Двоє мажоритарників від Хмельниччини не голосували за закон про перехід церков УПЦ МП до ПЦУ

Верховна Рада України підтримала доопрацьований законопроект №4128-д «Про внесення змін до деяких законів щодо підлеглості релігійних організацій та процедури їх державної реєстрації зі статусом юридичної особи».

За документ після декількох невдалих спроб проголосували 229 нардепів.

Від Хмельницької області підпримали законопроект мажоритарники Сергій Мельник, Андрій Шинькович, Роман Мацола (усі – БПП), Сергій Лабазюк (депгрупа “Воля народу”), позафракційний Олександр Герега і списочник від “Народного фронту” Олександр Ксенжук.

Не голосував нардеп Віктор Бондар (депгрупа “Партія “Відродження”). Також на момент голосування був відстуній мажоритарник від БПП Володимир Мельниченко.

Цим законом вносяться зміни до статті 8 закону «Про свободу совісті та релігійні організації» в частині зміни підлеглості.

«Рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін або доповнень до статуту ухвалюються не менш як двома третинами від кількості членів релігійної громади, необхідної для визнання повноважними загальних зборів релігійної громади відповідно до її статуту», – сказано у тексті закону.

При цьому зазначено, що зміна підлеглості релігійної громади не впливає на зміст права власності  та інших речових прав таких релігійних громад.

«Частина громади, не згідна з рішенням про зміну підлеглості, має право утворити нову громаду і укласти договір про порядок користування культовою будівлею і майном з їхнім власником (користувачем)», – йдеться у документі.

Також проектом уточнюється перелік документів, необхідних для реєстрації статуту релігійної громади.

«Для реєстрації статуту релігійної громади у новій редакції до органу реєстрації статуту має бути подана: заява за підписом керівника; статут (положення) релігійної громади у новій редакції. До статуту у новій редакції додатково мають бути подані: засвідчена копія протоколу (або витяг з протоколу) загальних зборів», – вказано у тексті.

Також сказано, що у випадку зміни місцезнаходження релігійної громади має бути подано засвідчену копію документа про право власності або користування приміщенням.

Окрім того, законом вносяться зміни до статті про власність релігійних організацій, якими забороняється продаж майна до завершення процедури підлеглості громади.

«Забороняється вчиняти будь-які дії, наслідком яких може стати відчуження майна релігійної організації, зокрема його продаж, обмін, застава, встановлення іпотеки, безоплатна передача у власність та управління інших осіб, до завершення процедури зміни підлеглості у канонічних і організаційних питаннях будь-яким діючим в Україні та за її межами релігійним об’єднанням», – свідчить закон.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 28

 1. І ПРАВИЛЬНО РОБИЛИ.ДЕРЖАВА НЕ ПОВИННА ВТРУЧАТИСЬ В СПРАВИ ЦЕРКВИ.В КОНСТИТУЦІЇ ПРОПИСАНО ПРО СВОБОДУ ВІРОСПОВІДАННЯ.

 2. Запроданці! Дякую тим хто проголосував. Тепер наш прихід зможе перейти з неканонічного Московського Патріархату до канонічної Найсвятійшої Православної Церкви України, яку благословив нам Вселенський Патріарх. А ті хто кажуть, що держава не повинна втручатися – хай покаяться! Я як священослужитель бачив, як Партія Регіонів на Хмельниччині втручалася в життя Церкви і тоді Ви – фарисеї – мовчали! Покайтеся! Дякую тим народним депутатам, які проголосували за закон, який дозволить нам перейти в ПЦУ!

  • правильно, держава має втручатись і потрібно ще уніатів вернути від закордонного центру

  • шо кому а тобі гроші

  • А чи не можете ви перейти у в дупу? Так було б краще більшості.

