Вибори-2019: на Хмельниччині готують “волонтерів” для проведення “соціологічного опитування” на підтримку діючого президента

У Хмельницькому відбувся захід для «волонтерів», які виявили бажання проводити «соціологічне опитування щодо ставлення до ситуації в Україні». З-поміж завдань тих, хто проводитиме опитування, – виявляти прихильників чинного Президента та підтримувати з ними зв’язок.

Про це повідомляють спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА, які побували на «інструктажах».

Навчання для осіб, які в подальшому будуть проводити соціологічне опитування, відбувалися 12-14 січня о 10:00, 12:00, 14:00 в актовому залі Хмельницького університету управління та права. Крім того, 11 січня в робочий час працівників бюджетних установ (Хмельницького університету управління та права, Хмельницької обласної бібліотеки для юнацтва, Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки та інших) інформували про зазначене соцопитування.

Учасники «інструктажів», серед яких чимало працівників бюджетних установ обласного підпорядкування, отримали брошури «Дослідження громадської думки» із зазначенням на них назви ймовірного організатора опитування – ГО «Інститут розвитку і сприяння демократії». У брошурі – інструкція, як заповнити Анкету соціологічного опитування, таблиця для звіту обходу виборців та безпосередньо бланки анкет.

Як вказано в пункті 2 інструкції, волонтери повинні пояснювати причину свого звернення до громадян таким чином: «Я проводжу соціологічне опитування в нашому місті/селі щодо ставлення до ситуації в Україні».

Сама ж анкета містить підзаголовок «Передвиборні настрої жителів України – 2018». З-поміж питань є такі, що стосуються діяльності чинного Глави держави, зокрема: «Яке Ваше ставлення до Петра Порошенка за 5-бальною шкалою?», «Які позитивні зміни, що відбулися завдяки Петру Порошенку, Вам відомі?». Крім того, в анкеті необхідно вказувати персональні дані опитаних: прізвище, ім’я, по батькові, вік, поштову адресу, номер телефону.

Окрім брошури, присутні також отримали бланк «особистого зобов’язання» з логотипом «#команда Порошенка». Підписуючи зобов’язання, громадяни мають засвідчити свою підтримку «зусиль Президента України Петра Порошенка у розбудові незалежної української держави» та бажання «сприяти його подальшій роботі на посту Глави Держави».

Роздали «волонтерам» і газети «Чому я за Петра Порошенка» та посібник «Як оформити результати опитування». У пункті 2 інструкції «Як заповнити формуляр» зазначено: «Згадайте людей, які під час опитування виявили позитивне ставлення до Кандидата. Це наші потенційні прихильники. Їхні анкети ми вносимо до формуляра насамперед». В пункті 8 дають вказівку «після того як ви впишете до формуляра усіх наших прихильників, переходьте до оброблення анкет людей з іншими думками».

Як розповідають спостерігачі ОПОРИ, які побували на навчаннях, охочим проводити опитування пояснили, що вони працюватимуть за місцем проживання на території своєї виборчої дільниці. Планується, що на кожній дільниці буде 20-25 волонтерів. За роботу пообіцяли платити: 500 грн за 50 опитаних. За кожних 15 виявлених прихильників Петра Порошенка, яких треба вносити в окремий журнал, – ще 1000 грн. З-поміж завдань «опитувачів» – підтримувати подальший зв’язок з прихильниками чинного Президента: сконтактувати з ними через певний час, дізнатися, чи не змінили думку, чи не від’їжджають кудись на день виборів. За це пообіцяли також 1000 грн.

Водночас «волонтерам» наголошували, що ніякої агітації організатори навчання не проводять, а газети «Чому я за Петра Порошенка», які отримали учасники заходів, – для ознайомлення.

Спостерігачі ОПОРИ кажуть, що завдання опитування, яке триватиме до 20 січня, організатори навчання визначили так: знайти однодумців, а далі підтримувати з ними зв’язок (інформувати їх про різні заходи – розмови за чашкою кави для пенсіонерів, концерти для молоді тощо), показати Президентові реальну ситуацію, оскільки інші соціологічні опитування неякісні.

