Литовці на 3 мільйони євро поставлять російське обладнання для Хмельницької АЕС

ДП «НАЕК «Енергоатом» 17 вересня за результатами тендеру замовило UAB «Svertas Group» (Литва) обладнання на 2,99 млн євро, або 111,94 млн грн.

Про це повідомляється у системі «Прозорро», пишуть “Наші гроші”.

До листопада 2019 року для Хмельницької АЕС поставлять установку вилучення відходів з відсіків сховища твердих радіоактивних відходів комплексу з переробки радіоактивних відходів виробництва ТОВ «Атомспецсервіс» (Росія) Олександра Міщенка та Володимира Гермашова, партнерами котрого є держконцерн «Росатом» і ЗАТ «Діаконт», яке цьогоріч було виведене з-під санкцій РНБОУ.

Ціни окремих складових невідомі. Гарантійний строк складає два роки або 5 тис годин безперервної роботи основних компонентів та систем.

Ціна угоди на 0,4% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 112,37 млн грн.

Єдиним конкурентом була компанія «Nukem Technologies Engineering Services GmbH» (Німеччина) – дочірнє підприємство «Атомстройекспорту» держконцерну «Росатом».

Литовська «Svertas Group», яка вперше отримала державний підряд в Україні, належить директору Олексію Ветлугіну, Максиму Коротаєву, Ігорю Преснякову та Денису Лук’янову. Контактною особою у «Прозорро» є Наталія Синявська. Компанія має 58 співробітників та оборот 2,00-3,00 млн євро у 2017 році. Вона підтвердила досвід двома виконаними договорами із ДП «Ігналінська АЕС» (Литва):

  • від 2013 року щодо поставки комплексу по подрібненню, дефрагментації та дезактивації демонтованого обладнання турбінного залу блока Г-1 за 3,05 млн євро;
  • від 2016 року щодо розробки технології та поставки обладнання для різки й вилучення труб верхніх трактів металевої конструкції сх. «Е» активної зони реактору РБМК РБМ-К15 сб.25 і РБМ-К15 сб.21 за 379 тис євро.
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. При изменении схем дерибан не меняется.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.