Держава хоче “спихнути” майже 700 км доріг на місцеві бюджети Хмельниччини

У Хмельницькій області 670,9 км територіальних автомобільних доріг загального користування державного значення будуть передані до доріг місцевого значення.

Таку інформацію “Незалежному громадському порталу” вдалося одержати з власних джерел.

До попереднього списку ввійшли дороги Чернелівка-Городок-Смотрич протяжністю 94,1 км, Хмельницький-Віньківці-Дашківці (63 км), Хмельницький-Волочиськ (59,5 км), Ярмолинці-Кам’янець-Подільський (55,1 км), Стара Синява-Вовковинці (48 км) та інші.

На рівні Кабміну передати ці дороги, які багато років не бачили суттєвого ремонту, пропонують місцевим бюджетам без додаткового фінансування.

Загалом, на сьогодні у Хмельницькій області нараховується 5087 км доріг місцевого значення.

Як відомо, Кабінет Міністрів пропонує Верховній Раді віднести 14 тисяч км доріг державного значення до доріг місцевого значення.

Відповідний проект закону № 9124 “про внесення змін до статті 8 Закону “Про автомобільні дороги” був зареєстрований в Раді 21 вересня 2018 року.

У пояснювальній записці уряд зазначає, що 14 тис. км територіальних автомобільних доріг загального користування державного значення не використовуються для транзитних перевезень і не відіграють істотної ролі у транспортному сполученні в цілому по країні, а фактично виконують ці функції на обласному рівні.

У зв’язку із зазначеним, пояснюють у Кабміні, виникла необхідність введення другого етапу децентралізації управління автомобільними дорогами загального користування, а саме: віднесення їх до місцевих.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. Хотят чтобы ПАПина фирма “Автомагистраль” взялась за ремонт.

  2. Ну да, это же только дикому совку дубли магистралей нужны были, На всякий случай….

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.