На Хмельниччині податківці ліквідували центр мінімізації митних платежів

У Хмельницькій області ліквідовано центр мінімізації митних платежів, через який в Україну було ввезено вживаного транспорту на суму понад 170 мільйонів гривень, повідомляє ДФС Хмельниччини.

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Хмельницькій області спільно зі слідчими Генеральної прокуратури України зупинили діяльність центру мінімізації митних платежів, який «спеціалізувався» на імпорті вживаних транспортних засобів за заниженою митною вартістю.

У рамках проведення операції «Рубіж» та розслідування кримінального провадження за ч.3 ст.212 КК України було встановлено групу осіб, які зареєструвавши низку підприємств-імпортерів та, використовуючи реквізити СГД-нерезидентів, здійснювали пошук фізичних та юридичних осіб, які планували купувати транспортні засоби за кордоном (ті, що були у використанні, тягачі, напівпричепи, мотоцикли, спецтехніку, с/г техніку та навісне обладнання до неї, тощо).Після цього фігуранти звертались до потенційних клієнтів із пропозицією надання послуг з ввезення таких транспортних засобів за заниженою митною вартістю.

Досягнувши згоди із замовником, фігуранти готували документи на імпорт техніки (вантажно-митні декларації, інвойси, сертифікати, висновки експертного авто-товарознавчого дослідження та ін.), використовуючи реквізити підконтрольних підприємств-імпортерів та нерезидентів, до яких вносили недостовірні відомості щодо митної вартості імпортованих товарів, занижуючи тим самим суми митних платежів.

Ці документи подавалися для проведення митного оформлення, після чого проводилися розрахунки за придбані транспортні засоби в два етапи: безготівковим шляхом – через банківські рахунки підприємств (згідно документів із заниженою вартістю) та готівковим шляхом – частину фактичної вартості імпортованого товару передавали готівкою або вносили на особисті карткові рахунки підконтрольних осіб. Відповідно, суми коштів, отримані від реалізації транспортних засобів, лише частково відображалися в бухгалтерському обліку.

Загальний обсяг імпортних операцій підприємств, які входили до складу ЦММП, протягом 2017-2019 років склав понад 170 млн. гривень.

За результатами санкціонованих обшуків, проведених в офісах компаній – фігурантів, вилучено реєстраційні, фінансово-господарські, бухгалтерські документи та печатки підконтрольних СГД, відтиски печаток на чистих бланках, чорнові записи, банківські платіжні картки, експертні висновки, документи митного оформлення та флеш-накопичувачі.

Окрім того, на виконання ухвал суду зупинено видаткові операції по банківських рахунках та накладено арешт на грошові кошти, які знаходяться на розрахункових рахунках підконтрольних компаній-імпортерів, а також спрямовано відповідну ухвалу на арешт ліміту у системі електронного адміністрування ПДВ. Триває слідство.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Закончилось доение блях можно пустышку накрывать. И кто-то медаль за пустышку получит.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.