Хмельницька міськрада бере 6,5 млн євро в європейському банку в кредит на 22 роки

Депутати Хмельницької міської ради дали згоду на зовнішнє запозичення шляхом залучення кредиту від Європейського інвестиційного банку на загальну суму 6,46 млн грн.

Таке рішення було ухвалено більшість на позачерговій сесії 28 вересня.

За словами заступника міського голови Володимира Гончарука, кошти залучають на фінансування проекту «Комплексна термомодернізація бюджетної сфери». Мова йде про 30 закладів соціальної сфери Хмельницького (з них 9 медичних), в яких будуть замінені дах, вікна і проведення утеплення.

Позика залучається на 22 роки під 2,5%-річних у євро.

Міський голова Олександр Симчишин запевнив, що бюджет міста повертатиме кредит за рахунок зекономленого ресурсу від термомодернізації.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 20

 1. Міська Рада Хмельницького, ви що там з глузду з’їхали???!!!! Якого милого, жителі міста Хмельницького, підприємці міста Хмельницького, повинні будуть віддавати цей кредит?! Ви б з Шурою Балагановим, він же Шура Симчишин, менше витрачали грошей на “банкет під час чуми”, фестивалі, концерти, форуми, та на іншу розваги! А ці гроші направили на соціальну сферу, на яку ви берете кредит! Зробіть так, щоб наші комунальні підприємства були всі прибуткові. А не прибуткові закрийте і віддайте ці сфери в приватні руки! Бізнес не прибутковим не буває! Дайте інформацію, громадськості Хмельницького, скільки ви витратили на ці всі розважальні заходи з бюджету грошей громади, і скільки грошей ви залучили від цих заходів в бюджет громади Хмельницьког, громада хоче знати, дебет з кредитом сходиться або сальдо сильно негативне????!!!! Ви Шура Балаганов, він же Шура Симчишин, найняті менеджери громади Хмельницького! Ми як громада Хмельницького, по іншому рада директорів міста Хмельницького, вимагаємо провести незалежний, бажано іноземний аудит Хмельницької міської ради, як і куди витрачалися гроші з бюджету громади міста Хмельницького? Яка видаткова і дохідна частина цього бюджету????!!!! Звітуйте “пройдисвіти”, досить паразитувати на громаді міста Хмельницького!

  • оце то ти тупий. ти хоч розумієш, що ці гроші утеплять всі приміщення лікарень, поліклінік, дитячих садків і шкіл. Поміняють всі вікна, промиють системи опалення. економія від цього на теплі буде більша чим кредит. і головне людям буде тепло

   • Це ти тупий! Я все прекрасно розумію. А ось ти нічого не зрозумів, де взяти гроші без кредиту ЄБРР на модернізацію та енергозбереження медичних закладів і шкіл Хмельницького! Шура Балаганов він же Шура Симчишин і користується такими недалекими жителями міста Хмельницького як ти! Втирають Вам патріотичну “локшину” на вуха і в очі, користуються вашою економічною безграмотністю, а самі при цьому дуже вміло пиляють бюджет громади Хмельницького!

   • Анонім, ти зовсім тупий…. половину грошей вкрадуть.. половину відсотків прострочать…. і будуть ще діти віддавати.. а де гроші , що на депозиті… бюджет же профіцитний.. ти дійсно тупий….

  • І ще, Шура Балаганов, він же Шура Симчишин, ти ж прекрасно знаєш, як живуть головні лікарі, лікарень, поліклінік, перинатального центру, скільки у них нерухомості, машин, і коханок! Ми ж всі прекрасно розуміємо, що це всі вони не на зарплату купували. А ви ще хочете їм підкинути грошей від ЄБРР, які за завищеними кошторисами буде разом тирити?!

  • ви молодець

 2. А власних коштів (коштів громади), скільки на депозитах?

  • А хто бачив цей депозит? Тільки на словах громада Хмельницького чує, що начебто на депозиті лежать гроші громади Хмельницького. Тому необхідно провести фінансовий аудит Хмельницької міської ради на використання грошей з бюджету міста Хмельницького.

 3. Ця худоба сволотівська повинна дякувати Порошенку, за децентралізацію. Так як кошти у них, ніхто не забирає, і не потрібно було виклянчувати кожну копійку, як це було за часів Мельника – Чернилевського. А ці бовдури тільки в тринькають бездумно, і ще й в борги влазять. Голодранці йопт. Живуть одним днем.

 4. Правильне рішення, воно потрібне. Матимемо оновлення і економію, а % по кредиту досить приємливі навіть скажу дешеві.

 5. Переложат под 5% и на эти 2,5% будут жить и веселиться.

 6. Люди, вгамуйте цих гончаруків. Вони наберуть кредитів, а віддавати вам.
  Ми насилу тягнемо комуналку, а вони нас в кредитний зашморг впихають.
  У них достанього грошей щоб виконувати цю роботу без кредитів.
  Вони торочили нам про депозит, а тепер заганяють в кредит.
  Обєднуймося і вимагаймо від цих шарікових з мізками купрікових звіту і адекватних заходів.