Спостерігачі ОПОРИ також встановили використання адмінресурсу для залучення працівників бюджетних установ до участі в зазначеному «соцопитуванні». Керівники закладів культури обласного підпорядкування та керівники деяких закладів профтехосвіти інформували працівників своїх закладів про можливість участі у соцопитуванні. Зокрема, зафіксовано поширення такої інформації керівництвом Хмельницького університету управління та права, керівництвом Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки, керівництвом Хмельницького професійного ліцею електроніки. Як повідомили спостерігачу ОПОРИ працівники професійного ліцею електроніки, що були присутні на «інструктажі для волонтерів» в кількості більше 10 осіб, інформацію про соцопитування було оголошено керівництвом закладу 10 січня.

Як розповіла спостерігачу ОПОРИ директорка Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки Катерина Чабан, нікого з працівників вона не примушувала до участі в соцопитуванні, а лише поінформувала колектив про таку можливість, оскільки, на її думку, для людей це гарна нагода заробити. Інформацію про опитування, за її словами, вона отримала з відкритих джерел, їй ніхто про це не повідомляв. А на питання щодо присутності працівників бібліотеки 11 січня в робочий час у приміщенні Хмельницького університету управління та права на ознайомленні з деталями соцопитування відповіла, що у працівників гнучкий графік і вони можуть відходити у власних справах.

Слід додати, що для реєстрації учасників «соцопитування» використовуються аудиторії ХУУПу, а саме фотографування учасників та збір анкет відбувається в аудиторії 101 з написом на дверях «Магістратура спеціальності «Державна служба».

Як стало відомо ОПОРІ, «опитування» вже проводять в районах Хмельницької області, зокрема у місті Шепетівці, що належить до виборчого округу №190. Так, наприклад, 12 січня у локальних групах міста Шепетівки в мережі Facebook користувачі оприлюднили дописи про те, що в місті невідомі люди масово проводять якісь опитування – як методом від «дверей до дверей», так і телефоном. Така інформація є в групах Шепетівка Шепетовка Онлайн та Шепетівка віртуальна.

Громадянська мережа ОПОРА наголошує, що передвиборна  агітація розпочинається кандидатом на пост Президента України наступного дня після дня його реєстрації Центральною виборчою комісією і закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем виборів (ч.1 ст. 57 Закону України «Про вибори Президента України»).

Радниця з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Ольга Коцюруба зазначає, що відповідно до частини 6 статті 64 Закону України «Про вибори Президента» прямо забороняється укладення з виборцями за рахунок коштів виборчого фонду оплатних договорів на проведення передвиборної агітації. В описаному випадку під виглядом соціологічного опитування фактично проводитиметься оплатна прихована агітаційна діяльність, звичайно, за межами витрат виборчого фонду. Особливо насторожує  в цьому контексті використання працівників бюджетної сфери.  У випадку, якщо на  «бюджетників» чинився тиск чи вони залучалися до агітаційної діяльності шляхом обману, такі дії можуть вже містити ознаки кримінального правопорушення.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 15

 1. О хууп і тут аферами займається 🙂 от вже ж контора. Але що казати, якщо там заправляють бувші партократи і комсомольці, вони на це вчились 🙂

 2. Это даже не совок. Это полное дно.

 3. На Старосинявщині тому хто проводить опитування штаб від Порошенка виплачує по 500 гривень за 45-50 анкет. З умовою, що серед тих анкет повинно бути не менше 15 за Порошенка вот вони і малюють.Отакий надуманий рейтинг за гаранта.

 4. Це не новина. Всі штаби давно працюють. Рекламу по телевізору вже рік крутять. Ми привикли. Ці хоч питати шось будуть. Побачимо.

 5. Не все купляється.Порохоботи кидають шалені гроші на підкуп виборців. Так звані в.”волонтери”.не продайте совість. Подумайте за майбутнє Украіни.

 6. Так Порошенко ще не кандидат, а вже дехто на місцях з шкіри вилазить, щоб сподобатись. От українська підлабузницька натура в дії. Дурню зрозуміло, що Порошенко пролітає, але ж треба прогнутись.

