо не карати, оскільки таке вчинила вперше, кошти повернула.

Натомість суд з врахуванням обставин справи, характеру вчиненого діяння, особи обвинуваченої, що злочин вчинила вперше, відшкодувала завданні збитки, має на утриманні двоє малолітніх дітей, суд вважає за доцільне призначити обвинуваченій  покарання у виді позбавлення волі в межах санкції ч.2 ст.191 КК України та ч.1 ст. 366 КК України, з реальним його відбуванням, із позбавленням права обіймати посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями,   оскільки саме такий вид покарання вбачається необхідним та достатнім для виправлення обвинуваченої та попередження вчинення нею нових злочинів.

Підстав для застосування до обвинуваченої більш м’якого покарання, суд не вбачає.

На вирок може бути подана апеляційна скарга до Хмельницького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 26

  1. коли вже тих свинарчуків пересадять,або краще – передушать

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.