Міністерство фінансів заборонило містам розміщувати тимчасово вільні кошти загального фонду на депозитних рахунках.
Відповідне рішення уряд прийняв на засіданні 23 січня, повідомляє «Українська правда».
Заборона стосується коштів загального фонду місцевих бюджетів і діє до 31 грудня 2019 року.
“Кошти, що зараховуються до загального фонду місцевих бюджетів, не працюють на мешканців місцевих громад (у вигляді підтримки, заходів, надання більш якісних послуг),натомість накопичуються та відволікаються на тривалий час бюджетного процесу”, – аргументує міністерство мотивацію заборони.
Цей проект постанови позбавляє міста можливості отримувати додаткові надходження до місцевих бюджетів у вигляді відсотків з розміщених депозитів. При цьому є можливість вкладати ці кошти у цінні папери, йдеться у супровідних документах до проекту постанови.
За даними Державної казначейської служби, з початку 2018 року місцеві бюджети розмістили на банківських депозитах 18 млрд грн коштів загального фонду, та майже 8 млрд грн спецфонду. Ставка за депозитами становила 9-10%.
Нагадаємо, що мер Хмельницького Олександр Симчишин назвав розміщення коштів громади на депозитах оперативним управлінням фінансами.
“Нам часто закидають, мовляв, поклали кошти на депозит. Це називається оперативне управління фінансами. Бачимо, що є тимчасово вільні кошти (насправді вони давно розподілені і чекають, коли підрядники виконають всі роботи), за рахунок яких на банківських депозитах заробили 51 млн грн, які пішли до міського бюджету”, – зазначив мер.
Як уже писав НГП, за останні три роки бюджет Хмельницького заробив 51 млн грн від розміщення коштів на банківських депозитах.
Водночас у 2017 році керівництво Мінрегіону і окремі нардепи з бюджетного комітету Верховної Ради піддали критиці хмельницького мера за неефективне використання бюджетних коштів. Зокрема, перший заступник міністра Мінрегіону В’ячеслав Негода, заявив, що на банківських депозитах Хмельницький тримає 180 млн. грн.