Екологи звернулись до ОДА для вироблення рішення щодо збільшення лісистості області

Згідно інформації Державного агентства лісових ресурсів України, лісистість Хмельницької області становить лише 12,8 %. В той же час цей показник по Україні становить 15,9%, повідомляє Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області.

У зв’язку з цим, екологи звернулись до обласної адміністрації з ініціативою створити робочу групу з вивчення даного питання та вироблення рішення щодо збільшення лісистості області.

Зокрема для збільшення зелених насаджень на 1% необхідно створити нових лісів на площі приблизно 20,0 тис. га. Резервом площ, на яких можливе створення таких лісів, є деградовані та малопродуктивні землі які підлягають консервації відповідно до «Порядку консервації земель».

За інформацією Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області, площа деградованих земель становить 7606,1 га., площа малопродуктивних земель – 32761,28 га. Заліснення таких площ збільшить лісистість області на 2%. Крім того, в області нараховується 13,8 тис.га. чагарників.

Крім того, за наявною в Інспекції інформацією, в області є невеликі ділянки лісів та лісосмуг які взагалі ніде не обліковані. Також підлягає перевірці стан обліку та використання заліснених ділянок на землях за межами лісового фонду підприємствами Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства.

В той же час слід відмітити що у більшості лісокомунальних підприємств відсутні державні акти на користування земельними ділянками лісового фонду, що ставить під сумнів законність користування цими землями і разом з тим потребує інвентаризації.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 4

  1. Корнійчук збільшував лісові насадження кружляючи на гелікоптері, від Лозового очікую же нового фото із лопатою та садженцем. Молодці! Ми все зробимо!

  2. Лісами найбільше в області зацікавилась Красилівська райрада, яка має під своїм керуванням красилівське лісництво. За словами одного із її працівників, невідомо за які шиші, але відомо лише її керівництву, ким тут вирубано і, знову ж таки, невідомо куди вивезено, дерев майже на три мільйони гривень. Тепер на тих площах розростаються дикі кущі. А за принесену шкоду поплатився тільки лісник. Тишком-нишком звільнили, щоб не патякав лишнього.

  3. Дивно що з таким питанням Держекоінспекція заворушилась. Раніше за ними такого не спостерігалось.

    • Вже забули як Кирилюк Гуменюку дорогу до санаторію в Сатанові незаконно прорубав, то тоді воно не заявляло про необхідність заліснення!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.