На Хмельниччині спостерігаються критичні борги за уже спожитий газ, повідомляє прес-служба ПАТ «Хмельницькгаз». Подоляни заборгували за уже використаний природний газ понад 272 млн.; з них – 165 млн. боргують субсидіанти-отримувачі державної допомоги на послуги з газопостачання, яких у Хмельницькій області понад 65%.
Так, із 272 млн. грн. мешканці обласного центру боргують 66 млн.грн., Хмельницького району майже 23 млн.грн. Найбільші міста-боржники – це Городок, Дунаївці, Кам’янець-Подільський, Красилів.
Наразі, коли вкрай необхідно закупляти у держави блакитне паливо на наступний опалювальний період, газівники не можуть розрахуватися за попередні періоди. Адже лише 28% клієнтів вчасно сплачують, решта – мають борги.
Оскільки компанія отримує лише 71 коп. з оплаченого кубометра газу в якості тарифу на розподіл, який і без того є вкрай недостатнім, – борги населення не дають ПАТ «Хмельницькгаз» в повній мірі підготувати газорозподільну системи області до величезного навантаження в опалювальний період. Тому, через боржників виникає ризик проблем з газопостачанням у інших споживачів.
Відтак, використавши усі законні важелі, газопостачання уже вимушено припинене 1557 споживачам; наразі при відновленні газопостачання боржникам доведеться сплатити суму боргу та вартість послуг по відключенню та повторному відновленню газопостачання, що складає понад 2 тис.грн..
При необхідності – споживачі можуть звернутися у ТОВ «Хмельницькгаз збут» для проведення реструктуризації боргу або в органи соцзахисту для оформлення пільги або субсидії.
26.09.2018 at 10:03
Це нісенітниця, ці неадеквати самі їх малюють! До прикладу в нашій новобудові половині під’їзду намалювали борги в 5-7 тис. грн за цей рік квартирам в яких навіть ще ремонт не зроблений, немає ні плит ні опалення!
Аргументуючи це тим , що потрібно показники подавати кожен місяць!
Ось вам і борги!
26.09.2018 at 10:30
Вони усім малюють неіснуючі борги. Їхні загальнобудинкові лічильники, встановлені всупереч законодавству, теж показують завищені обсяги споживання, до того ж, невідомо, хто, коли і як знімає щомісячні показники з тих лічильників (знову порушення законодавства, а усі ті прокуратури, поліції, сбу, захисти економіки, набу та інші так звані “правоохоронці” взагалі нічого не роблять для захисту простих громадян та недопущення порушень законів).
26.09.2018 at 12:32
Антимонопольники мали б цим монополістом зайнятись для припинення злочинних дій. Та й заборона газконторою встановлювати споживачам новаторовські лічильники явно тхне антиконкуренцією (лічильники, які правильно рахують об’єм спожитого газу явно не подобаються газівникам).
26.09.2018 at 17:53
надо, чтоб газконтора платила потребителям за транзит газа, ведь газ проходит по трубам потребителей, через их територию, что за вакханалия ?!
27.09.2018 at 08:46
Цю владу, яка довела народонаселеня України та країну до наявного стану (майже тотального зубожіння) привели до влади саме наші (А чи “наші” вони?) націонал-радикали (мова та церква у них найголовніші проблеми).
Чи розумієте ви це?
Слава Україні!