  • Був такий випадок ще раніше, коли патріарх приїздив в Україну. Губернатор Рівненської області Червоній сказав: “Тільки через мій труп”. Він сказав, що патріарх сюди не приїде. І напередодні за день до приїзду Червоній пішов із друзями на озеро, почався дощ, і його вразила блискавка. Саме його одного. Він помер. Наступного дня приїхав патріарх”
   ЩО ТИ НА ТЕ СКАЖЕШ ?

 3. БОНДАРА В РАШКУ ВІДПРАВИТИ.

 4. А обрезанный ксенжук какое отношение имеет к православию?

 5. Хамелеони ваші мажоритарники!

 6. А ЗАКОН(КОНСТИТУЦІЯ)ПОВИНЕН БУТИ ОДИН ДЛЯ ВСІХ!МАЙДАН ДЛЯ ЧОГО СТОЯВ?А ТО НЕ ПОЙМЕШ,ХТО В НАС ПАТРІАРХ:РОШЕН,ЄПІФАНІЙ ЧИ ФІЛАРЕТ???!!!

 7. «В селах Николаевка и Ивановка в Борзнянском районе Черниговской области прихожане Крестовоздвиженского храма не допустили незаконного перевода их религиозной общины в раскольническую ПЦУ («Православная церковь на Украине» — ред.). Агитаторы были вынуждены покинуть собрание ни с чем», — говорится в сообщении.

  Отмечается, что православные верующие Николаевки и Ивановки решили обязательно присутствовать на собраниях села, так как за день до этого в соседней Оленевке священники автокефальной «новой церкви» в сопровождении боевиков праворадикальной организации С-14 заняли храм канонической Украинской православной церкви.

  • Ви вже взагалі з катушок зіхали зі своєю кисельовщиною

   • У тебе зашквар головного мозгу. Петро служить сатані, він скоро ще сповідати захоче. Дітько який дозволяє собі виступати в захресті і є нечистю.

 8. Мельниченко в камянці відкрито підтримує московську церкву вони на виборах за нього агітують ви замітили що ні одна церква з камянеччини не перейшла в українську тому що ВОЛОДЯ не дав добро.

  • В церкву петра переходять такі самі люцифери як і петро

 9. СЛАВА УКРАЇНІ!

 10. Всі перейдуть. Вороття назад немає.

 11. Парубій підписав закон про перехід парафій УПЦ МП до ПЦУ

 12. Поражаюсь ВЗРОСТЫМ,ПОЛУЧИВШИХ ДИПЛОМ о ВО или имеющих первую ученую степень – МАГИСТР, но взахлеб верящих в еврейские сказки. Хоть один верующий задал себе вопрос : “Почему ИИсус по еврейски ИЕШУА ?”

 13. ЖИД ПОРОШЕНКО ГАНЯЄ З ТОМОСОМ ПО УКРАЇНІ,ГРЕКО-КАТОЛИК ПАРУБІЙ (З ДОВІДКОЮ З ДУРДОМУ)ПІДПИСУЄ ЗАКОН ПРО ПЕРЕХІД ПАРАФІЙ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ(МП) В ПЦУ?????!!!!!!НАРОДЕ,А ВАМ НЕ ЗДАЄТЬСЯ,ЩО ВАС ПРОСТО ДУРЯТЬ???!!!ТІ ХТО РАНІШЕ ХРЕЩЕНИЙ В ПРАВОСЛАВНІЙ ЦЕРКВІ(МП),ЩО ТЕПЕР НЕХРИСТЬ????КОЛИ КНЯЗЬ ВОЛОДИМИР ХРЕСТИВ РУСЬ -НІЯКИХ ПАТРІАРХАТІВ НЕ БУЛО!БОГ ОДИН І В ЯКОМУ ПАТРІАРХАТІ МОЛИТИСЬ НЕМАЄ РІЗНИЦІ!

 14. Молитися до Бога немає різниці в якій церкві але кошти давати москалям це неправильно бо вони вбивають наших хлопців на нашій землі в гроші дуже великі 25 мільярдів доларів в рік.

 15. вуйко – придурошний, йди нахер,

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.