Депутати Хмельницької міської ради присвоєїли звання “Почесний громадянин Хмельницького” шістьом особам, з них чотирьом посмертно.
Сьогодні таке рішення було ухвалено на позачерговому засіданні сесії.
На розгляд обранців виносилися кандидатури чемпіона XII, XIII та XV літніх Паралімпійських ігор з футболу Володимира Антонюка і голови обласної організації Всеукраїнського товариства політичних в’язнів та репресованих Зіновія Комарницького (посмертно), які раніше затвердила комісія з визначення претендентів на присвоєння почесного звання, а також троє загиблих учасників АТО Іван Мельник, Сергій Остапчук та Андрій Рибцов.
Разом з тим, відповідно до Положення про звання “Почесний громадянин міста Хмельницького”, протягом року допускається присвоєння не більше двох звань. За словами міського голови Олександра Симчишина, рада має розглянути рішення конкурсної комісії на Антонюка і Комарницького. Що стосуються загиблих військовослужбоців, то їх автоматично включають до списків на відповідне представлення.
Однак у процесі розгляду керівник фракції ВО “Батьківщина” Станіслав Мельник попросив доповнити підготовлений проект рішення. Зокрема, він запропонував збільшити кількість претендетів на “почесного”, додавши туди прізвище депутата Хмельницької міськради від ВО “Батьківщина” Лева Бірюка.
Мер Симчишин підтвердив, що Бірюка висували на “почесного” 26 депутатів і окремі громадські організації. Але конкурсна комісія підтримала його лише одним голосом. Далі очільник міста поцікавився у керівниці юридичного відділу міськради Лілії Демчук, чи мають право обранці з цього питання вносити подібні пропозиції. На що вона заявила: таке право має конкурсна комісія, виконавчий комітет і міський голова. Симчишин додав, що він може вносити загиблих або поранених учасників АТО та осіб, котрі є Героями України.
У підтримку Бірюка висловилося кілька обранців. Так, депутат від “За конкретних справ” Руслан Афійчук заявив, що Лев Васильович ще у 80-х роках минулого століття першим підіймав у місті прапор України, був народним депутатом і депутатом Хмельницької міської ради кількох скликань.
Представник фракції “Поруч” Олександр Сидорчук запропонував внести зміни до Положення під Бірюка і згадав приклад призначення Юрія Луценка Генпрокурором України. Його підтримав “батьківщинівець” Ігор Мельничук, запропонувавши внести зміни до Положення про звання “Почесний громадянин міста Хмельницького” і відтепер щорічно обирати не двох, а трьох заслужених.
Проти виступила голова фракції ВО “Свобода” Тетяна Калюжна і спонукала колег дотримуватися положення про почесне звання.
У кінці дискусії пристуні депутати дійшли згоди керуватися регламентом міської ради (бо він вищий над якимось Положенням) і мер поставив на голосування питання по Бірюку. У підсумку кандидатура “батьківщинівця” набрала 25 із 28 голосів, а весь проект рішення по “почесних” – 24 “за”.
Як відомо, Почесний громадянин міста Хмельницького (за його бажанням) користується правами:
безкоштовного проїзду в міському пасажирському транспорті всіх типів (крім таксі);
першочергового прийому керівниками органу місцевого самоврядування та виконавчими органами міської ради;
позачергового прийому і безкоштовного обстеження та лікування, протезування в лікувальних установах міста, забезпечення ліками (за рецептами лікарів);
безкоштовного користування комунальними послугами на території міста (квартирна плата, тепло-, водопостачання, водовідведення), які надаються комунальними підприємствами міста;
оплата однієї путівки в рік (з оплатою проїзду в санаторій, будинок відпочинку чи інший лікувально-профілактичний заклад України).