Сьогодні президент Петро Порошенко під час наради з питань розвитку атомної енергетики та підвищення рівня ядерної безпеки на Хмельницькій АЕС в ході робочої поїздки до Хмельницької області акцентував на важливості реалізації проектів Енергетичного мосту «Україна – ЄС» та добудови 3 і 4 енергоблоків Хмельницької АЕС.
«Вибір місця нашої зустрічі саме на Хмельницькій АЕС є невипадковим. Адже тут знаходяться на старті ще два надважливих проекти для енергетичної безпеки та розвитку нашої держави. Перший – Енергетичний міст «Україна – ЄС» та другий проект – добудова 3 та 4 енергоблоків Хмельницької АЕС», – зауважив Петро Порошенко, якого цитує прес-служба.
За його словами, проект Енергетичного мосту є в першу чергу євроінтеграційним проектом. «Не говорити, не на шоу балакати, а здійснювати конкретні кроки для того, щоб в секторах економіки себе прив’язувати до співпраці з найпотужнішим в світі ринком, в тому числі енергетичним. Бо цей проект дозволить в перспективі здійснити інтеграцію Об’єднаної енергетичної системи України до європейської мережі ENTSO-E», – підкреслив президент.
«Хмельницька АЕС стане пілотною в такій інтеграції, а отриманий внаслідок реалізації проекту унікальний досвід дозволить якнайшвидше об’єднати українську та європейську енергосистеми», – додав він.
Глава держави підкреслив, що ми вже знаємо як, коли і що потрібно робити, але раніше не було політичної волі з української сторони і Європа закривала свої двері. «А сьогодні після Угоди про асоціацію, безвізу – двері відкриті. І післязавтра в Брюсселі я буду саме по це говорити з керівництвом Єврокомісії, з Президентом Європейської Ради, єврокомісарами», – зауважив він.
«Реалізація цього проекту не лише забезпечить збільшення експорту електроенергії з нашої країни, але й дозволить залучити кошти на добудову двох нових енергоблоків. Це відповідає нашим стратегічним інтересам і баченню майбутнього розвитку енергетики, а також інтересам енергетичної безпеки наших партнерів – країн ЄС. Не газопроводи з Росії тягнути, щоб сідати на «газову голку», а співпрацювати в сфері атомної енергетики з Україною», – підкреслив глава держави.
Президент сказав: «Наголошую, що проект Енергомосту є геополітичною противагою планам Москви, який дозволить нашим європейським партнерам мати альтернативне та надійне джерело постачання електроенергії за конкурентними європейськими цінами. Іншими словами, Україна може стати важливим контриб’ютором енергетичної безпеки Європи».