Шокуючі нововведення кримінальних звинувачень

З початком Нового 2019 року законодавці привітали українців нововведеннями у Кримінальний Кодекс України та визначили як злочин поведінку, яка є аморальною, однак яка трапляється не так вже й рідко у суспільстві. Чи це такі жарти, чи може щось раптом станеться та громадяни України зрозуміють більше чим розуміли досі покаже час. Пропоную вам самим оцінити пікантні та буденні ситуації в світлі кримінального закону. Тому розпочну з того, що кримінальний кодекс доповнено статтею 286-1, яка передбачає кримінальне покарання за керування транспортним засобом в стані сп’яніння.

Покарання за такий злочин передбачає штраф від 17 до 34 тис. грн і накладення  заборони керувати транспортними засобами терміном до трьох років; а при повторному вчиненні такого ж проступку верхня межа штрафу може сягати до 51 тис. грн із забороною керувати від 2 до 3 років.

Все зрозуміло, однак як відтепер правоохоронці будуть оформляти матеріали такого злочину поки що невідомо, оскільки відмінність злочину від адміністративного правопорушення в частині оформлення досить суттєва. Просто скласти протокол як було досі вже не достатньо. В такому разі потрібна Ухвала суду про проведення експертизи, внесення відомостей до реєстру, створення групи прокурорів.

Так що поки це не зрозуміло, м’яч буде на половині поля правопорушників.

Наступна м’яко шокуюча новина, це відповідальність за насилля у сім’ї, яка передбачена статтею 126 -1 кримінального кодексу України. Відтепер, якщо подружжя або френди допустять один відносно одного ляпаси, кусання, образи, приниження криком, не пустять додому або ще гірше вигонять з нього, будуть покараними громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до двох років.

Врешті решт, найсуворіше законодавці віднеслись до утіх гріховних та встановили, що у разі вчинення дій сексуального характеру без згоди іншої сторони слід позбавляти волі на строк від 3 до 5 років, однак, якщо такі дії вчинено відносно особи, яка перебуває з винним у сімейних чи близьких стосунках, або в зв’язку з виконанням службових, професійних чи громадських  обов’язків міра покарання сягає 10 років позбавлення волі.

Відтепер в сімї мають бути лише гармонійні стосунки, а в разі коли чоловік або жінка спробують з авторитарної позиції змінити своє невигідне становище, понесуть кару та поміщені в ізоляцію за грати.

Таким чином воля почуттів, яку ще називають емоціями з близькими людьми відтепер мають бути лише позитивними і звісно після заяви в поліцію ні сім’ї, ні надії на її відновлення вже не залишиться.

Сексуальні відносини без добровільної згоди і раніше були злочином, однак раніше добровільна згода мала поняття, яке було зрозумілим. Відтепер дружину, колишню подругу або майбутню свою половину не лише потрібно берегти, а й кожен раз переконуватись чи згідна вона на все.

Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Роман Гавриленко

Роман Гавриленко

Голова хмельницького адвокатського об’єднання “Гавриленко і партнери” Роман Гавриленко
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.