Попередній діагноз “харчова токсикоінфекція” у ДНЗ Нетішина не підтвердився

За повідомленням ГУ Держспоживслужби в Хмельницькій області, станом на 25 січня до лікарів звернулося 8 хворих дітей з однієї групи дошкільного навчального закладу (ясла-садок) комбінованого типу №5 “Теремок” м. Нетішин. Попередній діагноз визначили як “харчову токсикоінфекція”.

25 січня працівники Нетішинського міськрайонного відділу ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України» виїхали у дошкільний навчальний заклад, де були взяті 24 проби харчових продуктів, страви з меню, що подавалися для дітей 24 січня та сніданку 25 січня, сирі продукти з яких готувалися страви, а також овочі, фрукти, молочні продукти. Було взято 6 проб питної води на мікробіологічні і вірусологічні дослідження, 60 змивів, з яких 40 – на патогенну та умовно патогенну флору, а 20 – на вірусологічні дослідження.

Було обстежено 22 контактні особи на кишкову групу та патогенний стафілокок, 21 особу – на вірусологічні дослідження, серед яких і діти.

Нетішинська міська рада  повідомляє, що станом на 28 січня дослідження показали: питна вода відхилень немає і відповідає санітарним нормам.

За результатами вірусологічних досліджень, ротавірус у хворих, контактних осіб, у питній воді та об’єктах довкілля не виділений.

Як повідомила дільничний педіатр КНП НМР «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Нетішин» Ірина Халманова, за результатами бактеріологічного обстеження калу на патогенну флору, діагноз харчова токсикоінфекція виключена, також не підтверджено діагноз ротавірусна інфекція.

Враховуючи це та клінічні прояви хвороби, які були у дітей, встановлено діагноз – ентеровірусна інфекція (клінічно).

Наразі стан дітей задовільний, видаються довідки про те, що малеча може відвідувати дошкільний навчальний заклад. Також зазначимо, що специфічного лікування від ентеровірусів немає. При лікуванні достатньо симптоматичної терапії. Не існує і вакцинації від цього виду вірусу. Ентеровірусна інфекція у дітей зазвичай протікає легко і не залишає серйозних наслідків. Епідеміологічне розслідування та комплекс протиепідемічних заходів триває.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.