У Хмельницькому з’явиться меморіальна дошка Петлюрі

Управління культури і туризму Хмельницької міськради за результатами тендера 11 січня уклало угоду з ФОП Албул Роман Валерійович на виготовлення меморіальної дошки головному отаману військ Української Народної Республіки Симону Петлюрі.

Загальна вартість угоди становить 70 тис. грн, повідомляється у “Прозорро”.

Дошку на честь Петлюрі планують встановити на фасаді будівлі Хмельницького міського будинку культури (вул. Проскурівська, 43).

Як писав НГП, раніше хмельницький скульптор Роман Албул на замовлення міської влади виготовив меморіальні дошки на честь Михайла Грушевського і Євгена Коновальця по 60 тис. грн кожна.

Меморіальна дошка головнокомандувачу української повстанської армії Роману Шухевичу обійшлася 70 тис. грн.

Довідково. Симон Петлюра (1879-1926) – український державний, військовий та політичний діяч, публіцист, літературний і театральний критик. Організатор українських збройних сил. Член Генерального секретаріату Української Центральної Ради на посаді Генерального секретаря з військових справ (28 червня — 31 грудня 1917). Головний отаман військ Української Народної Республіки (УНР) (з листопада 1918). Голова Директорії УНР (9 травня 1919 — 10 листопада 1920). Борець за незалежність України у ХХ сторіччі. Дядько по матері патріарха Мстислава (Скрипника).

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 20

 1. Вірне місце вибрали… саме тут Петлюрівські війська жидів розстрілювали… тут і дошку і домовину треба поставити… ірганізувати збір коштів для закупівля мізків солтівськиій владі… САЛА УКРАЇНІ….

 2. Коментар хворого душителя.

  • Я історію міста знаю….а хворі лише люди, що за кошти місцян всяку дурість на будинки вішають… Проскурів- жидівське містечко, де жидів всі громили і катували при вйнах і переворотах та квалт жовтневого .. лише після пеервророту гідності поки ще не вішають… проте прийде час.

 3. Симон Петлюра «продавав» Західну Україну Польщі 2 рази: наприкінці травня та (вже остаточно) наприкінці листопада 1920-го року, по суті зрадивши ЗУНР, з якою наприкінці 1919-го року Софіївській площі у Києві було урочисто відсвятковано «злуку». А от застрелили С.Петлюру у 1926-му році в Парижі саме через «Проскурівський погром», а його вбивцю, кохана якого загинула тоді в Проскурові, судом присяжних в зв’язку зі свідченнями пережившив цей погром проскурівчан (в якості одного із свідків була бувша проскурівчанка з відрізаними грудями) було виправдано та відпущено на волю з залу суду. Це був звичайний погром з метою пограбувати, але з націоналістично-політичним «присмаком». Спочатку Болбочан (його ім’ям у Хмельницькому нещодавно теж названо / перейменовано вулицю) та компанія (бувші «синєжупанники» тощо) спробували здійснити переворот та відсунути С.Петлюру, який на той момент був відсутній у Проскурові, від влади. Вони «взяли» «казну» УНР, яка знаходилася в будівлі теперішнього облвійськомату, а потім (їм усього цього видалося мало) почали грабувати єврейську громаду, вбиваючи та калічачи тисячі людей. Жертвам цього погрому по вул. Л.Толстого нижче старого єврейського кладовища ще з початку 20-их років стоїть пам’ятник (подивіться на ньому на дату погрому та кількість жертв). Питання щодо цього погрому навіть розглядалися британським парламентом, який тоді направив до Проскурова (у 1920-му році!!!) спеціальну місію для розлідування та допомоги, що крім розслідування оранізувала тоді евакуювацію з Проскурова десь біля 400-от дітей загиблих євреїв (про це є відповідні документи в бібліотеці цього парламенту та знятий документальний фільм). Хоча С.Петлюра напряму не брав участь в організації цього погрому (він після усіх цих подій терміново прибув до Проскурова і навіть призначів слідство та трибунал, за вироком якого Болбочана та деяких інших було терміново розстріляно), увесь світ поєднує загаданий погром саме з ним. Є версія, що він таким чином перенаправив «усю бурю» від себе на єврейську громаду. Через усе це його якраз і вбили у Парижі у 1926-му році (про що я писав вище), а вбивцю судом присяжних виправдали. Усе це відомі у усьому світі факти, які досліджувалися багатьма вченими зі «світовими іменами». Про це написано багато книжок, знято багато фільмів. «Проскурівський погром» визначений самим маштабним у світі за кількістю жертв у ХХ-му сторіччі до часів «Холокосту». Матеріали про це (повідомлення, свідчення тощо) є в архівах багатьох країн, в т.ч. у нас. За радянської влади усе це «чомусь» замовчувалося, як і зараз. Доречі, польського історика і режисера, який зняв фільм про це у 90-ті роки (там приводилися зняті на плівку свідчення ще живих тоді 3-ох свідків), кілька років назад було вбито у Львові. Все це повинен чудово знати теперишній Хмельницький міський голова п. Семчишин, адже, коли там створювався музей цим подіям, він працював у «Хесед Бешед». То ж спитайте у нього.
  От таких ми тепер шануємо…
  Брешіть, не брешіть, правда про це у світі зафіксована, задокументована та широко відома. А несінітниці, розраховані на ницих та безграмотних людей, пишите саме ви.
  Саме тоді, Уінстон Черчиль сказав: «В Британії відсутній антисемитізм, бо британці не вважають гебреїв розумнішими за себе».

