На Хмельниччині 1000 релігійних громад зобов’язані вказати належність до РПЦ – Перелік

Міністерство культури опублікувало перелік церков, яким необхідно вказувати належність до Російської православної церкви (РПЦ).

Відповідний список з’явився у випуску видання “Урядовий кур’єр”.

У Хмельницькій області нараховується 1000 релігійних громад УПЦ МП, які мають протягом трьох місяців повинні внести у свій статут (положення) зміни, передбачені ч. 7 ст. 12 закону України “Про свободу совісті та релігійні організації” та подати їх на реєстрацію в установленому порядку.

Під дію цих статей закон підпадають організації, що є частиною таких релігійних об’єднань: Українська Православна Церква (в єдності з Російською Православною Церквою (УПЦ), Руська (Російська) Істинно-Православна Церква (РІПЦ), Руська (Російська) Старообрядницька Церква (Безпопівська згода), інша назва — Древлеправославна Поморська Церква (ДПЦ), Руська (Російська) Древлеправославна Церква (РДЦ Новозибківська згода), Руська (Російська) Православна Старообрядницька Церква (РПСЦ).

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 40

 1. В черговий раз суттєве порушення прямої норми Констиуції України.
  Дуже «цікаво», що значна, а може і переважна більшість громадян України (в т.ч. – можновладці) настільки «тупа», що зовсім не знають (я вже не кажу про те, що зовсім не виконують) прямої норми основного закону України – Конституції України, зокрема – статті 35? А там «чітко» визначено (цитую):
  «Кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність.
  Здійснення цього права може бути обмежене законом лише в інтересах охорони громадського порядку, здоров’я і моральності населення або захисту прав і свобод інших людей.
  Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа – від церкви. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов’язкова.
  Ніхто не може бути увільнений від своїх обов’язків перед державою або відмовитися від виконання законів за мотивами релігійних переконань. …»Люди, надайте (хоча б собі) відповідь на питання: Чи не порушується Конституція України органами української державної влади (законодавчими, виконавчими, місцевого самоврядування) і владними посадовими особами (зокрема – Президентом України), коли вони нав’язують народонаселенню Україну «відповідні» релігію / конфесію? І подумайте про те, чим це усе може закінчитись («Варфоломіївською ніччю» чи відомим у усьму світі, але не на Україні, «Проскурівським погромом»).
  Я атеіст. Але вважаю, що будь-яке порушення Основного Закону України – Конституції України (а данне порушення, як і інші, є кон’юктурним) веде до руйнування держави і держаності (це підтверджується багатьма прикладами з історіії).

  • Не пересмикуй, комуняка. Ніхто не забороняє людям сповідувати їх віру. Закон всього лиш передбачає зобов’язання церковного керівництва зазначити, кому воно підпорядковане.

   • А ти можеш доказати пряме підпорядкування ? Пряме підпорядкування є в Папи Римського а між УПЦ і РПЦ немає підпорядкованості.

   • От і не пересмикуй сам (не усі такі дурні, як ти):
    Вони (ці церковні громади), що, раніше не були зареєстровані (у відповідності до законодавства, яке вже було чинне)?
    Де логіка?
    Яка яка у вас логіка крім власного свинарника.

    • “А цікаво скільки в цих населених пунктах є медзакладів, шкіл, дитячих садочків ?”
     Дописувач Юрій Ящишин щодо нас. пунктів, в яких зареєстровані вказані церковні громади, навів це на мій погляд дуже доречне, актуальне та адекватне питання, у Фейсбуці.

     • Путенко, Ви виглядаєте, як дитина в якої відібрали цукерку, і всі накруги вині. По перше ні секунду нікому не забороняється вибирати собі релігію, а лише проводиться вопрядкування. На це не витрачається зайвих коштів, тому говорити про школи, садочки та інші актуальні питання для життя людей, це знову маніпуляція, адже не плутайте свиню до собаки. І до речі всі громади до цього були зареєстровані згідно законодавства, а зараз стоїть питання привести документацію згідно чиного законодавства.

  • Нічого не порушується тому, що ніхто в РФ нічого не забирає, – а лише повертають вкрадене. Чому ви вважаєте, що храми УПЦ належать росіїї? росії приналежать лише її попи. Так повів Україна повертає, хоча повинна би затримати за їх антиукраїнську пропаганду і діяльність.

