Уряд заборонив містам тримати кошти на депозитах

Міністерство фінансів заборонило містам розміщувати тимчасово вільні кошти загального фонду на депозитних рахунках.

Відповідне рішення уряд прийняв на засіданні 23 січня, повідомляє «Українська правда».

Заборона стосується коштів загального фонду місцевих бюджетів і діє до 31 грудня 2019 року.

“Кошти, що зараховуються до загального фонду місцевих бюджетів, не працюють на мешканців місцевих громад (у вигляді підтримки, заходів, надання більш якісних послуг),натомість накопичуються та відволікаються на тривалий час бюджетного процесу”, – аргументує міністерство мотивацію заборони.

Цей проект постанови позбавляє міста можливості отримувати додаткові надходження до місцевих бюджетів у вигляді відсотків з розміщених депозитів. При цьому є можливість вкладати ці кошти у цінні папери, йдеться у супровідних документах до проекту постанови.

За даними Державної казначейської служби, з початку 2018 року місцеві бюджети розмістили на банківських депозитах 18 млрд грн коштів загального фонду, та майже 8 млрд грн спецфонду. Ставка за депозитами становила 9-10%.

Нагадаємо, що мер Хмельницького Олександр Симчишин назвав розміщення коштів громади на депозитах оперативним управлінням фінансами.

“Нам часто закидають, мовляв, поклали кошти на депозит. Це називається оперативне управління фінансами. Бачимо, що є тимчасово вільні кошти (насправді вони давно розподілені і чекають, коли підрядники виконають всі роботи), за рахунок яких на банківських депозитах заробили 51 млн грн, які пішли до міського бюджету”, – зазначив мер.

Як уже писав НГП, за останні три роки бюджет Хмельницького заробив 51 млн грн від розміщення коштів на банківських депозитах.

Водночас у 2017 році керівництво Мінрегіону і окремі нардепи з бюджетного комітету Верховної Ради піддали критиці хмельницького мера за неефективне використання бюджетних коштів. Зокрема, перший заступник міністра Мінрегіону В’ячеслав Негода, заявив, що на банківських депозитах Хмельницький тримає 180 млн. грн.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 8

 1. Геть антинародну києвську владу. Не дає заробити свободівським патріотам єдиним можливим їм способом.

  • Заробити собі в кармани!..
   Гройсман красава! Гроші повинні працювати, а не на депозитах перекидатись!

 2. Місцевим свободівським князькам чхати на заборони уряду.
  Вони попирають державні закони.
  Зібрали нищих пенсіонерів в коридорах управління соцзахисту і розводять кіпами паперів, що підтверджують персональні дані, аби забрати передбачений державою пільговий проїзд.
  Два імбіцили через радіо, втирають народу, що їм мало бюджету аби возити пільговиків. От і придумали 11 поїздок в місяць. Для них закони не існують. Банда місцевого пошибу, людські гроші через депозити між собою пилить а дурним хмельничани кредити на шию вішає. Електронний квиток втюхує. Тарифи на комуналку піднімає. І тут, ,,це не ми,,. Це НКРЕ.
  Голопузе братство окупували Хмельницький, зажирувало і ще знущається.

 3. Дії міської влади не зрозумілі. Гривню класти на депозит, а брати кредит у євро на будівництво сміттєпереробного заводу. Де логіка у таких діях при наявності інфляції та постійним обезціненням національної валюти ???

  • Тому що на депозит кладуть тимчасово вільні кошти. зарплату виплачують 27 числа, а перед тим ці кошти тимчасово вільні. поклали 22 числа на 4 дні, 26 зняли і видали зарплату. а за 4 дні заробили кошти. Чи на вихідні дні кладуть.

   • Арифметик ти, вусатого брехуна учнь, а де ж ті кошти на 22 число взялися?
    То ж плануєте і розподіляєте ВИ бджет. Тлбто, самі створюєте тимчасово вільні кошти аби ділити їх з банками через депозит.

 4. Інфляція за 2017 рік: 13,7%, а за 2018р.: 9,8%, яка за всіма оцінками експертів була занижена. Простий розрахунок каже, що гривню віддавати банкам на депозитний вклад НЕ ВИГІДНО.

 5. Йой, і шо буде робити бидляк-старосинявський симчишин, може картавити перестане.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.