Хмельничани заборгували МКП «Хмельницьктеплокомуненерго» 122 млн гривень

Станом на 28 лютого рівень розрахунків жителів міста Хмельницького за спожиті послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання в січні становить лише близько 77 %, повідомляє Хмельницька міська рада.

А загальна сума боргу населення, враховуючи несплачені нарахування за січень становить 122 млн грн.

МКП «Хмельницьктеплокомуненерго» нагадує, що у платіжках, які споживачі отримали за січень, враховано підвищення тарифу на теплову енергію за 1 гігакалорію (Гкал) на 16%, а саме 1480,92 грн. На зміну тарифів вплинуло підвищення вартості природного газу для населення відповідно до рішення Кабінету Міністрів України, а природний газ – це необхідна та невід’ємна складова для надання послуг з централізованого опалення та гарячого водопостачання споживачам. Але наголошуємо на тому, що на сьогодні в МКП «Хмельницьктеплокомуненерго» – одні з найнижчих тарифів на теплову енергію для населення по всій Україні.

Що буде, у разі нехтування рахунків споживачами: якщо споживач не сплачує рахунки за спожиті послуги, підприємство зараховує його до категорії «боржники» і розпочинає роботу над стягненням несплаченої суми. Спочатку сервісний центр МКП „Хмельницьктеплокомуненерго” проводить роз’яснювальну роботу, повідомляє про необхідність сплатити заборгованість і розповідає про можливість реструктурувати суму боргу. Якщо споживач не йде назустріч і відмовляється добровільно розрахуватися за спожите, тоді за справу береться юридично-договірна служба підприємства. Готує документи для позову до суду, щоб далі борг з неплатника стягували у примусовому порядку.

Відтак, боржник може потрапити під ряд санкцій: штраф, пеня, судовий і виконавчий збори, внесення до єдиного реєстру боржників, заборона виїзду за кордон, арешт майна, а також неможливість отримати субсидію на наступний період.

Випадки арешту майна у споживачів підприємства вже були. Арештовували і гараж, і транспортний засіб і навіть не випускали закордон. Це радикальні дії, але вони вимушені.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 7

 1. Люди не платять тому, що банально не мають грошей. Нехай скоти ще піднімуть ціни то буде ще більша заборгованість.

 2. Нічого бл.. працюють і зп платять . Це борг скоріше за все придуманий, або надлишково нарахований просто для збагачення. Не може підприємство УСЬО життя працювати на збитках, як би так було то відключили б .

 3. Спеціально намальовані борги щоб обдерати народ.
  Тепловики сидять там роками і династіями. Звідти не тікають на заробітки і квартири получають. Брехня намальована задля прибутків.
  Нехай відпускають населення на індивідуальне опалення якщо підприємство не тягне.
  Свободівські влада навіть мессію Кошулинського для прориву туда не водила. Там все чіки- пікі. Картавого брехуна гнати треба разом з Скалієм і Свєткою рябою

 4. Борги орієнтовно правдиві на 65-70%, але зростуть після введення нових тарифів. Просто ганьба владі. От дадуть пенсіонерам перед виборами трохи грошенят, а потім через підняття тарифів заберуть втричі більше !

 5. на корешок можно раскрывать роток если корешку не больше трёх лет, всё что больше трёх лет долгом уже не считается

 6. Повысьте ещё и те кто платил, тоже перестанут.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.