Сільський голова з Красилівщини не довів, що відкрита хабарна справа, завадила вчасно подати е-декларацію

Хмельницький апеляційний суд підтвердив винуватість голови Михайловецької сільської ради Красилівського району Василя Шевчука у вчиненні адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (несвоєчасне подання електронної декларації).

Про це свідчить постанова суду від 27 грудня.

За матеріалами справи Красилівський районний суд 9 листопада оштрафував пана Шевчука на 850 гривень за те, що той до 1 квітня не встиг подати електронну декларацію за 2017 рік.

В апеляційній інстанції захисник сільського голови пояснив, що його клієнт не зміг своєчасно подати е-декларацію, у зв’язку з притягненням його до кримінальної відповідальності, оголошенням йому підозри, застосуванням запобіжного заходу у вигляді цілодобового арешту та відстороненням від посади. Отже, Шевчук не мав реальної можливості здійснити вхід на сайт Національного агентства з питань запобігання корупції, оскільки дія електронного ключа для входу на сайт НАЗК, зареєстрованого за робочим місцем (комп’ютером сільської ради), закінчилась.

Водночас апеляційний суд відкинув доводи сільського голови стосовно поважних причин не подачі е-декларації, оскільки йому було заборонено залишати житло з 21.00 до 07.00, відповідно, протягом дня посадовець міг вирішувати питання подачі декларації.

Також відсторонення Василя Шевчука від посади не може вважатись поважною причиною пропуску строку на подання декларації, оскільки він не надав суду доказів звернення до слідчого з приводу реалізації такого його обов’язку, та що йому було в цьому відмовлено.

Постанова Хмельницького апеляційного суду є остаточною і оскарженню не підлягає.

Як писав НГП, на початку січня 2018 року сільський голова Василь Шевчук був затриманий під час отримання другої частини хабара. За матеріалами досудового розслідування поадовець протягом листопада 2017 року до січня 2018 року вимагав від директора ПП «СІАД-СЕРВІС» (Хмельницький) кошти за підписання актів виконання підрядних робіт з «Реконструкції системи водопостачання сіл Михайлівці, Мотрунки і Сушки Красилівського району (друга черга)».

Перший транш хабара на суму 2 тис. грн Шевчук одержав 29 грудня. Решту частину неправомірної вигоди у розмірі 8 тис. грн – 11 січня 2018 року.

Наразі Красилівський районний суд розглядає обвинувальний акт щодо сільського голови Василя Шевчука за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України. Санкція статті передбачає позбавлення волі від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.