 7. На впровадження електронного квитка в місті, питання кредиту в Європейському банку ніхто не запропонував до розгляду. Віддали заробіток одеситам.
  На які нововведення не поглянеш, всі вони з “душком”.

 8. так у нас же реформа в медиЦине (платная, договора составляем), пусть специалисты (врачи) и берут кредиты на енергозбереження (может и не в рост возьмут, см.библию)

 9. картавое старосинявское уже очередную фирму создало которая и будет осваивать эти деньги, на пару с Лещишином

 10. Скільки насправді коштує святкування Дня міста Хмельницького?
  Опубліковано: 28.09.2018| 7 коментарів

  https://ngp-ua.info/2018/09/37983

 11. Grisha Neizhmaslo
  September 27 at 11:33 PM

  Про те куди діваються небезпечні відходи після того, як ви здали їх в “Екобус” чи “утилізація” в найближчому лісі або звалищі.

  Як багатьом з вас відомо, з середини червня поточного року діє міська програма збору небезпечних відходів від мешканців міста. Багато хмельничан які стурбовані питаннями екології в місті уже скористалися цією програмою. А чи задумувалися ви куди далі потрапляють небезпечні відходи після того, як ви здали їх у “Екобус”? Бо турбота за екологію не повинна закінчуватися там де ви, здавши відходи, поставили собі галочку про те, що ваша місія виконана.

  Недавно я сам здавав батарейки і ртутний термометр за цією програмою і мені стало цікаво дізнатися подальшу долю відходів, куди вони потрапляють і де будуть утилізовані чи перероблені. Але те, що я дізнався за 2 хв пошуку в Гуглі мене приголомшило.

  Відомо, що “Екобус” функціонує під керівництвом ХКП “Спецкомунтранс” і усі зібрані відходи, згідно інформації на сайті Хмельницької Міської Ради (https://khm.gov.ua/…/miska-programa-zboru-nebezpechnyh-vidh…), далі переробляє інше підприємство, цитую: “Усі небезпечні відходи, зібрані на екобус, комунальне підприємство «Спецкомунтранс» передаватиме ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Укрекопромпроект», з яким є договір. Підприємство має діючу Ліцензію Міністерства екології та природних ресурсів України.”

  Тож мені стало цікаво, що це за «Укрекопромпроект» і яким чином вони утилізують відходи, бо ще рік тому на Радіо Свобода була стаття (https://www.radiosvoboda.org/a/28737797.html) на цю тему де між іншим було сказано: “Як з’ясували еко-активісти, в Україні немає жодного підприємства, яке б займалося переробкою використаних батарейок. Цей вид діяльності неприбутковий, а тому і немає охочих цим займатися. «Ми знаємо, що багато фірм мають ліцензію, але не мають потужностей і «утилізують» батарейки в найближчому лісі.”

  Невже в Україні з’явилося підприємство, здатне утилізувати стільки видів небезпечних відходів які приймає “Екобус”? Сайт компанії «Укрекопромпроект» (http://nvpu.com.ua/) не надто інформативний і не дав ніякої інформації про те, яким чином відбувається утилізація чи переробка такого широкого спектру відходів. Крім того, що на сайті також відсутня інформація з реквізитами як то ЄДРПОУ та інформація про ліцензію Міністерства Екології, про діючий стан якої особливо підкреслено на сайті міської ради.

  Тож довелося пошукати інформацію про «Укрекопромпроект» у інших джерелах, а саме на відомих ресурсах opendatabot.ua та youcontrol.com.ua . І тут з’ясувалися цікаві речі. За компанією тягнеться шлейф з 27 (!) судових ухвал в кримінальних провадженнях, в яких вона фігурує, остання з яких датована 17.07.2017 тобто майже за рік до того, як офіційно стартувала міська програма збору відходів.

  Відкривши останню ухвалу суду по справі № 686/13443/17 читаємо наступне:

  “В обгрунтування даного клопотання слідчим зазначено, що, посадові особи ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Укрекопромпроект» (код ЄДРПОУ 37825486) з метою отримання ліцензій на право здійснення операцій із поводження з небезпечними відходами (збирання, зберігання) подали в Міністерство екології та природних ресурсів України завідомо неправдиві відомості, щодо відповідності їх кваліфікаційним та технологічним вимогам.
  Вищевказані підроблені документи стали підставою для видачі ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Укрекопромпроект» ліцензій Міністерства екології та природних ресурсів України на здійснення господарської діяльності пов’язаної із операціями у сфері поводження з небезпечними відходами (збирання, зберігання).
  Одночасно встановлено, що посадові особи ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Укрекопромпроект» під час здійснення господарської діяльності пов’язаної із операціями у сфері поводження з небезпечними відходами фактично не здійснюють роботи по їх збиранню та зберіганню, отримуючи за надані послуги кошти, а небезпечні відходи зберігшій та транспортували в порушення норм природоохоронного законодавства.
  Отримуючи фінансування за виконані роботи (послуги) посадові особи ТОВ “НВП Укрекопромпроект” здійснювали документальне оформлення факту утилізації небезпечних відходів придбання товарно-матеріальних цінностей та інших ніби-то субпідрядних робіт у підконтрольних СГД з ознаками сумнівності для зменшення податкового навантаження з ПДВ та переведення коштів у неконтрольовану готівку.
  Дане кримінальне правопорушення 08.12.2016 року зареєстровано в Єдиному реєстрі досудових розслідувань №12016240010007856, правова кваліфікація правопорушення ч.2 ст.366 КК України”

  Тобто підприємство фактично не виконувало ніяких робіт по зберіганню і утилізації відходів і взагалі підробило документи для отримання ліцензії для такого виду діяльності і про це було відомо за рік до старту міської програми. Аналогічні випадки і у інших 26 ухвалах суду по цій фірмі.

