ОПОРА знову найшла порушення в агітації за Руслана Кошулинського на Хмельниччині

Голова Всеукраїнського об’єднання ВО «Свобода» Олег Тягнибок відвідав Хмельниччину 1 березня, тоді він побував у містах Шепетівці та Полонному. Приміщення для зустрічі Олега Тягнибока з мешканцями міста Шепетівки орендував приватний підприємець, а зала Будинку культури, у якій лідер ВО “Свобода” зустрічався з жителями міста Полонного, була надано для звіту депутатів фракції «Свобода» у Полонській міській раді. Під час обох зустрічей спостерігачі ОПОРИ фіксували агітацію за кандидата на посаду Президента України Руслана Кошулинського.

Про агітаційний характер зустрічі у Шепетівці свідчили банери Руслана Кошулинського у залі, де відбувався захід, та розміщений перед Будинком культури 1 березня партійний намет, з якого активно роздавали агітаційні матеріали кандидата.

У Полонному захід анонсували як звіт депутатів міської ради за присутності Руслана Кошулинського. Розміщені в місті напередодні афіші повідомляли: «1 березня (п’ятниця) 16:00 м. Полонне, вул. Лесі Українки, 95. Запрошуємо на звіт депутатів Полонської міської ради від ВО «Свобода”. На зустрічі буде присутній кандидат від об’єднаних сил націоналістів Руслан Кошулинський».

Руслан Кошулинський в Полонне того дня не приїхав, натомість мешканці міста зустрілися з Олегом Тягнибоком. У залі для зустрічі були розміщені банери кандидата, а також розповсюджували агітаційну продукцію.

Факт агітації підтверджує і публікація на сайті ВО «Свобода», у якій зазначено, що «1 березня 2019 року Голова Всеукраїнського об’єднання ВО «Свобода» Олег Тягнибок відвідав міста Шепетівку та Полонне, де представив громаді кандидата на пост Президента від об’єднаних сил націоналістів Руслана Кошулинського».

Оскільки в обох випадках заходи відбувалися в будинках культури, щоб з’ясувати, за які кошти орендували приміщення для зустрічей, ОПОРА звернулася із запитами до відповідних органів місцевого самоврядування.

Виконавчий комітет Шепетівської міської ради 11 березня надіслав копію угоди, яка свідчить, що оренду оплачував ФОП Ігор Васильович Волоткевич. Треба зазначити, що Ігор Волоткевич є депутатом Шепетівської міської ради від ВО «Свобода».

Відділ культури і туризму виконавчого комітету Полонської міської ради ОТГ у відповідь на запит 11 березня поінформував, що приміщення було надано для «звіту депутатів фракції «Свобода»: «начальником відділу культури та туризму виконавчого комітету Полонської міської ради ОТГ було надано усне розпорядження директору Будинку культури Полонської міської ради Лисюку М.М. надати приміщення малого залу Будинку культури для проведення зазначеного звіту 1 березня 2019 року з 15 год.30 хв. до 18 год.30 хв».

За словами радниці з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Тетяни Юзвяк, агітаційний захід не завжди має супроводжуватися участю самого кандидата, такий захід може відбуватися і без нього. Головною рисою агітаційного заходу є те, що на ньому спонукають виборців голосувати за певного кандидата або не голосувати проти інших. Тому захід, який має агітаційну мету, повинен бути оплачений на договірній основі за рахунок коштів з виборчого фонду кандидата (ч.4, 7, 9 ст. 58 Закону України «Про вибори Президента України»). Юристка також звертає увагу, що до агітаційних заходів законом віднесено проведення зустрічей з виборцями, а також інші заходи, на яких звучать публічні оцінки діяльності кандидата (ч.1 ст. 58 Закону),  а до повноважень довірених осіб кандидатів – ведення передвиборної агітації за їхніх кандидатів (ч.2 ст. 67 Закону).

Відповідно до п. 3 ч. 4 ст. 3 Закону України «Про вибори Президента України» рівність прав і умов участі у виборчому процесі забезпечується забороною використання для фінансування передвиборної агітації інших коштів, крім коштів Державного бюджету України та коштів виборчих фондів кандидатів на пост Президента України. У ч. 1 ст. 37 цього Закону зазначено, що витрати на підготовку та проведення виборів Президента України здійснюються виключно за рахунок коштів Державного бюджету України, виділених на підготовку та проведення виборів Президента України, та коштів виборчих фондів кандидатів на пост Президента України.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 8

 1. влада Хмельницького використовує адмінресурс для піару свого кандидата. семчишин забув що він тимчасовий мер для всіх хмельничан, а не для нациків зі свободи

  • На коммунальні підприємства, в робочий час приходить якесь довірене тіло кандидата кошулинського, директор зганяє працівників на зустрічь. Бидло зовсім страх загубило!! Назад в села картоплю садити!!!

  • Сховайся, чучало кольгоферське!Мер свободівець нічого та нікому не забуває! І всіх ворогів України пам’ятає!

 2. Опора це хто? Дрюня Жопик, який в Свободи на зарплаті. От він і відробляє, постійно створюючи галас навколо непрохідного Кошулинського, який мє 2 мети:
  1. Працює на Коломойського, відтягуючи голоси в Порошенка, для того щоб був другий тур.
  2. Хоче бути на слуху, щоб пройти в парламент.
  А Дрюня піарить Кошулинського, адже не має значення – погано чи добре говорять, головне бути на слуху, а скандаьна слава інколи навіть корисніша.

 3. А смысл за него агитировать? Он всё равно не проходной.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.