Порошенко: Україна планує добудувати два блоки Хмельницької АЕС і створити енергоміст з ЄС

Сьогодні президент Петро Порошенко під час наради з питань розвитку атомної енергетики та підвищення рівня ядерної безпеки на Хмельницькій АЕС в ході робочої поїздки до Хмельницької області акцентував на важливості реалізації проектів Енергетичного мосту  «Україна – ЄС» та добудови 3 і 4 енергоблоків Хмельницької АЕС.

«Вибір місця нашої зустрічі саме на Хмельницькій АЕС є невипадковим. Адже тут знаходяться на старті ще два надважливих проекти для енергетичної безпеки та розвитку нашої держави. Перший – Енергетичний міст «Україна – ЄС» та другий проект – добудова 3 та  4 енергоблоків Хмельницької АЕС», – зауважив Петро Порошенко, якого цитує прес-служба.

За його словами, проект Енергетичного мосту є в першу чергу євроінтеграційним проектом. «Не говорити, не на шоу балакати, а здійснювати конкретні кроки для того, щоб  в секторах економіки себе прив’язувати до співпраці з найпотужнішим в світі ринком, в тому числі енергетичним. Бо цей проект дозволить в перспективі здійснити інтеграцію Об’єднаної енергетичної системи України до європейської мережі ENTSO-E», – підкреслив президент.

«Хмельницька АЕС стане пілотною в такій інтеграції, а отриманий внаслідок реалізації проекту унікальний досвід дозволить якнайшвидше об’єднати українську та європейську енергосистеми», – додав він.

Глава держави підкреслив, що ми вже знаємо як, коли і що потрібно робити, але раніше не було політичної волі з української сторони і Європа закривала свої двері. «А сьогодні після Угоди про асоціацію, безвізу – двері відкриті. І післязавтра в Брюсселі я буду саме по це говорити з керівництвом Єврокомісії, з Президентом Європейської Ради, єврокомісарами», – зауважив він.

«Реалізація цього проекту не лише забезпечить збільшення експорту електроенергії з нашої країни, але й дозволить залучити кошти на добудову двох нових енергоблоків. Це відповідає нашим стратегічним інтересам і баченню майбутнього розвитку енергетики, а також інтересам енергетичної безпеки наших партнерів – країн ЄС. Не газопроводи з Росії тягнути, щоб сідати на «газову голку», а співпрацювати в сфері атомної енергетики з Україною», – підкреслив глава держави.

Президент сказав: «Наголошую, що проект Енергомосту є геополітичною противагою планам Москви, який дозволить нашим європейським партнерам мати альтернативне та надійне джерело постачання електроенергії за конкурентними європейськими цінами. Іншими словами, Україна може стати важливим контриб’ютором енергетичної безпеки Європи».

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Якщо подивитися на коментарі до публікацій стосовно атомної і взагалі електроенергетики на Україні, порозмовляти з пересічними людьми на дану тему, та і взагалі звернути увагу на ступень «зааганжованності» цією темою наших політиків, можновладців і ЗМІ, то виходить, що наших людей зовсім не цікавить справжня «атомно-вибухова» ситуація, яка складається / вже склалася з цим у нас. Адже: В Україні з 15-ти працюючих на даний час реакторів АЕС (а Україна з «відомих» причин зараз майже на 60 -:- 70 % забезпечується електроенергією від АЕС) у 13 таких реакторів закінчився «гарантований термін безпечної експлуатації» (тобто, без здійснення відповідних заходів їх просто забороняється експлуатувати). Таким чином виходить, що на даний час Україна є єдиною у світі країною, на території якої експлуатуються атомні реактори АЕС з простроченим «гарантованим терміном безпечної експлуатації», тобто – «українців» зовсім не цікавить своя безпека (можливі катастрофи «всесвітнього» / «загально-цивілізаційного» масшабу). А може поживемо «при свічках» (Україна зараз не виробляє ні гасу, ні гасових ламп) та відмовимся від ТБ і Інету.
    А от наш гарант “підхопив” цю тему і тепер безсовістно та безсоромно “піариться” на ній (Адже хто йому заважав приступити до вирішення цієї проблеми протягом 5-ти років його правління?).

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.