  Вивчаємо далі офіційні повідомлення, а саме,
  30.07.2014 відбувається зміна юридичної адреси, і тут стає відомо, що «Укрекопромпроект» переїжджає з вул. Сковороди на вул. Курчатова у м. Хмельницький. О, то це ще і місцева фірма?
  29.10.2015 слідує повідомлення про втрату установчих документів і згодом місцем реєстрації стає столиця.
  04.12.2017 02.07.2018 – Перевірка згідно плану заходів державного нагляду на 2018 рік. Орган державного нагляду: Міністерство екології та природних ресурсів України

  А що ж там з ліцензією, документи на одержання якої були підроблені ще у 2017-му? В переліку ліцензіатів на сайті Міністерства Екології вищезгадане підприємство відсутнє, тобто це опосередковано вже говорить про те, що ліцензії воно не має на даний момент. Але нам потрібні прямі докази. Нажаль розділ youcontrol з ліцензіями не доступний фізичним особам. Але на трохи змінений пошуковий запит Гугл видає одразу джекпот – повідомлення на сайті УНІАН “Мінприроди відібрало ліцензії на поводження з небезпечними відходами у 26 спецпідприємств” (https://ecology.unian.ua/…/10198320-minprirodi-vidibralo-li…) де згадується хто би ви думали? 🙂 І саме головне, є посилання на Наказ Міністерства Екології де вказано про те, що з 13.07.2018 «Укрекопромпроект» позбавлений ліцензії: https://menr.gov.ua/files/docs/nakazy/2018/nakaz_258.pdf

  Тепер коротко побудуємо хронологію зазначених фактів:
  з 09.06.2016 по 17.07.2017 «Укрекопромпроект» згадується у 27-ми ухвалах суду по кримінальним провадженням. На 17.07.2017 з ухвали суду відомо, що посадові особи фірми підробили документи для одержання ліцензії та виконували утилізацію “на папері”.
  04.12.2017 Міністерство Екології призначає перевірку підприємства на 02.07.2018
  15.06.2018 стартує міська програма зі збору небезпечних відходів у якій ХМП “Спецкомунтранс” має укладений договір з «Укрекопромпроект» щодо якої вже рік як існують підозри, і на сайті Міської Ради особливо підкреслюється факт того, що фірма має діючу ліцензію.
  13.07.2018 Міністерство Екології позбавляє «Укрекопромпроект» ліцензії, а “Екобус” в Хмельницькому продовжує збирати відходи і збирає їх і до сьогодні. Куди потрапляють зібрані відходи – загадка.

  Тож в мене логічне питання до міської влади в особі міського голови Oleksandr Symchyshyn і його радника Миколи Ваврищука, а також усієї @Хмельницька Міська Рада
  : чи міська влада і посадові особи знали про ці факти, на пошук яких у відкритих джерелах необхідно не більше 2-х хвилин до того як запустити програму? Хотілося б також запитати і бувшого керівника ХКП “Спецкомунтранс”, який звільнений Розпорядженням міського голови від 29.08.2018р. №353, що він думає про ці факти?

  Також в мене питання до хмельничан: а чи не дурять нас посадовці? Чи не тримають нас за йолопів годуючи “Розумним довкіллям”, а за спинами вивозять небезпечні відходи на сміттєзвалище, а виділені з міського бюджету гроші наших податків ділять між собою і керівництвом «Укрекопромпроект» ?

  Прошу висловити свою думку і поширити цю інформацію серед усіх небайдужих хмельничан.

 12. Та дурять ще так.. і грошенята з бюджету в кишенях свлоти осідає в раойні 30 відстотків….. а хочіть хзнов до влади…а народу лише фестивалити би…

  • Прошу всех обратить внимание на информацию про то, что некоторые из верхушки местной Сволоты обзавелись участками в дендропарке, возле лесного озерца. Так вот, этим мразям, во главе с картавым, дедом, сабиюкой и др. не удастся жить на награбленное. к ним будет в сто раз больше вопросов чем к прошлым ворюгам. и отвечать они будут конкретно. им посадка в тюрьму будет за спасение

   • Біле-біле-біле поле. Чорний гомін. Вороння
    Посідало та замріялось про убитого коня.
    Білий кінь копитом стукає, тонко вухами пряде.
    Ще ви, чорні, передохнете, доки кінь цей упаде!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.