  • Доречі (в таких випадках – разом), перемовини з польськими емісарами щодо “остаточного” “продажу” Західної України полякам здійснювалися саме на територіїї теперішньої Хмельниччини, яка тоді була окупована збройними силами Польщі, при посередництві представників США, Британії та Франції. Представника США Червоні козаки Приймакова та Ю.Коцюбинського тоді під час рейду на Проскурів були випадково захопили, але за вказівкою “з Москви” відпустили…

  • Виходить Петлюра не винен у погромах

   • Ага…. звісно не винен…. він тоді Західну Україну продавав, і не знав, що війська вбивають жидів… чи ен хотів знати, чи просто заплющував очі…

   • Винен, як усілякий керівник (а він тоді за посадою – Голова Директорії, тобто тодішнього уряду, який на той час одночасно мав і виконавчу, і законодавчу владу в УНР, по-суті був одноособним диктатором) винен за те, що зроблять його підлеглі. Так і Порошенко, займаючи тоді посаду Президента України (законно чи незаконно, то інша справа і стаття ККУ), тобто і Верховного головнокомандувача ЗС України, згідно з національним і міжнародним законодавством в першу чергу винен в загибелі влітку 2014-го над територією України того малайзійского Боінгу (повинен був або забезпечити безпеку польотів, або заборонити їх). А ті, хто фактично його збив, вже винні регресом.

 4. Додатково хочу зауважити, що Болбачана ростріляли далеко на за прогроми, а за інші військові злочини… от такі в нас герої…. недалекі… кастролюголові майдауни….

  • А я і не писав, що Болбочана стратили (на ст. Балин) саме за “погроми”. Тим більше, що Петлюру однозначно тоді набагато більше “цікавило” те, що вони (Болбочан і кумпанія) хотіли у нього (Петлюри) владу і “казну” відібрати.

 5. После ударов по кастрюлям у некоторых патриотов мозги совсем отшибло. Следующая доска батьке Махно или какому ещё отребью?

  • НЕСТОР ИВАНОВИЧЬ власти не хотел, и ради власти земли не отдавал. Да и начальник махновской контрразведки били еврей Лева Задов.

 6. Перепрошу.. про батька Махна нічого поганого сказати не можу…. та і майдануті ним не захоплюються…

 7. давно пора, ато одні комуняки. пора чистку робити від чужих

 8. До какого дебилизма дошла наша власть. В Проскурове Петлюра уничтожил всех евреев,а сегодняшние жиди делают его героем! Бедная тупая страна!

 9. Варто згадати про громадянську війну між Петлюрою і Скоропадським…і зробити з цього ідеологічні та організаційні висновки…та й немає слави людям, які в часи смути не змогли обєднатись на засадах ідеології могутньої держави…штетловські лічняки бігають містом і копошаться в кишенях гаркавиків…насРАТЬ

 10. Причепились покидьки москальскі до Петлюри. Не кращий і не гірший герой револіції, ніж в інших країнах. Кацапи роздули і гіперболізували його негативні сторони.
  А мерія замість нормальних діл займається як звичайно імітацією діяльності, розтринкуванням і пилянням грошей, одним з них і є табличка Петлюрі. Ні щоб допомогти пенсіонерам з мінімальною пенсією або розібратися з плиткою на вулицях, яка псується через рік. Сотні таких нагальних діл, але мер вліз на теплі міста попередників і зрозумів, що міняти особливо нічого не треба і старі схеми і потоки хороші.

  • петлюра молодець шо рагулів галичанських пшекам продав.

   • народ достойний і такої влади такоого шокодадного президента… САЛА УКРАЇНІ…

    • Саме так, бидло достойне такого життя, нехай жируть сміттє зу лювіви і закусують чеколядами від рюшен

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.