 7. Алло, мы ищем порохоботов! Как штаб Порошенко вербует агитаторов на выборы и сколько им платит
  Петр Порошенко пока еще не объявил о своем участии в президентских выборах. Но его структуры уже вовсю к ним готовятся.
  Наружную рекламу главы государства уже несколько месяцев показывают “на всех билбордах страны”. А Томос-тур по украинским городам даже в парламенте уже называют предвыборным пиаром за деньги налогоплательщиков.
  Но идет и менее заметная работа – по запуску предвыборных штабов и созданию целой армии агитаторов. Которых ищут, создавая “ячейки Порошенко” буквально в каждом подъезде.
  Как это работает – разбиралась “Страна”.
  “Многие даже за деньги отказывались за Порошенко ходить”
  Чтобы нести идею переизбрания Порошенко в массы, в штабе гаранта придумали массово проводить опросы жителей городов. Сигналы об этом появились недавно. Первые случаи были зафиксированы в Чернигове. Истории, которые рассказали журналисту “Страны”, оказались идентичными.
  “Агитаторам от БПП поставлена задача найти 12 человек, которые поддерживают Петра Порошенко. В агитаторы берут людей, которые прописаны в доме, где проводят “опрос”. У нас 6 подъездов, 3 агитатора по 2 подъезда, то есть с дома получается 36 так называемых “прихильникiв” нужно найти. У них с собой журнал формата А4 и там внутри анкеты, где указывают дом, квартиру, телефон, за кого голосовать человек будет на выборах, на сколько по 5-балльной шкале вы уверены, что за этого кандидата голосовать будете, а также – что хорошего сделал действующий президент с вариантами ответов. В агитаторах есть и молодежь, и женщины пенсионного возраста – брали всех, кто согласился, так как много человек даже за деньги отказалось за Порошенко ходить. И, кстати, в агитаторы обзванивали людей, которые были до этого в УКРОПе, те свои списки отдали БПП”, – рассказывает “Стране” жительница Чернигова Виктория.
  “У нас тоже были от БПП. Составляли списки тех, кто желает голосовать на дому за Порошенко”, – пишет в Сети Анжелика Яшенкина.
  “Наш сосед – главный по подъезду позавчера делал подобный опрос по квартирам касательно выборов с указанием наших ФИО. Все вносил в список на листе А4. Сказал, что попросили об этом “сверху”, но кто такие “сверху” не признался”, – сообщает “Стране” Татьяна Баглай.
  “Касательно самого опроса, то мне известно, что проводили его работники училищ. Сначала они опрашивали колег, а потом собрались обходить и дома с целью опросить их семьи. Все это идет от обладминистрации, ведь профобразование в их подчинении. Да и главу обладминистрации нам назначили в прошлом году и как видно не просто так,” – рассказывает “Стране” жительница Чернигова Алена Береза.
  Деятельность таких опросов удалось зафиксировать жителю Чернигова Сергею Кириченко. Правда, как только мужчина начал снимать видео, женщина-агитатор сразу же сбежала с “места преступления”. Видно, что женщина держит в руках листы и ручку, сообщая, что проводит опрос, при этом не называет организацию, которую представляет.
  Бюджетники на службе Его Величества
  Еще один вид скрытой агитации – это “опросы о ситуации в Украине”.
  Общественной организации “ОПОРА” удалось зафиксировать подготовительный этап подобных опросов. В Хмельницком университете управления и права на протяжении нескольких дней проводили инструктаж для волонтеров, которые изъявили желание проводить опрос относительно “отношения к ситуации в Украине”.
  Представители “ОПОРЫ” сообщают, что “на дело” отправляют бюджетников из университетов и библиотек.
  Каждый участник инструктажа получил специальную брошюру с указанием названия предположительной организации, которая проводит опрос – “Институт развития и содействия демократии”.
  Согласно данным реестра Минюста, подобная организация была создана совсем недавно – в начале декабря. В ее учредителях значатся двое молодых киевлян – Юрий Гойда и Иван Добровольский. Телефон института, указанный в реестре оказался недействительным, при этом имена молодых парней-учредителей совпадают с пользователями Facebook, у которых указан опыт работы с БПП.