   • А до чого тут РФ?

   • Ти бидло рагуляцке грекокатолицьке з галіції. УПЦ збарегла свою канонічність завдяки Святійшому володимиру Сабодану (уродженцю Хмельничини). Чомусь Сабодан не пішов за сатаністом-філаретом на початку 90-х а зберіг канонічну УПЦ

    • А чи не путаєєш ти бидло, а чи тим самим, надавши самостійність укранській частині РПЦ, не вирішило уникнути надання авкефалії українській церкві. То де тут збереження канонічності. При тому що сама РПЦ ніколи по факту сама і не була канонічною, адже свою канонічність по факту вкрала в Руської церкви Київського патріархата перемістивши її в москву.

 2. Великий німецький поет Генріх Гейне (твори якого за Гітлера знищувалися) у свій час сказав: «В усі часи мерзотники маскували свої негідні та підлі вчинки інтересами релігії, моралі і патріотизму».

 3. Коментар хворої людини бувшого комуняки та нинішнього пенсіонера.

 4. Парадокс, 1000 релігійних громад, більшість населення краю повинні щось виконувати на догоду кучці дегенератів з КП. Так званий київський патріархат більше схожий на рейдерську компанію чим на релігійну організацію.

  • ти юрист..? ти необізнана мерзота. А який патріархат повинен бути в Україні? московський? От як комфортно пристроїлись комуняки москальські в Україні. Ти падло вживаєш термін “рейдерство”? А Крим, а Донбас – там що? Вручити би тобі повістку щоб ти відчув свій русській мір.

  • Та то галицька грекокатолицька бидлота всім колотить. галіцуси то худоба з народження, привикло смердіти своїми грекокатолицькими фекаліями зу львива по всій Україні тай так і смердять грекокатолицизмом

 5. Один мудак пише під кількома псевдонімами ту ж саму херню. Комуняка, твій час пройшов. Не пнися, обісрешся)

  • То-то я чую як від тебе падаллю тхне

  • Час василя червонія вже пройшов, він здох від блискавки за те що воював проти УПЦ, так само здох начальник поліції з Коломиї за те що захвачував церкву УПЦ в Коломиї і ти так само закінчиш.

 6. Олег дуже розумно підмічено. Рашисти вбивають українців на українськіф землі, а путенкоподібні в тилу як шакали гавкають про порушення конституції.

 7. Скільки московських маскуються під українські церкви. УПЦ(МП) не існує як церкви (см перелік помісних церков) це частина РПЦ Гундяєва наприклад як японська і китайська православна церква. Ну в китайській і 20 парафій і очолють етнічні росіяни.

 8. А сколько у нас всего церквей и какого патриархата? Мечети и католиков не считаем.

 9. давно пора їх перейменовувати. а расПутенко хай йде до сраки, комуняка недобитий

  • Я вже неодноразово констатував, що поки що “в сраці” ви.

   • комсюк задрипанець, твій час минув, вали в кремлыівську стіну, не тобі вирішувати долю України.

    • Ні розуму, ні совісті, … одне хамство. Що і казати, бидло воно і є бидло…

 10. Показником відданості вірі є монастирі, а точніше чернці. Це люди, що відмовились від усих земних благ заради однієї мети – служіння Богу. Будівлі у церкви можуть : віджати, конфіскувати, зруйнувати або ще щось вигадати. Що робити перевертні будуть із людьми? Силою поженете? Скільки чернців зрадили вірі та подались до дому молитви видуманого Петром?

  • Горіти нацикам в аду, а їх Філарет вже приречений, він накладе на себе руки

 11. дістали ці комсюки, валіть на рашку всі, монахи недороблені.

  • Вася Червоній чекає на тебе в пеклі. Непереживай ти швидше здохнеш та так і не діждешся свого смердючого грекокатолицизму.

 12. вуйко – ти ПРИДУРОК

 13. Парни спокойствие.
  Читайте Официальное обращение в местные органы самоуправления 30.01.2018 г. ,ОТДЕЛОМ КОММУНИКАЦИИ РЕГИОНАЛЬНОЙ НАЦПОЛИЦИИ г.ВИННИЦЫ. Вопросы-отпадут сами собой.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.