  Если верить записям в соцсетях, Юрий Гойда в ноябре присутствовал на собрании по случаю избирательной кампанииБПП. А Иван Добровольский – это вообще помощник депутата от блока Порошенко Сергея Алексеева.
  Подтверждают причастность президентской команды к опросу и анкеты. Каждому волонтеру выдали бланки “личного обязательства” с маркировкой “Команда Порошенко”.
  Исходя из текста инструктажа и анкетирования перед волонтерами стоит задача выявить почитателей Петра Алексеевича и в дальнейшем поддерживать с ними связь. Заполнять анкеты имеет право только сам волонтер, а из личных данных у людей просят домашний адрес и контактный телефон.
  В Киеве уже предлагают деньги
  “Соцопрос” от президента шагает уже и по столице. Правда здесь он принимает иные формы. Киевлянка Татьяна Наумова рассказывает “Стране”, как ее соседке предлагали денежное вознаграждение – в обмен на паспортные данные и голос за нужного кандидата.
  “Соседка во дворе рассказала и очень возмущалась, что ей позвонили из офиса депутата нашего района. Знают, что она на пенсию тянет, предложили 1000 грн, чтобы проголосовала за гаранта. После выборов деньги на карточку перечислят, и так жалобно добавили:”Вам же тысяча не помешает?”. Я ей сказала, чтобы взяла и голосовала, за кого хочет, но она сказала, что деньги после выборов, поэтому категорически отказалась” – рассказывает Наумова.
  Юрист Андрей Портнов советует в таком случае взять деньги, а проголосовать по-своему.
  “Мой совет избирателям – обязательно берите деньги и голосуйте наоборот. Вам ничего за это не будет, никто не узнает, как именно вы проголосовали, а тем, кто платит, после выборов будет уже не до вас. Мой совет – массово берите деньги, их все равно у вас же и украли”, – пишет Портнов в Telegram.
  Сколько стоят агитаторы-порохоботы
  Политический консультант Александр Головань провел свои подсчеты, сколько обходится штабу Порошенко подобный опрос. Эксперт говорит, что сейчас стартует лишь первая волна в регионах – а после обкатки областей в конце января опросы массово перейдут в Киев.
  “Агитатор максимально узнает данные потенциального сторонника (ФИО, контактный номер, точный адрес, сколько зарегистрировано). Во время личного общения агитатор сознался, что он от БПП-Солидарность. План – обойти и общаться/агитировать 50 избирателей и получить за это 1000 грн. И это все в маленьком городке Прилуки. А теперь простая математика. На одну волну опроса избирателей приблизительно 40 000 из которых по 50 на каждого агитатора = 800 таких агитаторов × 1000 грн = 800000 грн + штаб. Порядка 1 млн грн на 2 недели”, – пишет Головань.
  В подтверждение этих расчетов в сети распространяется новость из Одессы. Там родителей одной из школ также приобщают к подобному анкетированию – за тысячу гривен.
  “Внимание! Срочно необходимо от параллели 1-х классов найти 6 человек, которые проживают в районе для работы-анкетирования, 1000 грн. Нужно будет разности 50 анкет. Это могут быть родители и их родственники. Нам нельзя подвести директора”, – следует из текста сообщения.
  https://strana.ua/news/181186-vybory-2019-kak-verbujut-ahitatorov-dlja-kampanii-poroshenko.html

  • Почитайте ещё блог Ивана Крулько на «Украинской правде»
   blogs.pravda.com.ua/authors/krulko/5c3f80fb7f6d1/

 8. Інші теж гроші роздають і пайки. Вже давно. Це в нас всі вибори так проходять.

 9. Вступать в полемику с женщиной – себе дороже. Вы нашли в моём глупом вопросе агитацию? Понюхайте Брому, говорят успокаивает.

 10. Ну и что? Спросят,запишут и пойдут,будем хоть знать реакцию людей. Как людей не назови,а это опрос. В большинстве социальные работники. Им тоже мало плотят?

 11. Спинным мозгом чувствую: разведут как лохов. Жалко наивных, и убогих.

 12. хууп – фабрика тролів 🙂

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.